Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » És megváltoztatják a KATA-t,...

És megváltoztatják a KATA-t, de miért a tisztességesen adózókat büntetik?

Figyelt kérdés
Azok akik munkaviszony helyett kataznak azok eddig sem számláztak egy cégnek 3 millió forint felett, mert eddig is a "munkáltató" biztosította a törvényességet azzal, hogy több cégen keresztül kapták a "megbízásokat" a "munkavállalók". Egyedül csak azok szívnak akik rendeltetés szerűen használják a katat:(
2020. jún. 25. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

Én már említettem a partnereknek, hogy ha ez lesz, akkor csinálok egy KFT-t és onnan kapnak számlát ezentúl. Persze úgy azért drágább lesz majd.


Nem örültek, viszont nem tudnak mit tenni...

Szóval ez az egész nem a KATA-s vállalkozónak rossz, hanem azoknak akik így jobb áron tudtak szolgáltatást vásárolni. Az meg legyen az ő bajuk... :)

2020. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
És azokkal mi lesz akik valóban vállalkozók, nem egy cégnek a bújtatott alkalmazottai, és dolgoznak stabilan több partnernak, az említett összeghatár felett? Most őszintén, 3 MFt/év egy partner felé nem egy elrugaszkodott összeg, de nem világos ez a 40% plussz teher, mert év elején/közben nyílván nem tudod milyen munkák lesznek, vannak kilátásban stb, év vége felé látod már nyílván, hogy túllépted e v sem az egy adott partnernak a 3 misit vagy sem. Ha túllépted akkor a partner nem nagyon fogja örömmel venni a plusz 40% terhet azt azért mindenki látja szerintem, nem? Ennek a vége egy nagy káosz lesz és a becsületes vállalkozóknak akik a KATA adózást választották a végső soron való megszívatása. Nem értem miért nem lehet valóban kiszűrni azokat a cégeket akik a KATA mögé álcázott valóban bújtatott munkavállalókat alkalmazzák, és miért nem lehet a valóban vállalkozókat békén hagyni. Ennek az adózási formának pont az volt az előnye, hogy átlátható, tiszta, kiszámítható, megfizethető, és megéri vele vállalkozni elkezdeni. A trükközőket szerintem minden becsületes pályatársam nevében mondhatom, hogy szeretnénk is, hogy kiszűrjék, szankcionálják, de azokat, akik csak tisztességgel dolgozni akarnak, ne érje hátrány-sérelem, mert nem kell nagy észlénynek lenni ahhoz, hogy ha ilyen plusz 40% -ok rárakódnak egy-egy partner felé menő összegre, akkor az nem egy KATA-s adózású vállalkozót fog megbízni az adott projekt/feladattal, magyarul elesünk a munkától (sok területen, főleg szellemi tevékenység esetén, programozók, tervező mérnökök....)
2020. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%
Lopni csak a becsületestől lehet.
2020. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van két (egymástól független) partnerem is, akiknek 300+ számlázok havonta, plusz ezen kívül több kisebb. Nálunk is jó nagy kib.szás ez. Még szerencse, hogy csak a 3 millió feletti részre van ez, nem az egészre. Nem tudom, szerintem ez így nem jó megoldás.
2020. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

#12-es válaszoló vagyok.

Én pont azért kezdtem el a vállalkozást a KATA adózással, mert szerettem volna magamat kipróbálni nem alkalmazottként, függetlenül mindenkitől, a "piacról" szedni a munkákat, minél több szereplőnek dolgozni. Nekem pl nyílván ez volt a legjobb, kicsiként. Ha nekem a munkámat megfejelik ezzel a 40% plusz teherrel akkor gőzöm sincsen hogyan kéne majd beáraznom a munkákat, illetve mikor. Előre? Akkor nem velem fognak partneri viszont kialakítani valószínűleg. Utólag? Azt meg, hogyan fogja majd "benyelni" egy partner? Nem értem ezt az egészet, ez nem túl kiszámítható, és eléggé káosz gyanús.

2020. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

"És azokkal mi lesz akik valóban vállalkozók, nem egy cégnek a bújtatott alkalmazottai, és dolgoznak stabilan több partnernak, az említett összeghatár felett?"


Majd ha kijön a törvénymódosítás megtudod...


" azokat, akik csak tisztességgel dolgozni akarnak, ne érje hátrány-sérelem"


Lássuk be, hogy nevetséges a KATA jelen formájában. Ha emelnék az nem sérelem lenne, hanem a jogosulatlan előny csökkentése.

Minimum valami sávos rendszer kellene, de ehelyett kitalálják ezt a 40%-os eszeveszett őrültséget...

2020. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
A nyilatkozatok alapján hasonlóan lesz, mint a mostani 40%-os adónál, hogy a kata bevallással egyidejűleg kell bevallani és megfizetni. Azzal a különbséggel, hogy nem a katás kötelessége lesz ez, hanem a partneré. Ugye eddig is jelentenie kellett a cégeknek a katás partnerek szerinti ügyleteket évi 1 millió felett. Annyi fog változni, hogy ha 3 misi felett lesz, akkor a felette lévő részre előíródik nekik a 40%.
2020. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%

A sávos kata az egy nagyon jó ötlet, az egyik legjobb dolog lenne. Nonszensz, hogy lehet évi 12 milkót keresni 600 ezer adóval.

Simán lehetne milliónként a sávozás mondjuk 3 milliótól kezdve. 0-3 millióig az első sáv, utána milliónként egyre drágább.

2020. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18%
A Katát ráadásul cégek is használják arra, hogy pénzt szedjenek ki. Pl megbízza Gipsz Jakabot valami szolgáltatással, ami annyira nem kézzelfogható. 3 misit kiszámláztat, Jakab megkapja a pénzt abból legyen mondjuk 200 ezer az övé, a többit kpban kiveszi, majd borítékban oda adja a megbízó vállalkozónak. Sokan csinálják ezt is.
2020. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
" akkor csinálok egy KFT-t és onnan kapnak számlát ezentúl." Úgy meg bukod az áfákat vagy a cégnek kell többet fizetni. Plusz egy kft-nél 3453454 milliárd féle adó lesz még. Én is katás vagyok és tavaly az egyik üzletfelemnek 6 milliót számláztam. Utána 1,2 millió adót kellene pluszban fizetnem, úgy már nem éri meg.
2020. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!