Vannak tapasztalataitok a mérnökinfó, proginfó FSZ-ről? Megéri? Megérné pótfelvételi időszakban fizetősön "levadászni", hogy ne kelljen 1 évet várni?
Én nem látom semmi értelmét. Én BSc-t végeztem, és nagyon kevés hasznos dolog volt a tantervben, azokat sem úgy oktatták, hogy versenyszférában jól használható lenne. Viszont azzal, hogy van diplomám, sokkal könnyebb volt elhelyezkednem, sok olyan cég van, ahol számít.
Nos, ehhez képest az FSZ papír nem érdekli a versenyszférát, az oktatás meg nem gyakorlatiasabb, úgyhogy nem hogy több, de inkább kevesebb hasznosíthatót tanulnál. Az erőfeszítés miatt sem éri meg, 3 év alatt ha ráfekszel, be tudsz fejezni egy proginfo BSc-t, ha az ELTE túl nehéz, akkor valamely vidéki egyetemen, akár levelezőn, ez meg csak 1 évvel több, mint az FSZ, emellett a BSc-n sokkal több érdeklődő, szakmailag fejlődő évfolyamtársad lesz, rengeteg meghirdetett gyakornoki lehetőség, végzéskor nevey multik kezdőknek szánt állásai közül valogathatsz. Ezek a lehetőségek nincsenek FSZ-nél.
Ha meg a BSc-túl soknak találod (pl. matek miatt), akkor meg jobban jársz valamely bootcamp jellegű képzéssel, pl. Codecool, Greenfox csinál ilyeneket, 1-1.5 év alatt belerázódhatsz a szakmába, az első munkahelyed meg kifizeti a képzést, itt lehúzol 1-2 évet gyengébb bérrel, de ha van hozzá érdeklődésed, sokat fejlődhetsz, és idővel jól kereshetsz vele.
Attól tartok, hogy a levelezői se sokkal könnyebb a nappalinál és fogalmam sincs, fizikailag el lehet-e végezni munka mellett. Arra pedig, hogy megéri-e, egyértelmű nem a válaszom.
Ezért tapogatózom az fsz irányába.
A mérnökinfó amúgy szimpibb, a mérnöki irány miatt meg tölteléktárgyakat talán elfogadtathatok.
Felvenni 5 millió hitelt és nappalira menni meg abszurd.
Meg 27 évesen már nem is akarok főállású "tanuló" lenni.
Miért ne lehetne elvégezni levelezőn munka mellett? Sokan megteszik, a levelező pont emiatt van.
Az amúgy részletkérdés, hogy proginfó vagy mérnökinfó, egyik sem lényegesen nehezebb és nem is hasznosabb a másiknál, azon egyetemeken, ahol mindkettő van, 80-90% átfedés van tárgyakban. De az FSZ képzés egyikből sem ér semmit.
Azért heti 40 óra munka mellett bejárni, otthon tanulni matekra, fizikára, ki tudja még, hány ilyesmire, megcsinálni olyan beadandót, ami senior szoftverfejlesztő számára is elgondolkoztató, mellette képezze magát otthon, mellette család, barátok, sport.
Én ötöde ettől teljesen kimerült vagyok mind idegileg, mind lelkileg, mind fizikailag.
Plusz nem is fér bele rendesen ötöde se, cserében otthon sosincs rend, tisztaság, nem főzök, pedig lassan nincs pénzem kajára és venni drágább.
Mindegy, akkor az fsz nagyjából kilőve...
Állítólag a programtervező informatikus [fejlesztő] FSZ-nek van értelme. Kecskeméten van ilyen levelezőben, félévenként 150 ezerért. Gyakorlatilag másfél év a képzés, az utolsó fél év a gyakorlat.
Itt van a képzési terv: [link]
Ha elvégezted és van ilyen állásod, érdemes BSC-t csinálnod.
Ez minimum egy alaposabb utánanézést megér.
Kecskemét nincs vészesen messze Budapesttől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!