Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha olajban akarok utazni,...

Ha olajban akarok utazni, kőolaj - földgázzal foglalkozó saját vállalkozást nyitni, akkor annak mi a menete?

Figyelt kérdés

Szóval azt hallottam, hogy Magyarországon nagyon le vannak korlátozva az ilyen energiaforrásokkal történő befektetések, főleg ha céget szeretnék nyitni erre alapozva.

Tegyük fel tőkém az lenne a vállalatom beindításához, hova kéne fordulnom? Elsősorban a hazai konkurenseim ebben a műfajban külföldiek lennének? Ugyanis nem sok magyar magánvállakozóról tudok, aki olajjal foglalkozik.

Külföldre biztos nem akarok menni életvitelszerűen, szóval az ki is esik, hogy pl Texasban legyen olajmilliárdos.

Tényleg sok pénz van ebben?



2020. aug. 30. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az olajozás a 90-es években ment.🙂
2020. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És most mi akadályozza meg, hogy most olajba fektessek?
2020. aug. 31. 15:46
 3/9 xswerdy ***** válasza:

Most olajba akarsz fektetni? Vagy vállalkozni akarsz?


Ha befektetni akarsz, akkor kereskedhetsz az árutőzsdén, semmi akadálya magyarként és magánszemélyként. Vagy vehetsz olyan befektetési jeget, ami olajba és/vagy egyéb ásványkincsekbe fektet.


Ha meg foglalkozni akarsz az olajjal, akkor is sok lehetőséged van. Nyithatsz pl. benzinkutat, akár valamelyik nagy lánc franchise partnereként. Ezt csinálja sok (relatíve) kisvállalkozó. De ha importálni akarsz, netán finomítani, vagy fúrni, ott azért nehéz betörni a piacra.

2020. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ohh értem, köszi!

Igen, engem főleg az utolsó érdekelne, amit leírtál, tehát importálás, fúrás, finomítás. Ehhez kb mekkora tőke kell, hogy ezt beindítsam?

Tudna valaki küldeni egy cikket (akár angol nyelvűt is), ami leírja az olajjal való foglalkozásról a tapasztalatokat, a vállalat beindításához szükséges alapvető tudnivalókat?

Köszi!:)

2020. szept. 1. 23:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan? A minösitett hegesztőtöl aki olajcsőveket hegeszt pl a Shell cégig sok lehetőség van. Pénzben a pár milliotol a többszáz milliárdig terjed a kezdő beruházás.
2020. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:
100%

Az olajfinomítás mára meglehetősen koncentrált iparággá vált. Bár hajdan (Nagy)Magyarországon 13 olajfinomító volt, ma egy van, Százhalombattán, a MOL tulajdonában. Ha ennek akarsz konkurenciát teremteni, ahhoz kb. 1000 milliárd forint kell.


Ha csak importálni akarsz, akkor nagy kérdés, hogy kinek adod el. Nyers olajat nemigen van értelme importálni, mert az egyetlen finomító a MOLé, ő meg magának fúr és importál. Benzint, gázolajat ha importálsz, akkor a benzinkutas cégeknek tudod eladni A legnagyobb a MOL? neki saját finomítója van. Aztán van az ÖMV, ő is saját finomítóból látja el a kútjait Bécs mellől. Van még pár kisebb, de hogy ők éppen mikor készülnek a beszállítóikat újra versenyeztetni, és ha erre sor kerül, akkor hogy tudsz kedvezőbb ajánlatot tenni a MOL-nál, meg az ÖMV-nál (jellemzően a kisebb lácnoknak is ők a beszállítói)?


A fúráshoz koncessziós jog kell az adott államtól, nem hiszem, hogy erre a piacra könnyű lenne belépni, valószínűleg csak referenciával rendelkezőnek adnak.


Szóval szerintem ezt engedd el. A saját benzinkút ami szóba jöhet.

2020. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"nem sok magyar magánvállakozóról tudok, aki olajjal foglalkozik."


MOL, MET - euromilliárdos cégek több tízezer alkalmazottal.

Egyébként nyilván a biztonságtechnika miatt magasak a belépési költségek az EU-ban, illetve mert itt már nincs sok gazdaságosan kitermelhető olaj, viszont vannak akik alvállalkozóként terveznek kutakat, tározókat, csővezetékeket, tűzoltó-berendezéseket és környezetvédelmi terveket - önmagában ezek is óriási értékű piacok, még ha csak kevés szereplő is képes betörni rá.

2021. márc. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó!


"viszont vannak akik alvállalkozóként terveznek kutakat, tározókat, csővezetékeket, tűzoltó-berendezéseket és környezetvédelmi terveket"

Ehhez milyen végzettség kell? Tervezni valami gondolom csak mérnöki diplomával lehet hivatalosan, nem? Vagy milyen képzés után leszek elég képzett ahhoz, hogy ezt kivitelezhessem? Köszi!:)

2021. márc. 21. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Építőmérnök, környezetmérnök, gépészmérnök.


Mivel elég zárt szakterület az egyetemen, iskolában sehol nem fognak olajiparból külön oktatni, legfeljebb érdekességként fogják megemlíteni, a specifikus szabványokat szinte csak gyakorlati alkalmazásban lehet megismerni. Érdemes ezekre a cégekre rákeresni és proaktívan felvenni a kapcsolatot, de gyakran családi vállalkozásokról van szó, ahol egyik generáció adja át a másiknak a stafétabotot, szóval oda nyilván nem fogsz bekerülni. Pár példa: Technoszer, Oiltech, TDE Services, Terván. Ezek közül ha jól tudom legalább egy a MOL leányvállalat, de az is olyan, hogy kb. 10 évenként egy mindig kiválik az anyacégből az éppen aktuális saját építőjük, mert rájönnek, hogy jobb függetlennek lenni.

2021. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!