Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő körmösként hogyan...

Kezdő körmösként hogyan számoljam ki, mennyi az alapanyagár?

Figyelt kérdés
Tudom, mennyibe kerülnek egyenként a termékek amikkel dolgozom, teljes árat nem kérnék kezdőként, csak alapanyag árat. Hogyan tudom kiszámolni, mennyi esik így egy vendégre?

2020. jún. 21. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Normális szakmát nem találtál magadnak? Mi ez a körmözés? Erre pénzt költeni? Idióták!
2020. jún. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Felejtsd el azt, hogy kezdő vagy, elején is kérd meg a teljes árat. Tanultál, dolgoztál érte, hogy csinálhasd, akkor fizessék is meg.


Vállalj be 1-2 referenciamunkát, az alapján látod miből mennyi fogy. Onnan már csak vissza kell számolni akár gramm alapon.


#1 10 kolléganőm havi szinten összesen 300e-et költenek műkörmösre. Nem normális munka mi. Életedben nem láttál ennyi pénzt.

2020. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem úgyse fogod tudni rendesen kiszámolni. Szerintem komolyabb számolás helyett csak kezdd el.

Nézd meg mennyit kér a konkurencia, te is kérj annyit. Aztán hónap végén nézd meg mennyi volt a kiadás és mennyi bevétel. Utána fogod látni, hogy kijössz-e ennyi bevételből, vagy muszáj árat emelni/költséget csökkenteni.

2020. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Nézd meg a környékbeli körmösök árpistáját és menj alá 10 százalékkal. Ne kezdj el alapanyagáron dolgozni, mert utána ultrakellemetlen lesz, amikor el akarsz kezdeni pénzt kérni érte.


Btw az én körmösöm nagyjából havi másfél millát szed össze, szóval szerintem van ez annyira normális szakma, mint a kőművesség.

2020. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!