Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » És megváltoztatják a KATA-t,...

És megváltoztatják a KATA-t, de miért a tisztességesen adózókat büntetik?

Figyelt kérdés
Azok akik munkaviszony helyett kataznak azok eddig sem számláztak egy cégnek 3 millió forint felett, mert eddig is a "munkáltató" biztosította a törvényességet azzal, hogy több cégen keresztül kapták a "megbízásokat" a "munkavállalók". Egyedül csak azok szívnak akik rendeltetés szerűen használják a katat:(
2020. jún. 25. 09:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez mindig így szokott lenni. A cél a több bevétel, aki csal az úgyis kijátssza a szigorúbb szabályokat is, aki nem csal, azt lehet szivatni.
2020. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%

Azért ezt még ne vedd készpénznek, hogy így lesz. Amíg nem jelenik meg a törvénymódosítás, addig felesleges egy parragh interjú alapján borúsan látni a jövőt. Lásd tavaly is miket lengettek be a katára és konkrétan semmi nem valósult meg belőle.

Véleményem szerint is szigorítani kell a katát és a sávos adóztatás sem hülyeség (bár amit belengettek az nettó baromság, más és több sáv kellene).

2020. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#2 En is nyugodt voltam eddig, de sajnos ez a mai nap, már a kormány infón hangzott el :(


[link]

2020. jún. 25. 09:51
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

"felesleges egy parragh interjú alapján borúsan látni a jövőt."


Igen addig az volt, de már Gulyás is elmondta a kormányinfón, hogy jön 3 millió fölött a 40%-os adó.

2020. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez esetben bocsánat, nem voltam elég up to date. Irodában ülve nem tudtam nézni a kormányinfót. Egyébként ezt az adót nem a vállalkozónak kell majd fizetnie, hanem a partnernek (az már más kérdés, hogy a partner ezt be kívánja-e valamilyen formában hajtani).
2020. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem az derül ki a hírekből, hogy a munkaadónak kéne fizetnie a 40%-ot.
2020. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a mai Indexről: "(Tehát ha a 3 millió forintot ugyanattól a cégtől kapja valaki, akkor kell ilyen magas adót fizetnie.)"


Vagyis a katázónak kell fizetnie. Nem a munkaadó cégnek.

2020. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
Olyan mindegy ki fizeti, a végeredmény ettől nem változik.
2020. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Én ezekkel a kijelentésekkel megvárnám a törvénymódosítást azért. Nem adnék index féle cikkekre. Amikor a kamarában bejelentették a tervezetet anno, akkor kihangsúlyozták, hogy a megbízónak kell megfizetnie a 3millió feletti részre a 40%-ot (pont azért, hogy a katába kényszerített munkavállalóknak ne legyen teher, hanem a cég gondolkodjon el a foglalkoztatás módján), nem a katás vállalkozónak. Nyilván ezt ki lehet védeni azáltal, hogy 2-3 cég felé mennek majd a számlák, mint ahogy korábban is így ment.
2020. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

"a 3 millió forint feletti rész után bizonyos mértékű (akár 40 százalékos) adót kellene leróni. "A plusz közterhet nem a katás vállalkozó, hanem az üzletfele lenne köteles befizetni az államkasszába" - mondta Parragh László."


Nagy valószínűséggel ez így is lesz.

2020. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!