Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben valóban nem...

Ilyen esetben valóban nem kapok fizetést?

Figyelt kérdés

A felmondási időm egy részét töltöttem csak le, majd nem akartak elengedni,de eljöttem. Közölték, hogy ilyenkor megbüntethetnek, kb egy arra az időre járó pénzt követelhetik vissza,amit nem dolgoztam le. Ez világos.

De azt is mondták, hogy azt a havi fizetésemet sem kapom meg, amit amúgy ledolgoztam. Tehát eljöttem mondjuk a hónap végefelé,20.-án, akkor valóban megteheti azt is, hogy nem fizeti ki azt sem, amit amúgy ledolgoztam?


2019. máj. 3. 21:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Szépek a jogszabályok, de jobban jársz, ha levonatod a fizetésedből egyszerre a tartozásodat, mert a végrehajtó kb 30%-ot még rátesz kezelési költségnek. Mindenképpen behajtják rajtad.

A magyar munka jog rendszer a céget védi nem a dolgozót.


Ha te napi 10000-et keresel és 22 munkanap van -->220000 nettó/hó. Ha csak 11 napot dolgoztál le ebből akkor nagyjából nullára jössz ki. Ha kevesebbet akkor te fizetsz még nekik.


Lehet szívatni a munkáltatót, de megteheti azt is hogy fegyelmivel bocsájt el igazolatlan távollét miatt.

Na ezt az opciót az új munkáltatók nem díjazzák, mert ha ott megtetted akkor valószínűleg náluk is eljátszod és előfordulhat, hogy nem vesznek fel.

Ilyenkor munkanélküli segély sem jár.


A legjobb megoldás talán, az ha kérsz részletfizetési megállapodást tőlük, amit leadsz az új cégnél. Így majd ők x hónap alatt szépen levonják tőled. Jogilag 30%ig terhelhető ilyenkor a béred. Ha van egyéb tiltásod akkor fix 50%. Ez azért is jobb megoldás, mert így ki tudsz kérni számodra is megfelelő törlesztő részletet.

2019. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
#9 Hatalmas ötlet bíróságra küldeni a kérdezőt, hogy a bíróság a végén megítélje a munkaadónak is le nem töltött felmondási időre járó kártérítést. Ne felejtsük el, ebben az esetben a kérdező szegte meg a munkaszerződést, amikor nem töltötte le a felmondási időt.
2019. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

érdekes történet volt, jött egy lehetőség külföldön. nem akartak engedni, (megtehetné, csak nem tette), mivel amúgy is felmondási időmet már elkezdtem letölteni, és úgy jött a lehetőség, hát mondtam, hogy akkor sem jövök be dolgozni.


a másik helyen, az új helyen, kértek referenciát, ettől függetlenül megkaptam a régi helyemtől.:D


most várom,hogy mi lesz a fizuval és büntetéssel.

2019. máj. 4. 18:46
 14/28 anonim ***** válasza:
A cég is és a munkavállaló is szabálytalan. A biroságon a munkavállaló valoszinű többet veszitene.
2019. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Lehet szívatni a munkáltatót, de megteheti azt is hogy fegyelmivel bocsájt el igazolatlan távollét miatt."


Ebben az esetben nem teheti meg, hiszen a felmondás adott a munkavállaló részéről, csak a munkaviszony megszüntetése jogellenes.


Azonnali felmondás esetén nem jár álláskeresési? Mióta?

De jár, ha az egyéb feltételeknek megfelel az illető.


Remek ötlet bíróságra küldeni a dolgozót, ahol úgyis a munkáltató nyer?


Nem küldöm a dolgozót bíróságra, hanem elmondtam, hogy ebben az esetben mi szabályos. Az nem szabályos, hogy visszatartja a bérét, vagy bármit levon önkényesen belőle.


Ezt a jellegű tartozást nem vezetheti rá a kilépő papírokra, hiszen nem (még nem) "végrehajtható" tartozás.


Attól, hogy valamelyik fél szabályt szeg (ez esetben a dolgozó), még nem hatalmazza fel a másik felet (munkáltatót), hogy szintén szabályt szeghet.


Logikusan az lenne a megnyugtató, ha a dolgozó annyira menni akar, de a munkáltató ragaszkodik a felmondási idő letöltéséhez, hogy a dolgozó a le nem töltött felmondási időre követelt összeget önként megfizeti a cégnek, és könnyes szemmel búcsút intenek egymásnak. Ez lenne a legtisztább.

Ezt a kérdező is belátja, hiszen már az elején írta, ez neki is "világos".


Ő azt sérelmezte, hogy nem kapta meg azt sem, ami egyébként járna.


