Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fogok e úgy munkár találni a...

Fogok e úgy munkár találni a diplomával, ha az egyetemen eddig tanultak 95%-át már elfelejtettem?

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitelre járok,2 féléven vagyok túl,de megmondok őszintén amit eddig tanultam abból kb semmire se emlékszek.Van 1-2 számolás meg fogalom,amit tudok pl hogy mit jelent a munkanélküliség,de amúgy ha újra le kéme vizsgáznom pl az első éves tárgyakból kb semmit se tudnék a lapra írni

2019. jún. 16. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Akár az egészet is elfelejtheted, teljesen mindegy, a lényeg, hogy soha ne felejtsd el az 5 jó tulajdonságodat és az 5 rosszat.
2019. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, sok diplomát igénylő helyen csak a papírt nézik, meg hogy válaszolj a hülye sablon kérdésekre "helyesen". A munkát majd helyben úgy is betanulod.
2019. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Aha
2019. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Azért a számviteles tárgyakat nehéz lesz úgy elvégezni ha elfelejed az alapokat, kövi 2 évben rengeteg tárgy épül a számvitel alapjaira. Ha a vállgazd, marketing meg hasonlók esnek ki az nem akkora gond, de a szakos tárgyak kelleni fognak álláskeresésnél is. Az első év még azért elég bemelegítés, sok a töltelék tárgy, inkább ezeket felejtsd még el mint mondjuk a pénzügyi számvitel I-II-t vagy a vállalati pénzügyeket.
2019. jún. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Az számít, hogy van diplomád vagy nincs.

Az, hogy mit tudsz az másodlagos.

2019. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne másodlagos? Én is ezen a szakon végeztem, számvitelhez kapcsolódó állasokra jelentkeztem, felmérték a tudásomat valamennyire mindenhol.
2019. jún. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt szigorlat a képzés végén, abban minden benne volt, amit valaha is kérdeztek tőlem az állásinterjun
2019. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
nem
2019. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Mondjuk ha úgy is marad, hogy az anyag 95%-át nem tudod, akkor nem biztos, hogy lesz diplomád...
2019. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Én pénzügyes állásokra szoktam jelentkezni, és igen, szokták tesztelni a tudásomat. De egyáltalán nem azokat, amelyeket az egyetemen tanítottak. Aktuális adózási, pénzügyi dolgokat kérnek, amelyek folyamatosan változnak, és amelyeknek folyamatosan utána kell nézni (bár 5 éve vagyok ugyanazon a helye, most már fogalmam sincs a változásokról, a régit meg már elfelejtettem.) Aztán valószínű ezek nem is fognak majd neked kelleni a munkádhoz, de ugye valahogy ki kell választani valakit.

Szóval ha mész állásinterjúkra, akkor fel kell rá készülni, sajnos nem is mindig lehet, azért alap számviteli dolgokat szoktak kérdezni, de pl. bankban kérdeztek olyanokat, hogy fogalmam sem volt róla, csak akkor tudtam volna, ha előtte bankban dolgozom, vagy még akkor sem. Pénzügynél még az Excel tudás nagyon-nagyon fontos, azt sem szabad elfelejteni.

De voltam olyan helyen is, ahol kértek angol nyelvtudást, Excelt meg számvitel tudást, tapasztalatot, aztán volt egy fél órás beszélgetés kb. a semmiről, semmi szakmait nem kérdeztek, aztán nem vettek fel. Szóval nem lehet tudni, mit fognak kérdezni, de azért az adózási ismereteidet tartsd napra készen.

2019. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!