Hamburger büfé vagy étkezde nyitáshoz milyen végzettség kell?
Van félretett pénzem és mindenképpen pályát kell módosítanom. Még a tervezés fázisnál sem járok de a saját büfé/étkezde gondolata nagyon megmozgatott. Szerenék ilyesmivel foglalkozni.
Milyen végzettség kell ha egyedül csinálom a vállalkozást? Hamburgerre, salátákra, gyümölcstálakra, édességekre gondoltam. Lehet hogy rendes főtt ételt is árulnék?
Olyan végzettséget szeretnék ami nem korlátoz. Nem biztos hogy beérném a hamburger mikrózással. Az eddigi vállakozásaimból soha nem az lett aminek indultak. Ki tudja, lehet hogy ebből is étterem vagy cukrászda lenne a végére.
Milyen képzettséget javasoltok? Mennyi időbe éspénzbe kerül az ilyesmi? Nem gond ha időt kell rászánni, nem sietem el a dolgot.
A vedéglátó-üzletvezető tanfolyam elég lehet? Vagy szakácsnak is kéne lennem?
Fontos nekem az egészséges táplálkozás ezért nem csak hamburgert árulnék, készítenék egészségesebb ételeket is. Sőt valószínű hogy gyümölcsöt is árulnék mindenféle formában.
Elég az üzletveztői, szakács csak egytál ételek felett (melegkonyhán) kötelező.
Képzettségtől, rálátástól függ. A helyet magát ha szakmailag jó vagy, pár száz ezerből kihozod, ha nem és elszámítod magad akkor milliók is lehetnek.
Nébihtől függ mire adja meg az engedélyt, a forgalmazható termékekre.
Egyszerre egyedül biztos nem fogsz tudni 20-30 féle terméknél többet csinálni, mégha jó szakember is vagy és függ az üzletheyiség adottságaitól is,hogy mit árulhatsz milyen folyamatok után.
Plusz ehhez alap a Vendéglátás GHP ismerete:
Főként itt arra gondolok, ha magad csinálod akkor mennyire tudsz pörögni párhuzamosan befutó 5-6 féle különbüző rendeléseknél rövid idő alatt majd. Vagy. pl. meg ha alkalmazott is lesz idővel, az úgymond ne vigye el a fejed fölül az egész üzletet, akár anyagköltségek szempontjából, akár erőteljesebb szaktudással és ne legyen a sok helyen tapasztalható szakamidegen főnöki elképzelés kontra szakmai valóságból konfliktus, ahhoz át kell látni, hogy mit hol lehet megfogni és érdemesebb csinálni.
Emellett üzleti tervezésben, hogy mennyire van ismereted a beszállítói piacon, milyen konstrukciókat tudsz megszerezni szerződéssel amivel a forgó árukészleted biztostod úgy, hogy abba pl ne kelljen külön saját tőkét bele tolnod állandóan, ehhez a forgási sebességeket mennyire tudod jól belőni, berendezések, eszközök gépek, ugyanez mit és honnan tudsz beszerezni, milyen áron.
Alapanyagok szintén, konyhakész, félkész termékből dolgozol, mert olyan a hely, hogy nincs pl zöldésgelőkészítőd, húselőkészítőd, vagy 0-ról indítod a feldolgozást és olcsóbban primőrből, nyers tőkehúsból dolgozol, egyedi kínálatoto kialakítva, agy a félkészekkel ugyanazt a minőséget uyganabból az alapanyagból produkálva, mint amit bármelyik kisebb üzlet is képes megcsinálni. Ezeknek mekkora tárolási kapacitási igénye van, ami a forgalmat elbírja, de ugyanakkor a hely mérete, hűtők kapacitása is elég hozzá. Ami meg nyilván magasabb energiafogyasztást is fog eredményezni, vagy épp elkalkulálod és vagy nincs elég kapacitás, kinövöd a helyet, és kezdheted előlről az újra tervezést költözéssel, vagy másik egység pl. háttérkonyha nyitásával a dolgot, vagy pont fordítva,indokolatlanul fizeted a nagyobb üzlet bérlését és áll mellé új tárgyi eszközökben a tőkéd, ami összességében meghatározhatja azt, hogy nyereséges vagy veszteséges leszel és milyen távon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!