Villamosmérnöki BSc utan közgazdász MSc?
Hamarosan végzek villamosmérnöki alapkepzesen. Egy félévem van még vissza. A műszaki dolgok mellett a gazdasági irány is érdekel, ezért szeretnék majd gazdasági Msc-re menni.
Milyen mesterképzést javasoltok? Igazából a fő problémám az Msc-re való kreditelismertetes. Nézegettem a felvit, és a leírás szerint amik leginkább érdekelnének (pénzügy, vezetés és szervezés, esetleg MBA) mind igényel 30 kreditnyi előtárgyat gazdasági vonalról. Ez nyilván nekem nincs meg, viszont itt ott olvastam ezen az oldalon, hogy mernokirol simán lehet menni pl vezetés és szervezésre, és hogy elég sok mérnök van ezen a szakon. Ők hogy kerültek oda? Mind előre gondolkodtak, és az alapkepzes során letették a 30 kreditet? Nekem van még egy félévem, szóval tudok javítani a helyzetemen, csakhogy nyilván nem egyből mennék ezekre a mesterkepzesekre, előbb munkatapasztalatot kell gyujtsek, és majd utána, ha olyan helyzetbe kerülök, hogy kelleni fog az előrelépéshez. (lehet el sem jutok erre a szintre, akkor meg most feleslegesen tennék le egyéb tárgyakat).
Viszont ahogy nézem, a vállalkozásfejlesztés nem igényel bemeneti krediteket, tehát erre simán jelentkethetnék. Viszont ez nekem egy fokkal kevésbé tűnik hasznosnak, mint a fentiek.
Esetleg meglehet oldani a hiányzó belépési kreditek pótlását utólag FOSZK-al, vagy valamivel? Aki utólag, bsc utan gondolta hogy ezt szeretné, az hogy csinálta?
Melyik mestert javasoljafok?
Műszaki menedzser Msc nem érdekel, gazdasági képzést szeretnék.
A kérdésem némileg az oktatás rovatba is mehetne, de itt talán több olyan személy van, aki már atesett hasonlón.
Szia! A "titok" a következő: utolsó félévben vegyél fel annyi szabvál gazdasági/jogi kreditet, amennyit csak tudsz: HR, marketing, vállalati jog, vállalati kommunikáció, menedzsment, vállgazd, pénzügy, stb. A matekosés infós tárgyakat be tudod számítani módszertani alapozó tárgyként a 30 kreditbe.
A hiányzó krediteket pedig az első évben kell majd pótolnod (lesz vagy 10-15 vizsgád per félév, szopás lesz).
Viszont államilag akkreditált MBA képzésre (MSc szint) csak 3 év munkatapasztalattal mehetsz.
Corvinus-on csak angolul van MBA. Az viszont fizetős. A többin van tánogatott.
Amúgy milyen területen akarsz dolgozni? Mert ha kereskedelemmel, ahhoz nem kell feltétlenül papír. Viszont szakmai ismeretek annál inkább, ha pl elektronikai cikkekkel kereskedsz.
Budapesti vagy?
Mi a szakirányod? Mivel foglalkozol az egyetemen? Energetika, beágy, gyártás, infokom?
Köszönöm a válaszokat.
Utólag kideritettem, hogy létezik egy olyan megoldás, hogy nem vagy alap/mester egyetemi hallgató, de vizsgákat teszel le az egyetemen és ők adnak egy papírt, amivel igazolják a letett tárgyakat. Ezek beleszamitanak az adott MSc krediteibe szóval elvben simán megoldhato. Vagy az utolsó féléves mindent felvevős dolog, ahogy Felcsút írta.
Nem budapesti vagyok, de az esetleges költözés nem probléma.
Az energetika érdekel, ezt szeretném osszehozni a gazdasági ismeretekkel. Ha úgy hozza az élet, gyártás irányba is hajlandó vagyok elmozdulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!