Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van igény kézzel készített (leginkább hímzett) dísztárgyakra/használati tárgyakra?

Figyelt kérdés
Nemrég startolt el a saját pici vállalkozásom, amiben kézzel hímzett dolgokat készítek el. Kicsit el vagyok keseredve, hiszen úgy érzem, nem nagyon van igény erre, bár lehet, hogy csak türelemmel kell lennem. Ti vásárolnátok ilyesmit magatoknak/ajándékba valakinek?

2020. júl. 22. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de normális esetben ez fordítva kellene, hogy történjen: először az igényfelmérés (aztán baromi nagy marketing) és utána a vállalkozás indítása.
2020. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Rengeteg kézműves termék van, ráadásul egy olyan helyzetben indítottad el a vállalkozást, amikor emberek tömegei veszítették el szerte a világon a munkájukat. Épp tegnap döbbentem le, amikor a hírekbe bemondták, hogy 50 %-al több munkanélküli lett, mint válság előtt.

2 okból is meglepődtem: 50 %-nál kevesebbet gondoltam és a másik ok pedig, hogy ezt be merték vallani.

Akkor képzelheted, mekkora a baj!

2020. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyesmit csak nagyon kevesen vesznek. Akiket ez érdekel, azok megtanulják és megcsinálják maguk/ismernek valakit, aki megcsinálja nekik.
2020. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
A mai elektronikus világban kb semennyire.
2020. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs rá igény. Elég öreges.

Ami megy, az a hagyományos termékek, minták. Ezeket, mint ajándéktárgyakat adják el, szuvenírként.

De ezt az adott helyen, a kirándulás során veszi meg az ember, nem a netről.

Keress valakit, aki tőled rendel, egy boltot, stb. De az egyéni vevőkből tuti nem fogod tudni fenntartani.

Ez inkább hobbi lehet, egy kis kiegészítés. De ebből megélni?

2020. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy igényfelmérés vagy üzleti terv tényleg nem ártott volna, ez a piac nagyon telített, kb. minden második otthon ülő kismama, friss nyugdíjas ilyenekkel foglalkozik, és nagyon nyomott áron lehet csak eladni ezeket, de a pepco/kik/jysk szentháromsággal így se lehet felvenni a harcot.


De hogy profitálj is vmit az itteni válaszokból, próbáld meg esküvőszervezős csoportokban hirdetni magad, mert menyasszonyok mindig vannak, és ha vkiket, hát őket kilóra meg lehet venni mindenféle kis bszembszommal, amitől szebb lehet az esküvő. Szóval ott vastagon foghat a ceruza, és lehetnek vevőid, de megélni sztem akkor se lehet belőle sajnos.

2020. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán kelendőek ezek, mert ami a családban is van még anyukám nagyija csinálta. Elő nem is vesszük bent van egy fiókban, mint családi emlék.

Ismerek egy nyugdíjas hölgyet, ő táskákat, neszesszereket, asztaldíszeket varr, farmerból, vagy más szép anyagból, van hogy foltvarrással. Nagyon szép minőségi darabok, sokszor megrendelésre dolgozik, bár már egyre kevesebbet, mert ő is pihenne már. Nem olcsóak a termékei, de garantáltan egyediek. Természetes a stílus felismerhető, aki látta a munkáit megismeri viszont 2 ugyanolyat tuti nem csinál. Facebookon van egy oldala, meg kézműves vásárokra jár.

2020. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy van rá igény, csak annyit nem fizetnének érte, hogy neked is megérje.
2020. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ha egyedi és jó a stílusod, lehet rá igény, de a hatszázezredik matyó párnára nem lesz igény.
2020. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha trendi... Pl láttam házi áldás QR kódot vagy popkult utalásos falvédőket. Na azok szerintem egyrészt nem tucat cuccok, nagyon maiak, fiatalosak. Nekem be is jönne egy Marvel témájú hímzett falvédő.
2020. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!