Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben mi történhet...

Ebben az esetben mi történhet velem?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nemrég volt orvosi vizsgálat. Mondtam, hogy folyamatban van egy két dolognak a kivizsgálása, azt mondták, ha van már eredmény mindenképp vigyem be hozzájuk az orvosi papíromat. A gond az, hogy mint kiderült pajzsmirigy problémákból adódóan nagyon fáradékony vagyok(12órás álló munkát végzek) valamint mentálisan nagyon megterhel a munkám, alig bírom ki, hogy vége legyen a munkaidőnek mindig mert van, hogy akár öngyilkos gondolatok jönnek elő munka közben. Az orvosom azt mondta minél előbb váltanom kell. De a fizetésem nagyon jó, emiatt nem tudom ott hagyni(netto 200). Ha beviszem a papírokat és rákérdeznek, hogy mit mondott az orvos én meg elmondom nekik, hogy szerinte legjobb lenne ott hagyni a munkahelyemet, és hogy nehezen tudom csak elvégezni a munkát akkor kirúghatnak?

20/L



2019. ápr. 21. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy képes a vetegséged miatt megfelelően ellátni a munkádat, akkor igen. Sőt, köteles vagy tájékoztatni a munkáltatódat a munkádra kiható testi és szellemi betegségekről is.
2019. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" mert van, hogy akár öngyilkos gondolatok jönnek elő munka közben. Az orvosom azt mondta minél előbb váltanom kell. De a fizetésem nagyon jó, emiatt nem tudom ott hagyni(netto 200)"


Kérlek, gondolkodj el egy dolgon: ha olyan nehezen viseled a munkádat, hogy már öngyilkosságon jár az eszed, akkor mire fogsz menni a nettó 200 ezer ft-al? :-) Hogy addig az 1-2 hónapig, amíg nem leszel öngyilkos, "jól élsz"? Mi értelme?

Nem fontosabb lenne az egészségedhez, az életedhez ragaszkodni???

Inkább keress egy picikét kevesebbet, de ÉLVEZD az életet, nagyon fiatal vagy még - ne legyél a munka "hőse", "áldozata" (a szkeptikusoknak: igen kicsit kevesebb pénzből is lehet örülni az életnek, kirándulni, sportolni, stb)

2019. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A helyedben nem a munkahelyemet félteném, hanem az egészségemet: ha van egészség, akkor tudsz dolgozni sok helyen, viszont, ha nincs egészség, akkor munkát se tudsz vállalni.
2019. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" és hogy nehezen tudom csak elvégezni a munkát akkor kirúghatnak?"


Ez nem ilyen egyszerű.


A munkáltató a munkakör betöltésére alkalmas munkavállalót foglalkoztathat csak. Ezért kötelező a dolgozót a munkába állása előtt üzemorvosi vizsgálatra küldeni. Ha az orvos alkalmasnak talál, ezt igazolja, és elkezdhetsz dolgozni. Ha nem talál alkalmasnak, akkor nem.


Ugyanez a helyzet a "menet közben" kialakult betegségek esetén is. A dolgozót időszakonként el kell küldeni üzemorvosi vizsgálatra. Szellemi dolgozókat általában 2 évente, fizikai dolgozókat pedig évente szokás. Ezt hívják időszakos üzemorvosi vizsgálatnak, de vannak a rendkívüliek, például akkor, ha valaki több, mint 30 napig keresőképtelen állományban volt. Ilyen esetben is illik elküldeni újból üzemorvoshoz az illetőt, hogy továbbra is alkalmas-e a munkakör betöltésére. Ha menet közben valakit alkalmatlannak ítél az üzemorvos, akkor az nem dolgozhat a munkakörében. Mit tehet a munkáltató?

Vagy felajánl neki egy olyan munkakört, amit az állapotával is megerőltetés nélkül el tud látni, vagy felmondja a munkaviszonyát. A megfelelő indok adott hozzá, jogilag teljesen megállja a helyét a dolog.