Erre írtam, hogy egyébként is tilos a munkabérből önkényesen levonni. Ha fizetési felszólítással követeli a cég a - szerinte - neki járó összeget, abban tájékoztatni kell a dolgozót arról, hogy ha önként nem teljesíti, vagy nem ismeri el a követelést, milyen következménye lesz. A védekezési lehetőséget mindig meg kell adni, mert nem biztos, hogy tényleg az a felállás egy esetnél, amit csak az egyik fél hisz.

A mostani esetben tudják, hogy a dolgozó nem akarja letölteni a teljes felmondási idejét, nem pedig nem tudja (kómába esett).


Tulajdonképpen mindkét fél szabályt szeg, én sem tudom, hogy mire jó a kakasoskodás.

2019. máj. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

""Lehet szívatni a munkáltatót, de megteheti azt is hogy fegyelmivel bocsájt el igazolatlan távollét miatt."


Ebben az esetben nem teheti meg, hiszen a felmondás adott a munkavállaló részéről, csak a munkaviszony megszüntetése jogellenes."


A felmondási idő határozott idejű munkaszerződés. Azaz ha nem tölti az igazolatlan távollét.



"Azonnali felmondás esetén nem jár álláskeresési? Mióta?


De jár, ha az egyéb feltételeknek megfelel az illető."


Ha munkáltató küld el akkor jár az állás keresési, ha a dolgozó mond fel akkor viszont egy fillért sem kap. Ez már nagyon régóta így van.

3. Lehetőség a közös megegyezés, ilyenkor szintén van segély.



Mivel sekni nem olvasta a munkaszerződést és a munkaköri leírást valamint a kilépéshez leadott és kapot irományokat, így nem lehet azt állítani, hogy bármelyik fél is szabálytalanul járt el. Azon kívűl, hogy a kérdező nem töltötte le a meghatározott ledolgozandó idelyét.

2019. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Azonnali felmondás esetén nem jár álláskeresési? Mióta?



De jár, ha az egyéb feltételeknek megfelel az illető."



Jár, ez már pár éve így van. Én is felmondtam, méghozzá azonnalival, kaptam 90 napig az álláskeresésit.


Teljesen mindegy, hogy miként szűnik meg a jogviszony, ha az egyéb feltételeknek megfelel a dolgozó, akkor jár a járadék.


Korlát: Ha a dolgozó mond fel azonnalival próbaidőn túl, akkor a közmunka programból zárják ki 3 hónapra, de járadékot kap, ha jogosult rá.


A járadék folyósításához az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel kell rendelkeznie. Csak ennyi a feltétel alapból hozzá, semmi más. :)

2019. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"A felmondási idő határozott idejű munkaszerződés. Azaz ha nem tölti az igazolatlan távollét."


Kevered a szezont a fazonnal. Már bocsi. :)


A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, (vagyis nem a törvény előírásának megfelelően, ilyen tipikusan ha nem tölti el a felmondási idejét a munkáltatónál), köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni (vagyis alapból 30 napról beszélünk, ha a szerződés vagy kollektív szerződést többet nem ír elő).


A munkavállaló, ha a HATÁROZOTT tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.


A munkáltató követelheti az előző két bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.


A jogellenes munkaviszony-megszüntetés szabályait kell megfelelően alkalmazni, ha a munkavállaló munkakörét nem az előírt rendben adja át.


Az jogellenes, ami jogszabállyal szembe megy... Jogszabály előírja a felmondási időt, ha nem tölti le, akkor nem igazolatlan távollét, hanem jogellenes munkaviszony megszüntetés. Ha a dolgozó felmondott, és utána nem a szabályoknak megfelelően jár el, akkor miért is mondanak fel neki a cég, amikor azt a dolgozó már megtette? Felmondunk a felmondásba? Itt nem a munkáltató szünteti meg a jogviszonyt, hanem a dolgozó szabálytalanul.


Ne keverd a dolgokat! :)


Ha nincs felmondás alatt a dolgozó, és úgy nem jelenik meg munkára, és nem tudja utólag sem kimenteni magát, az a kategória, amiről Te írsz. Ilyenkor a cég felmondhatja azonnalival a jogviszonyt, hiszen szerződést szegett a másik fél.


De ha már felmondás alatt áll, és úgy nem tesz eleget a felmondási időnek, akkor jogellenes a munkaviszony megszüntetése.

2019. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
egyébként a fizut nem kaptam meg, hacsak valami csoda folytán nem holnap kapják a többiek is, mivel hétfőn nem utalnak, viszont szerintem már megkapták pénteken.
2019. máj. 6. 22:11
 20/28 anonim ***** válasza:
De mivel a többiek nem mondtak fel, csak te, azért lehet, hogy most ennek kapcsán később kapod meg, mint ők, mert a te fizuddal most plusz adminisztráció van.
2019. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!