Hogy lehet egy jó ötletből tényleges vállalkozást csinálni?
Egyik barátnőmmel kitaláltunk egy nagyon jó, egyedi és kategóriájában újdonságnak számító applikációt.
Az ötlet megvan, igaz egyenlőre csak félig kidolgozott, de érdekelne minket, hogyan lehet megvalósítani.
Az nyilvánvaló, hogy fel kell bérelni egy céget vagy szabadúszó programozót, aki elkészíti magát az alkalmazást, de egy bonyolult program esetén - amilyen a miénk is lenne - az árak az egekben vannak, akár 10-50 millió is lehet a költség, nem beszélve a további fejlesztésekről és karbantartásról, illetve a többi járulékos dologról (ügyvéd, reklám, stb).
Honnan lehet előteremteni ennyi pénzt? Nem hinném, hogy annyi milliomos van a világon mint ahány applikáció. Például Zuckerberg és a Facebook esete - honnan volt kezdőtőkéje? Vagy mondok közelebbi példát, van egy magyar csapat, akik kifejlesztettek egy társkeresőt Lili Fox néven, igaz bele is buktak, de ott is biztos, hogy már az alapok is rengeteg pénzbe kerültek.
Támogatókat kell keresni? Ki az, aki beleadná a pénzét egy ilyen rizikós üzletbe?
Illetve a már létező appal hogy lehet pénzt keresni, ha nem fizetősek a funkciók (szintén a Facebookot tudom példának hozni, ami "ingyenes és az is marad").
Érdemes levédetni az ötletet úgy, hogy lehet sosem valósul meg?
Mivel az ötlet még közel sem teljesen kidolgozott (pár napja találtuk ki) és nem vagyunk túl tájékozottak egyenlőre, ez még mind a távoli jövő, de komolyan gondoljuk, hogy akár sikeresek is lehetünk ezzel.
Köszönöm, ha végigolvastad, méginkább köszönöm, ha használható választ írsz :)
A Microsoft és az Apple is egyetemisták garázsprojektjéből indult ki. Aztán felkapta a világ az ötletüket.
Létező appal ha nincs fizetős szolgáltatás, reklámelhelyezéssel lehet pénzt keresni mint a facebook. Vagy emberek milliárdjainak adatainak eladásával, de ez már illegalitásba csap át. Lehet esetleg tudni hogy milyen applikációról van szó? Csak nagyon körvonalakban, mert kíváncsi lennék rá.
Az appok 99%-ának első verzióját maga a kitaláló írja. Hát így.
Egy app ötletére is lehet befektetőt találni, de amikor csak az ötlet van akkor számíts arra, hogy olyan 95-5 arányban fogtok osztozni a befektetővel...
Hű, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan kapok választ.
Egy társkereső applikációról lenne szó, tudjuk, hogy millió és egy létezik, de van is rá igény, látjuk a saját korosztályunknál, ráadásul a 30+ réteg is egyre jobban rászokik a netes ismerkedésre.
Sajnos az, hogy magunk írjuk a programot nem járható út, igaz én reálos beállítottságú vagyok és gondolkoztam informatikus pályán, de inkább a GTK-t célzom meg majd a gimi után.
Esetleg érdemes lehet keresni egy lelkes "amatőrt", mondjuk egy megszállott gimnazistát vagy egyetemistát, aki ért a programozáshoz és olcsóbban megcsinálna?
> Esetleg érdemes lehet keresni egy lelkes "amatőrt", mondjuk egy megszállott gimnazistát vagy egyetemistát, aki ért a programozáshoz és olcsóbban megcsinálna?
Nem, ez semmilyen szempontból nem lenne ésszerű. Egyrészt nem tudná úgy megcsinálni, hogy az működjön, ha mondjuk egyik napról a másikra elkezdik százezrek, milliók használni. Másrészt ha azt akarod, hogy később a kódhoz bárki hozzá tudjon nyúlni, akkor ne bízd kezdőre.
A startupok is csak akkor kapnak támogatást, ha egyrészt van minimum 2-3 ember, akik konkrétan dolgoznak az ötleten, másrészt hajlandóak lemondani a tulajdonjog egy jelentős részéről.
> Illetve a már létező appal hogy lehet pénzt keresni, ha nem fizetősek a funkciók (szintén a Facebookot tudom példának hozni, ami "ingyenes és az is marad").
"Senator, we run ads"
Futtassátok meg a kész üzleti tervet ( amit kb 5-ször átgondoltok, a-b-c verzióval reálisan és még mindig pluszban jön ki a végeredmény, nem a vágyaitokat tükrözve a pénzügyi mérlegben és a piackutatásban, ami miatt sokan buknak ) ilyen jellegű felhívásokon mint pl. Vállalkozásfejlesztési alapítványok üzleti terv versenye, vagy adott pályázatokon, amikhez illeszkedni tud ( pl. fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása, önfoglakoztatóvá válás támogatás, munkahely teremtő beruházások, stb. ) hogy legyen reális bírálati visszajelzésetek arról, hogy tényleg van létjogosultsága a dolognak, majd még finomítsatok rajta amit az értékelési kritikában kaptok és úgy keressetek hozzá megfelelő konkrét forrást, akár visszavéve a kezdeti lendületet is, kis léptékben elindítva az egészet, ami majd önmagát építi fel és teszi önjáróvá, visszaforgatva a profitot.
Nem feltétlen a kockázati tőke, vagy a hitel lesz a nyerő hozzá.
Befektetőkereső show-ban szerepelt egy hasonló elképzelés, az ötlet lakhely szerint adja ki a találatokat és ezért a csapat 100 000 000Ft-ot akart adni 10%-ért.
Prototípus nincsen, hozzáértés minimálisan nagyobb, mint a ti esetetekben, programozó nuku...
A befektető visszakérdezett, hogyan értik, hogy nincs ilyen a piacon. Erre mondtak 2 példát, hogy pl. azokban sincsen, zsűri előkapja a telefonját és kapásból mondja, de van csak lejjebb kell görgetni 1 sorral, a másiknál meg rákattintani a részletes keresésre!
A jó ötletből vállalkozást építeni akaró páros erre állításuk szerint nagylelkűen megemeli a felajánlott százalékot 20% 200 000 000Ft-ért. Hatalmas nevetés, röhögés! Visszakérdez a zsűri, hogy viccnek szánták-e, de kapják is a visszaigazolást, hogy 10%-ról (100mFt) igen valóban felmentek 20%-ra (200mFt)!
Volt még vagy 20 ilyen hatalmas ötlet, volt olyan aki feltalálta a netes rendelést, Magyarországi technológia is megérett rá, külföldön már van, nálunk is megvalósítható, érdemes megnézni jókat lehet kacarászni a műsoron :)
Viszont kíváncsivá tettél, hogy mi a nagy újítás a ti ötletetekben, tudom-tudom azt nem árulod el, mert lemásolják...
Ezért is sosem fogod reklámozni, vagy kiadni a kezeid közül, vagy engedni a használatát a leendő vásárlóidnak, nehogy kitudódjon az újítás és lemásolják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!