Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes ilyenbe belevágni?...

Érdemes ilyenbe belevágni? Dolgozik, vagy dolgozott valamelyikőtök így?

Figyelt kérdés
Megyei lapban hirdetett egy cég, mint a próbanapon kiderült, ez egy üzletkötői munka. Egyéni vállalkozói igazolvány kell hozzá. Országszerte kell egy adott szolgáltatóhoz (most egy gáz szolgáltató) átcsábítani az embereket a régi szolgáltatójukhoz. Minden megkötött szerződésre 2000 forintot adnak. Az üzletkötők (saját bevallásuk szerint) nagyon jól keresnek (havi többszázezer forintot) Reális ez? Vagy csak vetítenek, mert az újonnan belépők után is kapnak valami fejpénzt, vagy részesülnek az általuk beszervezett ügynökök üzletkötéseiből is?
2010. aug. 13. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

A kereset a ilyen üzletkötői munkáknál egyedül attól függ, hogy milyen beszélőkéd van. Ismerek olyan sales-est, aki a hóembert is meggyőzné arról, hogy szüksége van hajszárítóra. Na ő, tényleg több százezret keres.


De amúgy szerintem van benne fantázia. Egy nap alatt mondjuk fel tudsz keresni 30 embert legalább (de inkább többet, mert jó néhányan meg se fognak hallgatni). Egy embert szerintem kb. fél óra alatt meg lehet győzni. Ha addig nem sikerül, akkor hagyni kell a fenébe. Ha a 30 embernek csak a 10%-át sikerül meggyőzni minden nap, azaz 3 embert, akkor az 90 ember havonta, tehát 180.000 Ft. Ez már nem rossz, szerintem.

2010. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

OK, de biztos, hogy nem dolgozol havi 30 napot (Fizikailag is lehetetlen), tehát már nincs havi 90 ember.

Másrészt biztos elég sokan csinálják, az potenciális ügyfelek száma pedig véges (előbb utóbb elfogynak)

Ha pedig egyéni vállalkozó vagy, minden költség téged terhel, plussz még az APEHos járulékok és adók is.

Te dolgoztál ilyenben? Vagy ismerősöd?

2010. aug. 13. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első:

Hülyeségeket beszélsz. Az ilyen üzletkötői munkák lehúzások szinte mind. Nem véletlenül egyéni vállalkozóként veszik fel az embereket. Napi 30 embert felhívsz abból nagy eséllyel 1 sem fog szerződést kötni. 5 ember lesz aki egyáltalán végig hallgat jó esetben.

2010. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem felhívni kell őket, hanem személyesen felkeresni, és ott aláírtani a szerződést.

Szóval elég idő és benzinigényes (még akkor is, ha több ügynök összeáll és többen mennek 1 kocsival)

2010. aug. 13. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:

"havi többszázezer forintot"

"Minden megkötött szerződésre 2000 forintot adnak."


Matematika. Havi százezer ügyféllel (200 ezer forint...) 1 üzletkötő kevesebb mint 2 év alaltt átcsábítja az összes gázhasználót... 2 üzletkötő 1 év alatt. És nincs az a gázszolgáltató amelyik képes az összes lehetséges felhasználót megszerezni...

2010. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Igen, dolgoztam ilyesmit és elég jól ment. Mondjuk nem gázszolgáltató volt, hanem egy távközlési cég és a fővárosban volt mindez, mondjuk kb. 6 évvel ezelőtt. Havonta 2-300.000 Ft-ot kerestem vele. Az alapötlet nem rossz, de mondjuk nyilván véges a potenciális ügyfelek száma a gázszolgáltatásnál. De egy banki szolgáltatásnál vagy egy távközlési cégnél nem így van. Aki nemet mondott két hónappal ezelőtt, az legközelebb talán igent fog mondani. De ha már vállalkozó vagy, akkor talán több dologgal kéne egyszerre foglalkozni. Nem csak gázszolgáltatással, hanem lehetne mondjuk banki szolgáltatással vagy távközléssel is egyúttal. Vagy ha már a közüzemi vonalnál maradunk, akkor mondjuk kábeltv-vel és internettel. Lehet, hogy lenne olyan ember, akivel egyszerre két szerződést is tudsz kötni.


Egyébként nyilván piramis az egész és a beszervezett emberek után pénzt kapnak, máskülönben miért akarnának maguknak konkurenciát?!

2010. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy dolog viszont biztos. Erre a munkára születni kell. Persze valamilyen szinten tanulható a dolog, de sok múlik a képességeken és nagyon sok munka amíg olyan szintre jut az ember, hogy nagyon sikeres legyen. Több ilyen embert ismerek egyébként és mind nagyon jól élnek. Azt azért tudni kell, hogy az emberek nagy része hétvégén érhető el, mivel hétközben dolgozik, így ez messze nem egy heti 40 órás meló. Sokszor volt, hogy hetente 70 órát is dolgoztam.
2010. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elárulnád miért hagytad abba, ha jól ment? Kezdett rosszabbul menni, vagy egészségügyi gondok miatt?
2010. aug. 14. 08:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes belevágni, ha bízol magadban. Komoly jövedelmed viszont nem lesz belőle hosszú éveken keresztül. Ki kell használni amíg jól megy, és kiegészíteni valami hasonlóval. Több lábon állás ma már alap!

A gázszolgáltató váltás után már aktuálissá válik az áramszolgáltató váltás is. Aki elégedett ügyfeled lesz a gáznál, az valószínűleg az áramszolgáltató váltással is megkereshető.

És még ezernyi dolog van, amit lehet mellette csinálni.

Ha érdekel még más is, keress meg privátban.

2010. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 08-13 14:46 vagyok.

Bocsánat, hogy csak most reagálok, de nyaralni voltam. :-P

Azért hagytam abba, mert férjhez mentem és született két gyermekem. Mellettük olyan állást kellett találnom ami fix munkaidős és nem veszi el minden szabad percemet. Mert bár ez kötetlen munkaidős munka volt elméletileg, de gyakorlatilag napi 10-12 óra munkát jelentett. Ezt gyerekek mellett nem akartam csinálni, ők annál sokkal fontosabbak.

2010. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!