Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szokásos még a bejelentünk...

Szokásos még a bejelentünk minimálbérre c. simli? Vagy a munkaerőhiány már ellehetetlenítette ezt a simlit?

Figyelt kérdés

Régebben ez szokásos volt és az embernek nem volt választása mint belemenni vagy nem lett melója.

De manapság a munkaerőhiány mellett is tudnak még a cégek ezzel simlizni?


Mert ma már nem érdeke egy melósnak hogy ebbe a szarakodásba belemenjen ezért kérdezem. Talál más helyet ahol nem bohóckodnak.

Meg merik még a cégek ezt játszani?


2019. jún. 8. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Simán.

Nagy a tehetetlensége egy ilyen rendszernek. Bőven van még ilyen ember.

Nemsokára meg jön a következő válság, és kezdődik minden elölről.

2019. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Viccelsz?

Ebben mutyis, simlis, megoldjuk okosba, körbetartozós földönfutóvá tevő banánköztársaságba?

Tuti.

2019. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Persze hogy, virágzik. Tudok olyat aki vezető beosztásba van egy kisebb cégnél, több százezres fizuval, bejelentve meg minimálbérre van.
2019. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nincs munkaerőhiány. Olyan van, hogy nem akarnak többet fizetni, ezért válogatnak, de 1 helyre van vagy 200 jelentkező, ha nincs közte, aki annyiért elvállalja, akkor már mindenki azt hiszi, hogy munkaerőhiány van
2019. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Persze, ez nem a munkaerőhiányon múlik, hanem az adók, járulékok és járadékok mértékén. Ha azt mondják Bélának, aki operátor az X gyárban, hogy 300at fizetünk, választhatsz: bejelentünk ezzel és kapsz 200nettót, vagy bejelentünk minimálbérre, és kapsz 250 nettót. Melyiket választja vajon? (Nem keres ennyit egy operátor, csak ezzel könnyebb volt saccperkábé számolni.
2019. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Az előző jól mondja. Ma éppen kozgazdasagtant tanultam, és azt számoltam, h ha egy 1 gyerekes anya nettó 109750 Ft-ot keres, akkor az a cégnek az adók miatt 181500 Ft-ba kerül. Ha nincs gyereke, akkor mégtöbb. A munkáltatónak majdnem kétszer annyiba kerülsz, mint amennyit te kapsz, így nem csoda, hogy simliskednek.
2019. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Ehhez azért kell a munkavallalo is. Én nem vállalok ilyet és mást is ismerek aki inkább kicsit tovabb volt munkanélküli de nem ment bele ilyesmibe.
2019. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Ha nincs gyereke, akkor mégtöbb."


Jajj. Ezt a fajta logikát nem szeretem. Az adókedvezmény az nekem extra pénz, nem pedig a munkáltatónak kevesebb bér. Aki megneszeli, hogy a munkáltatója így tekint rá az jobb ha inkább egyénileg, adóbevalláskor egyben kéri vissza a teljes évit.

2019. jún. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Szokásos hát, a vállalkozók jó része még mindig egy közönséges csaló.
2019. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Természetesen. Főleg a katas vállakozó világban.
2019. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!