Miért nem kap munkát még a piacképes diplomás sem?
Folyton az hangzik el a tévében hogy azt szeretnék, hogy minél több ember dolgozzon. Gondolom sok diplomás kolléga dolgozna is szívesen, ahogy más végzettségekkel is. Még a gyerekvállalást ösztönző intézkedések célja is ez.
Vagy második lehetőségként kérdezhetném azt is, hogy miért ütközik milliónyi akadályba egy vállalkozás indítása? Ha tényleg kapitalizmus van/lett, akkor az államosításkor elkobzott javakat miért nem szolgáltatják vissza a jogos tulajdonosaiknak illetve gyerekeiknek? Hogy ha munkát nem kapnak, akkor legalább vállalkozásként működtethessék azt? Ráadásul a vállalkozás több adót is termelhetne az államnak mint egy állás. Mert hát a sikeres vállalkozás kezdésének (vagy akár újrakezdésének is nevezhetjük), a legbiztosabb módja ez lenne. Azt visszakapni, ami már működött amikor elvették.
Harmadik lehetőségként szóba jöhető megoldásokat inkább csak a vicc kategóriájába lehetne sorolni.
Például hogy a diplomás örüljön ha vagyonőri munkát kap. (Persze hogy kap, hisz van olyan hely ahol örülnek ha találnak helyettesítésre egy 75 évest vagy 8 általánost végzettet).
Vagy képezze magát mégtovább, aztán kiderül hogy akkor sem kap állást.
Vagy lehet kapirgáló tyúkot is tartani, s máris nem hal éhen. (Na jó, de akinek csak városi lakása van, mit szólnak majd a szomszédok? :)
De leginkább lemehet bárki például a Tahiti környéki trópusi paradicsomba és a gyönyörű őslakos lányok közt ő is halfogásból élhet. (Hmm, ez a mai borús időben nem is hangzik rosszul, és akkor adót és számlákat sem kell fizetni. :)
51/F
Talán mégsem annyira piacképes az a diploma? Magas a bérigény? Egyáltalán hol keresel állást, hol voltál eddig?
30 éves vagyok. Már egyetem alatt is dolgoztam részmunkaidőben (nem szakmában, de nem is diákmunka volt). A diploma megszerzése utáni napon poénból beadtam egy szimpatikus lehetőségre az önéletrajzomat, gondolván úgyis hónapokig fogok majd keresgélni. Azóta ott dolgozom. Most jelenleg van 2 állásajánlatom, ahová várnának. Igaz, ezekhez mindhez költöznöm kellett/kellene.
Vállakozás indításán is gondolkoztam, de én belátom, ahhoz nincs akkora affinitásom. Kell hozzá tök, kockázatvállalás. Én beérem kevesebbel, ezért cserében nem az én nyakamban van a kockázat.
Az élet sohasem könnyű, meg kell dolgozni a boldogulásért. De erről ne egy taknyos 30 éves papoljon már egy 51 évesnek.
"Miért nem kap munkát még a piacképes diplomás sem?"
Például mert diplomája van, nem pedig valós tudása (amit nyilván nem ismer be). Vagy lehet, hogy tudása is van, de egy suttyó (amit nyilván nem ismer be). Vagy lehet, hogy van tudása, nem egy suttyó, ám ezt képtelen másoknak is megmutatni.
ma 11:56: Persze igazad van, valóban lehet találni állást. Csak például 120 ezer Ft-os bérigénnyel beérve végezzen olyan munkát, ami minél több ember munkáját helyettesíti, így csak egy fő után kell bért és járulékot fizetni. Vagy vállaljon el olyan állást, amihez egy szakmunkás végzettség is bőven elég lenne, de kiírják rá hogy diplomás állás. A kérdés úgy szólt hogy diplomás állást miért nem kapnak az emberek. Ugyanis a többségünknek vélhetően valódi diplomája van, valódi tudással, valódi belefektetett értékkel. Ha nekem is plagizált lenne mint az egyik köztársasági elnökünknek volt, akkor nem írtam volna ki a kérdést hogy hamis diplomával és semmit nem érő tudással miért nincs diplomás állás.
Ahogy ha az őseim is nem a két kezükkel dolgoztak volna meg az elkobzott családi vállalkozásukért, hanem csak ügyeskedéssel privatizálták volna, akkor szintén nem említettem volna meg hogy az államosítás károsultjai miért nem kaphatják vissza jogos tulajdonaikat. Hogy az utódaik legalább vállalkozhassanak benne.
Ma az álláskeresés egy marketing tevékenység és ezt nagyon sokan nem értik meg. Nem akkor hivnak be interjúra ha jó vagy a szakmádban, hanem ha el tudod hitetni a hr-essel akinek lövése sincs a szakmádról, hogy te vagy a legjobb választás a pozicióra. Ráadásul a szakmai tudás sokszor másodrendű a döntéskor.
Alkalmazkodni kell a megváltozott világhoz.
Vállalkozást inditani nem túl bonyolult dolog ha csak az adminisztrációs részét nézem. Piacképes terméket vagy szolgáltatást csinálni és abból profitot termelni az a művészet.
Az meg hogy ki mit kapott vissza az államositott vagyonból, már lefutott ügy.
"Csak például 120 ezer Ft-os bérigénnyel beérve végezzen olyan munkát, ami minél több ember munkáját helyettesíti, így csak egy fő után kell bért és járulékot fizetni. "
igen, ezt egyre több cég próbálja eljátszani. undorító. értem én, hogy minél kevesebb pénzt akarnak az államnak fizetni, de könyörgöm, hogy lehet ilyen kevés pénzért elvárni, hogy több ember munkáját végezze valaki?? meg úgy egyáltalán hogy lehet elvárni.
ma 12:29: Felőlem nevezhetsz a gyakorikérdéseken szokásos Balázskának ha neked úgy jobb.
Ezek szerint neked teljesen természetes például az ami a TV-ben is volt, hogy Balatonra kerestek szakácsot igaz hogy nyugati bérért, de az a szakács lássa el a mosogató, takarító, pincér, sőt még a recepciós feladatát is. Mert így olcsóbb a munkaadónak ha csak egy fő után vannak költségei. De mivel a szakácsok rájöttek hogy azért a bérért nyugaton kizárólag szakácsok is lehetnek, a munkaadó kijelentette hogy munkaerő hiány van. Nem, nincs munkaerő hiány, csak balekokból van hiány, meg akiknek 8 kezük van a 2 helyett, meg akik olyan parajelenséggel kapcsolatos képességekkel bírnak, akik egy időben akár 5 helyen is képesek lenni.
De van annál rosszabb eset is elég, amikor még a bér is alacsony és úgy végezze el sok ember munkáját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!