Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha fordítóirodát szeretnék,...

Ha fordítóirodát szeretnék, mire van szükségem?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy legyne a számlaképességem fordításra, szükséges bemutatni a szakképzett fordítói bizonyítványt. Ez nekem sajnos még nincsen meg, hogyan oldható meg mégis a dolog?

Ha képzettséggel rendelkező valakire azt mondom, hogy ő lesz az én "alkalmazottam", de a munkát én végzem, az járható út? Ilyenkor hogy van az adózás, utána kell járulékokat fizetni? Vagy ha "elbocsájtás", akkor megmarad a vállalkozás, annak ellenére, hogy nincs olyan a cégnél, aki értene papíron a tevékenységhez?

Köszi a válaszokat!


2010. aug. 5. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Alkalmazottad úgy lehet, ha kiváltod az egyéni vállalkozóit, vagy alapítasz egy céget, magánszemélyként nem. Ilyenkor magad, és alkalmazottad után is fizetned kell az adót, és a járulékokat. Vállalkozóként neked kell rendelkezned a szükséges szakképzettséggel - gondolj bele, pl ügyvédi tevékenységre sem válthatod ki azzal a felkiáltással, hogy majd alkalmazol egy jogászt - ezért a cég a járható út. Bt, Kft. Ha papíron más végzi a tevékenységet, akkor neki kell hitelesíteni. Ha nincs olyan a cégnél, aki ezt megteheti, akkor a cég hogy vállal munkát? Na, meg ki az a hüle, aki adót akarna fizetni a nemlétező munkája miatt, ha meg te fizetnél egyszerre két ember, plusz a cég után, az neked miért érné meg?
2010. aug. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!