Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm 75%-nál több...

A munkáltatóm 75%-nál több szabadságot szeretne kiszabni. Megteheti?

Figyelt kérdés
Úgy tudom törvényesen maximum 75% szabadsággal rendelkezik a munkáltató. Jelen évben a tervezet szerint ezt túl fogja lépni. Az érdekelne, hogy mielőtt vagy miután ez (talán) bekövetkezik, milyen jogi lépéseket lehet tenni?
2019. ápr. 18. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
7 nappal rendelkezel te (ha év közben kezdtél, akkor arányos résszel csak), a maradékkal a munkáltató. Ha 15 nappal előre közli és a többi szabálynak is megfelel, akkor sokat nem tudsz tenni a dolog ellen.
2019. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jelenleg 15 munkaszüneti nap van nyárra tervezve, de decemberben a két ünnepnél is említették, hogy leállás lesz (ami kb 5 nap). Ha tényleg így fog történni, akkor elég sok alkalmazottnak maradna jóval kevesebb mint 7 szabadnapja.


Nem beszélve a 25 éven alattiakról akiknek az egész éves szabadságukat betáblázták.

2019. ápr. 18. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A leallas nem ugyanaz, mint a szabadsag, arra a napra nem vagy koteles szabadsagot kivenni, nap persze akkor penzt se kapsz.
2019. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Éves szabadságból 7 nap felett rendelkezel Te, a többit a munkáltató osztja be úgy, ahogy szeretné, de a kiadásnál szem előtt kell, hogy tartsa, a dolgozó évente legalább 1-szer 14 napot (naptári napot) összefüggően tudjon otthon maradni.


A "leállásra" is tervezhet be szabadságot, de ha valakinek annyi már nincs, hogy a szabadsága fogyjon vele, akkor állásidőre járó díjazást kell fizetnie neki munkavégzés nélkül is.

Ilyenkor "szoktak" előjönni a fizetés nélküli szabadságok, ami teljesen szabálytalan.


A munkáltató arra vállal kötelezettséget, hogy foglalkoztat (munkával lát el), Te arra, hogy azt a legjobb képességeid szerint ellátod.


Ha nem tud munkát biztosítani, akkor is fizetnie kell az állásidőre. Ha szabadságot ad ki rá, mert a keret még engedi, szíve-joga. Ha nem engedi, akkor állásidőre járó bérezés illeti a dolgozót munkavégzés nélkül is.


Ha leállás van, akkor vagy oldja meg, hogy "sepregessenek" azok, akiknek már nincs szabadságuk, vagy engedje őket otthon lenni, de fizetnie akkor is kell.


Ennek megoldása a munkáltató feladata, nem a dolgozóé.


Hivatalosan ez van, nem hivatalosan pedig bármi, amíg a dolgozók tűrik.

2019. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!