Érdemes olcsón (3-4 millióért) "nyaralót" venni nagy telekkel, hogy gyümölcsfákat ültessek rajta és a gyümölcsöt eladjam, vagy feldolgozzam és utána eladjam?
Egyszer láttam Klapka György előadását, amiben többek közt a dióültetvényéről beszélt. Legalább 10 percen keresztül sorolta, hogy milyen folyamatokon keresztül kell feldolgozni a termést ahhoz, hogy ezt a diót utána kilónként €15-ért adhasd el Olaszországban. Mindez persze több tízmillió forint értékű gépsort és sok-sok hektár diót jelentett, amit rendszeresen öntözni és gondozni szükséges.
A segélyből élést két okból nem javaslom:
- Mit kell tenned hozzá? (Elképzelhető, hogy több idő, energia és pénzráfordítással jár megfelelni a segély feltételeinek, mint maga a segély?)
- Mi fog történni, ha az állam úgy dönt, többet nem kapsz segélyt?
Amennyiben utánajársz és úgy látod, profitábilisan fogsz kijönni belőle, úgy ez egy jó üzlet lehet. A kulcs az, hogy miként tudod elérni az ügyfeleidet. A megoldás lehet egy őstermelői piac, vagy pedig beszélj azokkal a webshop tulajdonosokkal, akik kifejezetten friss gyümölcsöket és zöldségeket szállítanak az embereknek és rajtuk keresztül is megpróbálhatod. Az Aldihoz hasonló szupermarketekbe nagyon nehéz bejutni, azt első körben nem javaslom.
Segély :D :D :D
A támogatás az nem segély :D :D
Utolsó:
Nagyon nem vagy képben.
Először is: Ezt nem az állam adja, hanem az EU.
Másodsorban: ez a támogatás pont a lakosság miatt van. Szerinted miért ad ennyi pénzt erre az EU? Mert jókedve van? Vagy miért nem a fodrászoknak vagy a varrónőknek adja inkább?
Megmondom. Enélkül a támogatás nélkül az élelmiszer árak nem az egekben lennének, hanem az űrben. És mehetnél hőbörögni az utcára, hogy miért 1000 Ft egy kg kenyér.
A támogatás miatt van az, hogy a gazdák odaadják olcsón a terményt és húst. Ha ez nem lenne, mindenki megnézhetné magát. Szóval, ahogy te fogalmazol, a segélyből te is részesülsz. Csak ezt 10 emberből 11 nem bírja felfogni.
"A támogatás miatt van az, hogy a gazdák odaadják olcsón a terményt és húst. Ha ez nem lenne, mindenki megnézhetné magát. Szóval, ahogy te fogalmazol, a segélyből te is részesülsz. Csak ezt 10 emberből 11 nem bírja felfogni."
Ezt valóban nem tudtam. Köszönöm, hogy elmondtad! El tudnád magyarázni, hogy miért van összefüggés aközött, hogy a gazdák odaadják olcsón a terményt és a húst a támogatás miatt? Eddig úgy tudtam, hogy a gazdák terményeit - az őstermelői piacokon eladott árucikkek kivételével - javarészt a nagyobb áruház láncok veszik meg és adják tovább nekünk sokkal drágábban. Lehet, hogy én nem látok valamit. Mi hiányzik a képből?
"Eddig úgy tudtam, hogy a gazdák terményeit - az őstermelői piacokon eladott árucikkek kivételével - javarészt a nagyobb áruház láncok veszik meg és adják tovább nekünk sokkal drágábban."
Nem. Itt több szereplő is van még a gazda és az áruházlánc között. Tehát én, mint gazda a búzámat vagy kukoricámat nem rögtön az áruháznak adom el. Hogy lenne abból a búzából az áruháznál kenyér?
Tehát ahogy írtam több szereplő van még közte. A búzát eladja a gazda a felvásárlónak. Az továbbadja a malomnak, így lesz belőle liszt. A lisztet megveszi a pékség vagy az áruház (pl a Tesco így csinálja) és készít belőle kenyeret, amit elad neked.
A gazda egyetlen haszna a terménye után kapott bevétel. Jelenleg a felvásárlók nyomott áron veszik meg az alapanyagnak számító terményeket, így a végára (amit te fizetsz a boltban) alacsonyabb, mintha nem lenne támogatás.
Ugye paraszti logika, nem baj, ha olcsón veszik át tőlem a terményt, van támogatás. Ha nem lenne támogatás, drágábban adnák a gazdák, így a végtermék ára is magasabb lenne, amit neked kellene a boltban kifizetned.
Annyit még a támogatásról, hogy azt se úgy képzeld el, hogy
"Csókolom gazda vagyok."
"-Oké, itt a pénz."
Rengeteg feltételnek kell megfelelni, amit ellenőriznek. És ha valaminek nem felelsz meg, akkor büntetnek és nincs támogatás.
Ezek miatt támogatás neve, nem pedig segély.
Extensive gyümölcsösre adnak 52eFt-ot hektáronként cserében fafajtól függően 200-500db fádnak kell lennie, a legkisebb egység amire fizetnek 3000m2=0,3ha, ez min 60-150db fát jelent, 2 éves kor után jár a támogatás a következő évre. Előírás lehet az öntözőrendszer megléte és a terület bekerítése, vadvédelem, zöld sáv hagyása, művelési módszer, sorközművelési táv és előírás, stb.
Lakot területen belül cserje nem lehet a szomszédtól 2m-nél közelebb, a törpefa 4m, magas növésű/normál 6m, diófa 10m. Nyaralóövezet esetén ez elég nagy limitáló tényező a db számot illetően. Nincsen meg a minimális területméret, nincsen meg az előírt darabszám, akkor nem kapsz támogatást sem!
Kétlem, hogy valós lenne a kérdésed ("Érdemes olcsón (3-4 millióért) "nyaralót" venni nagy telekkel"), max. belefutottál egy 20 éve inaktív hirdetésbe :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!