Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek adószámos magánszemély...

Lehetek adószámos magánszemély munkaviszony nélkül?

Figyelt kérdés
Levelező tagozaton járok egyetemre, mellette viszont oktatnék 855201-es övtj kód alá tartozó témában. Lehetséges-e? Mik a változások így, hogy nincsen munkaviszonyom?

2021. febr. 8. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem befolyásolja az adózását, hogy van-e munkaviszonyod vagy nincs.
2021. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, eléggé lepontozták a válaszod sajnos. Ezekszerint nem mindenki ért egyet. Mindenesetre köszönöm a válaszod! Aki viszont lepontozta a válaszolót, elmondaná a véleményét? Vagy, hogy miert pontozta le?
2021. febr. 8. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Aki lepontozta a válaszomat, az valószínűleg nem ért hozzá. Nem a munkajogi státuszod befolyásolja az adózásodat adószámos magánszemélyként, hanem a végzett tevékenységed időtartama, összege.
2021. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2021. febr. 8. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Ha nincs állása NEM lehet adószámos magánszemély!

Az adószámos magánszemély státusznak az a lényege, hogy van más jövedelemforrása IS. És ha van kedve meg ideje, akkor tevékenykedik adószámos magánszemélyként, ha meg nincs kedve meg ideje, akkor nem.

Tipikus ilyen tevékenység tanárok körében a magán óra adása.

Azaz van egy főállása, ami után van jövedelme.

És néha magánórákat ad, adószámos magánszemélyként. Van olyan hónap amikor semennyit, van olyan hónap amikor 10-et, és van, mikor 50-et.

2021. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aham, hogyne, tökre igazad van ötös. Kérlek idézd be a törvényhelyet, hogy hol van az leírva, hogy csak állás mellett lehetsz adószámos magánszemély. Nincs ilyen jogszabály.

Érdekes is lenne, ha én nem válthatnám ki az adószámot mondjuk bérbeadásra, ha nincs munkahelyem.

2021. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kb öt éve vagyok az, és amikor az lettem, egyértelműen megmondták a NAV-ban, h het asszem 36 vagy 38 órás (már nem emlékszem pontosan) munkaviszony mellett lehet az ember AM. Idén kiderült, mikor munkanélküli lettem, hogy nem kell hozzá munkaviszony, meg is lepődtem. Szerintem ez változott az évek során. Elvileg most már nem kell munkaviszony.
2021. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem változott, régen sem kellett. Szimplán elbaszta a dolgot az ügyintéződ.
2021. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!