Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen dolgozni egy olyan...

Milyen dolgozni egy olyan cégnél, ami kiszervezett munkaerőt szolgáltat?

Figyelt kérdés

Munka váltás határán vagyok és jelenleg kettő lehetőség van, amelyek közül az egyikre nagyobb esélyt látok, de a másikra is látok esélyt. Amelyikre több esélyt látok, ott ma voltam interjún és kb már időpontot beszéltünk meg és holnap hív a HR-es, hogy felvesznek e vagy, sem, tehát nem húzzák az időt és az interjú vége alapján elég esélyes, hogy felvennének. Ez egy cég, aminek fix saját terméke van, amit szolgáltat egy nagy cégnek és szoftvertesztelőként jelentkeztem. A másik céghez a 3 körös interjúból ma volt a második az előbb említett interjú előtt és az első interjú után másnap hívtak a következőre és várom a választ a harmadikra. Azonban ez a cég alapvetően sok más céggel van partner kapcsolatban és kiszervezetten küldik a dolgozókat, köztük szoftver tesztelőket is, aminek ide is jelentkeztem.


Megpróbáltam leírni a körülményeket, de a kérdésem ugyanaz, hogy milyen úgy dolgozni, hogy egy cég alkalmaz és szervez ki egy másik céghez?


Ennél a cégnél mesélték, hogy van, aki már 18 éve ugyanannál a cégnél van, de olyan is van, aki néhány havonta máshova megy. Pályakezdőként arra tudok gondolni, hogy ez jó lehetőség lenne, hogy sok mindennel megismerkedjek, de sokkal csábítóbb a másik hely, mert az saját termék és saját fejlesztés, stabilabbnak tűnik ez alapján. És éppen emiatt ennél a cégnél már részletezték azt is, hogy mi lenne a feladatom, míg a kiszervezősnél emiatt nem tudták.


Illetve eléggé off, de kb bűntudatom lenne megszakítani a kiszervezős céggel a folyamatot, mert eddig ott mind nagyon szimpatikusak voltak és a kettő interjú miatt megismertem őket jobban... :D



2019. máj. 28. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a második egy munkaerő kölcsönző cég. Én a közvetlent választanám. Bár hivatalosan nincs különbség, gyakorlatban azért kölcsönzött munkaerőnek lenni sok szempontból előnytelenebb.
2019. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eltudnád légyszi mondani, hogy miért előnytelenebb? Nagyon új még nekem a munka világa :)
2019. máj. 28. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el, ennél jobban én se tudnám összefoglalni ezt az iparágat: [link]
2019. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerő közvetítő cégeket általában időszakos munkaerő igény esetén használják.

Pl. van az Audiban egy soron fixen 1000 alkalmazott, de igény merül fel arra, hogy több terméket kéne gyártani - akkor először a munkaerős cégen keresztül hoznak be 300 új munkást, aztán ha az igény tartósnak bizonyul, akkor átveszik őket Audis alkalmazottnak, ha meg leépítés lesz, akkor a szerződésüket a munkaközvetítő cég bontja fel. Ez azért jó, mert nem kell annyit pepecselni kiválasztással, rövid távon olcsóbb, mint ha saját alkalmazásban lennének (rugalmasabb), illetve lehet pl. olyan nyilatkozatokat tenni, hogy "az Audi a gazdasági visszaesés ellenére nem bocsát el egyetlen alkalmazottat sem" (persze, csak 2000 Adeccós marad munka nélkül).

Kis cégeknél még az is játszik, hogy ha nem saját állományban van egy ember, akkor a cégméret miatti kötelezettségek sem terhelik a vállalkozást (15, 50 és 100 alkalmazottól munkavállalói érdekképviseleti kötelezettségek vannak pl.).

2019. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Nekem is a nem kiszervezős munkahely volt a szimpatikusabb, ahogy ebből a cikkből és amit Te is írtál #4, kiderült, hogy stabilabb.
2019. máj. 28. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Hr-esként nekem nem egyértelmű, hogy a második helyen munkaerő kölcsönzés történik. Meg kell nézni, hogy a cégnek van-e kölcsönzésre engedélye.

Az IT világban nem ritka, főleg szoftvertesztelőként, hogy pl onsite alkalmazzák. Tehát te a szoftveres cég alkalmazottja vagy és egy vagy több partnernél végzed a munkát, mint külsős tesztelő, menedzser vagy egyéb. Ilyenkor annak a cégnek a vezetőivel, alkalmazottaival dolgozol együtt, ahol onsite vagy.

2019. máj. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez amúgy megerősíti az onsite teóriát:

Ennél a cégnél mesélték, hogy van, aki már 18 éve ugyanannál a cégnél van, de olyan is van, aki néhány havonta máshova megy.

5 évig lehet egy munkavállalót kölcsönbe adni/venni, ennél többet egy cégnél nem dolgozhat még akkor sem, ha nem egybefüggő a jogviszony.

Valószínűleg aki huzamosabb ideje egy helyen van, az egy nagyobb cégnél van, ahol folyamatos a szoftver fejlesztés, állandó felügyeletre van szükség. Vannak kisebb cégek, ahova viszont csak pár hónapra kell onsite ember, jellemzően egy új szoftver bevezetéséhez.

2019. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A cégnek a weboldalán ezt részletezik, hogy így történik a munka. Illetve hogy oda vissza megy, mert ők is keresnek cégeket és cégek is keresik őket. Az engedély részét nem tudom és őszintén szólva ha összejön a másik munka, akkor annyira nem is fog izgatni már. Köszönöm a választ!!
2019. máj. 29. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!