Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-t bonyolult szüneteltetni?

KATA-t bonyolult szüneteltetni?

Figyelt kérdés

Nem érint, én alkalmazott vagyok.

Csak láttam tv-ben, hogy panaszkodtak a fodrászok, hogy most úgy kell fizetniük a KATA-t, hogy nincs bevételük (tudom, most majd mégse kell).

A családban is van KATA-s, rá nem vonatkozik a tegnapi kedvezmény, de kérdeztem tőle, miért nem szünetelteti a vállalkozást? Azt mondta, túl macerás.

Ez tényleg így van, vagy miért nem szüneteltetik a vállalkozást azok, akik most bezárni kényszerültek? Mint mondtam, laikus vagyok, csak érdekel a dolog.


2020. márc. 24. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egy, hanem két darab kérvényt is le kell adni, illetve be kell jelentkezni a tb fizetés alá (hiszen a szünet idejére a tarsadalombiztositas egyébként nincs rendezve). Illetve visszajelentkezeskor ugyan ekkora macera.


Lehet, hogy annak, akinek nincs könyvelője és ő maga nem igazodik ki a különböző kervenyek között, ez a művelet bonyolultnak tűnik, ugyanakkor másoknak lehet, hogy nem.

2020. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi bonyolult. Nekem pl 10 perc az egész procedúra, de én már csináltam 100+ alkalommal ilyet.


Laikusnak lehet bonyolult, plusz csomó mindent nem is tudnak, hogy miket kell bejelenteni (pl önkormányzati záróbevallás, stb).

2020. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A családtagomnak könyvelője is van, ráadásul nyugdíjas, így a tb-t sem kéne fizetnie. Mindegy, ő tudja... Köszi a válaszokat.
2020. márc. 24. 10:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha most belekerült abba a körbe, akinek nem kell katát fizetni, akkor felesleges szünteltetni szerintem. Akkor valóban macera.
2020. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
a probléma az, hogy amikor szünetel, abban a hónapban nem lehet bevétele. Tehát ha azért valahogy takaréklángon megy az üzlet, akkor nem tud szünetelni. Erre lett kitalálva a mostani adómentes 4 hónap.
2020. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

xswerdy, Te mindig mindent olyan pontosan tudsz - hosszú évek óta csak egyszer láttalak tévedni :-) - nem tudod véletlenül, hogy ha most én szüneteltetem a KATA-s válalkozásom, de a kedvezmény miatt elindítanám, akkor az rám is vonatkozna? Vagy csak akkor, ha élő vállalkozás és bizonyos körbe tartozik (a felsorolást láttam már).


Az a helyzet, hogy általában nem a Gyakoriról tájékozódom ilyen dolgokban, de mivel ez egy nagyon friss dolog, fogalmam sincs, hol nézhetnék PONTOSAN utána?

2020. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os! Ezzel a kérdéssel nyugodtan hívd fel a NAVot 1819en, mert erre ők tudnak válaszolni. Egy könyvelő is csak onnan tudja, ha megkéredezi őket, és itt most első kézből kaphatod a választ.
2020. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bonyolult szüneteltetni egy vállakozást.

egyébként alépéseket még neten is megtalálod egybe foglalva, nem kell ehez külön könyvelő sem.


Inkább a megoldásokon érdemes inkább gondlkozni, de az folyamatos frusztrált környezetben 0 bevétel, mellé fizetendő adó mellett nehéz. Ahogy 2008-ban most is felértékelődik a váslásgmenedzsment szerepe.


Hogyan tudod kihoznia lehető legtöbbet bármi más bevételi lehetőségből, ami nem a kata vállalkozás.


pl. nem valós az sem, hogy ne lehetne bevételed szünetelő vállakoázs mellett. a kata szünetelés mellet nyugodtan származhat bevételed:


- álláskeresési járadékból

- adószámos magánszemély tevékeységből álláskeresési mellett 600.000 Ft-ig

- őstermelőoi tevékenységből álláskeresési járadék mellett éves 600.000 Ft-ig

- Használt eszköz értékesítésből éves 600.000 Ft-ig

- Megbízási jogviszonnyal adószámos magánszemélyként végzett tevékenységből

-Alkalmi munkából kb éves 1,2 millió forintig adómentesen

-bérleti díjból

stb.


Illetve ezek összességéből is, ha mindet ki tudod "maxolni".


Ezeket a 100-asával," 5000-ért megoldom neked könyvelő" is könyvelhetné a 100 ex katasnak havi félmillióért, egyszeri félmiliós leszünetetltelek bevétel heylett hónapokra lenullázva az ebből származó bevételeit. :-)

2020. márc. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!