Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nők, mit dolgoztok, és mennyi...

Nők, mit dolgoztok, és mennyi a netto havi fizetésetek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 4. 16:26
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

20-as:


Miért, mi bajod van azzal, ha valaki 200-at keres? Lassan már az is ciki lesz, ha csak 150 000 Ft-os Iphone-om van?


Amúgy meg nem hiszek a jól kinéző informatikus csajokban.

2019. márc. 4. 17:56
 22/31 anonim ***** válasza:
74%

#21

> "Miért, mi bajod van azzal, ha valaki 200-at keres? Lassan már az is ciki lesz, ha csak 150 000 Ft-os Iphone-om van?"

Ne adj olyan mondatokat a számba, amiket nem írtam.

Nekem az ég világon semmi bajom nincs azzal, ha valaki 200 körül keres, a legtöbb ismerősömnek még ennyi jövedelme sincs (vidék, mi remote pozícióban dolgozunk párommal), csak számomra fura lenne ötödannyit keresni férfiként, mint a párom.

Sőt, hogy tovább menjek, nekem úgymond a jó anyagi helyzetem ellenére is csak egy 5 éves telefonom van, ami akkoriban is csak kb. 30 ezerbe került.

2019. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök vagyok, 4 órában dolgozom nettó 180-ért.
2019. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
56%

Szoftverfejlesztő leszek és kikérem magamnak, hogy nem hiszel a jól kinéző informatikus lányokban!

Nem vagyok bombanő, de bányarém se, se a csoporttársaim, se a programozó ismerőseim - mondjuk ebből nincs sok.

2019. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

#13.-Kérdező...


Te a hó/fizuból nem tudhatod ki milyen életet él:)

"átlagos"


Tehát lehet valakinek kiugróan magas fizetése ha csak bérli a lakását vagy hitelre van a kocsija...


Egy átlag fizu mellett meg lehet saját ingatlan,kocsi akár vállalkozás,nyaraló ...-földterület,gyümölcsös,állatállomány stb

2019. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
60%

"Amúgy meg nem hiszek a jól kinéző informatikus csajokban."


Teljesen világos, hogy a saját előítéleteid csapdájában élsz. Azért, mert láttál egy-két ilyet, és azt hiszed, hogy mindenki vagy ilyen, vagy amolyan.

Ez egyébként leginkább téged zár be egy kis világba, és alkalmasint a te saját előmeneteli lehetőségeidet is gátolja, mert azt hiszed, hogy valakinek ilyennek vagy olyannak "KELL" lennie. Kb. az a kategória, hogy "tudom, itt mindenki azt hazudja, hogy cégvezető 6 millió nettóval, persze kamu, mert ilyen emberek nem irkálnak ide" :P

Én láttam a saját szakmámban ilyet is, olyat is, sok esetben semmit nem mond el általában egy emberről az, hogy milyen alapvégzettsége van. A strandpapucsos, szakállas, hobó informatikus is egy ilyen ősrégi klisé.

2019. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy a #26 is leírja (aki gondolom a #24-es), már 5-10 éve egyáltalán nem jellemző, hogy a terület kockás inges, szemüveges kockákkal legyen tele. Sőt, az igazi kockák most már csak jellemzően rendszergazdaként dolgoznak, mert teljesen mást jelent a szoftverfejlesztés ma, mint 10 évvel ezelőtt.
2019. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#27, nem vagyok a 24-es, ez az eltérő válaszadási %-ból is látható. Én magam nem is vagyok informatikus.

Viszont ja, a kockulás még abban az időben volt jellemző, amikor informatikus az csak programozó matematikus lehetett, aki a BME-n végzett. Mondjuk akkoriban még ilyen helyekre se írogatott mindenki, internet se nagyon volt, csak egyéb hálózatok. