Egy kezdő vállalkozás számára milyen lehetőségek vannak ahhoz,hogy egy ügyfelük előre utaljon nagyobb összeget,tehát hogy bizalmat gerjesszen az ügyfelekben,a garancián kívül?
Gondolok például arra,ha egy szolgáltatást nyújt a vàllalkozás,és lehet bérletet venni előre utalással.
Szóval a garancia,hogy visszautaljuk elégedetlenség esetén a pénzt,egy jó pont.Az is,ha elég az ügyfélnek először csak az összeg felét utalni,majd a végén a másik felét.De ezen kívűl?milyen módszerek vannak arra,hogy egy még referencia nélküli kezdő vállalkozásban megbízzanak?
A válaszokat előre is köszönöm!
Ha nem olyan dolgot nyújtasz ami keresett és hiánycikk, vagy nem vagy monopolhelyzetben akkor az én meglátásom szerint az esélyed 0.
Már szinte megszokott a 30-60-90 napos fizetési határidő, de beszélhetünk olyan finomságokról hogy 45 banki nap, vagy a számla beérkezésétől számítva, ami a magyar királyi póstát ismerve elsőbségiként is néha 14 nap.
Miért bízna meg benned bárki ismeretlenül? Rengeteg a csaló, már ne is haragudj nem rád gondolok de hetente futunk bele átverési kísérletekbe.
Értelek,és köszi a hozzászólásod.Abszolút eltudom hinni hogy ez a helyzet az utalásokat,kifizetéseket illetően,csak azt nem értem hogy miért?Mert így könnyebben visszatudnak adott esetben lépni az adott cégek?vagy miért szaporodnak tényleg ezek a 30-60-90 napos fizetési határidők?
Egyébként jogos hogy miért bíznának meg bennem ismeretlenül,de a válasz erre az,hogy nem tudom,ezért szeretném javítani ennek az esélyét,mert én egyébként tényleg megbízható vagyok,és ha van lehetőségem az ismeretlen ügyvezetők számára ezt az állításom bebiztosítani nekik valamivel,akkor miért ne tenném?:)
Mi nemzetközi szolgáltatást nyujtunk, a számlát az elvégzett szolgáltatás hitelt érdemlően leigazolt dokumentumai alapján tudjuk kiállítani. Előre tehát nem tudunk kiszámlázni el nem végzett szolgáltatást, de ha ki is tudnánk akkor is előfordulhat reklamáció az átvételkor és ez más megvilágításba helyezi a szolgáltatásunk minőségét. ÁFA szempontjából is lényeges a teljesítés ideje még ha két unios tagállam közt is történik, és az áfa ilyenkor 0, de a felszámított áfa árfolyama a forint és eur árfolyam változásait figyelembe kell hogy vegye, ezért jelölik meg többnyire a teljesítés dátumát a szerződésekben.
Mondjuk ez belföldön lényegtelen szempont, de előre fizetésről nem nagyon halottam csak olyan esetekben amikor valami oknál fogva a vevő-megrendelőnek nagyon nagy szüksége volt az áru vagy szolgáltatás elvégzésére és nem volt más aki elvégezze a munkát.
Másrészt ezzel én aki a szolgáltatást végzem meghitelezem neki 30-60-90 napra a munkámat a vele járó összes költségemmel (pl több tizmillios géppark).
Te lehet hogy megbízhatónak tartod magadat, és az is vagy, de ezt egy ismeretlen megrendelőnek honnan kéne tudni? Ezen abban az eseteben tudsz talán változtatni ha jó hírnevet szerzel magadnak a saját szegmensedbenn, de mivel a versenytársak ott topotognak általában az ember sarkában, ettől még nem fognak előre fizetni.
Te mire gondolsz, mivel tudnál egy ismeretlen megrendelőt rávenni arra hogy előre fizessen ki egy még el nem végzett megrendelést?
Hát ezért tettem fel a kérdést,hogy milyen lehetőségek vannak erre.
Például a garancia,hogy bármikor sztórnozhatjuk a még el nem végzett szolgáltatásokat,vagy felét előre,felét végén.hogy ha arcommal,elérhetőségeimmel vállalom magam akár a honlapomon,akkor miért lenne nagy az ellenállás akkor,hogy ha egyébként a bérlettel anyagilag sokkal jobban jár az ügyfél?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!