Van még az ideiglenesen alkalmas, például úgy, hogy magasban szédül, de ha nem küldik létrára, akkor semmi gond nincs vele munkabiztonság szempontjából.

Tehát létezik egy-két varia.


Tehát alkalmatlanság esetén nem Neked kell felmondanod, hanem a munkáltató köteles megszüntetni a munkaviszonyodat. Mivel az azonnali hatályú felmondás nem állja meg a helyét, ezért marad a "rendes" felmondás, logikusan úgy, hogy a felmondási idő teljes tartalmára kénytelen felmenteni a munkavégzés alól, de bér fizetésére köteles. No meg jár minden más juttatás, ha megfelelsz azok feltételeinek (végkielégítés, stb.).

2019. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez olyan dolog, hogy ha emiatt munkanélküli leszel és utána csak valami minimálbéres munkát fogsz találni ami miatt komoly anyagi problémáid lesznek, az is ugyanolyan rossz hatással lesz rád mint a 12 órás álló munka.


Látatlanban, ismeretlenül nem szívesen adok tanácsokat és orvos / dietetikus sem vagyok, de mivel én is folyamatos 12 órás váltott műszakban dolgozom, tisztában vagyok vele hogy ilyen megterhelő munkabeosztás mellett milyen fontos az egészséges táplálkozás és a sportolás. Én azt tudnám javasolni, hogy kezdj el szedni valami erősebb multivitamint (scitec mega daily one nekem pl bejött), illetve nem tudom valamit szedsz-e már külön a pajzsmirigy problémádra. Egyébként sok embert félrediagnosztizálnak manapság a trehány orvosok hogy "pajzsmirigy alulműködése" van, holott sok ember szimplán rosszul táplálkozik, semmi multivitamint, ásványi anyag komplexet nem szed, alig eszik zöldséget, gyümölcsöt, nem sportol, esetleg még iszik és dohányzik is. Ha nem adod meg a szervezetednek a szükséges üzemanyagot, főleg ilyen megterhelő munka mellett, ne csodálkozz, ha hullának érzed magad.


Ha balesetveszélyes munkát végzel, gépekkel/mellett kell dolgoznod és tényleg úgy érzed hogy már alig bírsz koncetrálni a műszak végére, akkor lehet tényleg jobb ha felmondasz, minthogy balesetet szenvedjél aminek halál vagy tartós rokkantság is lehet a végeredménye....


Szerintem kicsit próbáld meg helyre hozni a szervezeted, közben kezdj el másik munkát keresni, aztán ha találsz valami jobb beosztást ami fizet annyit, hogy meg tudsz élni belőle akkor anyagi kiesés nélkül tudsz munkahelyet váltani.


Egyébként semmilyen felelősséget nem tudok vállalni az általam leírtakkal kapcsolatban mert nem ismerem a pontos körülményeidet.

2019. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 12 órát kell egyhuzamban dolgoznod, akkor biztos van egy vagy két szabadnap utána. Nem? A pajzsmirigy-alulműködésnél lehet valaki fáradékony, de arra van gyógyszer, amit egy életen át szedni kell. Én is azt teszem. Azért próbálja olyan helyet keresni, ahol tetszik is a munkád. Nem tudom, mi a végzettséged,de mit szólnál egy ápolói munkához?Ott legalább embereken segíthetsz, és a borravalókkal együtt meglesz a 200 e. biztos.
2019. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget!😊


Utolsó: most fogok textilműves okj-t szerezni. Köszi az ötletet de az ápolót nem bírnám. Sok ismerősöm volt ápoló, meséltek pár sztorit, én eléggé empatikus vagyok, valószínűleg egésznap sírnék, ha látnám az embereket, hogy milyen állapotban vannak🙁

2019. ápr. 22. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egészség a legfontosabb!
2019. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!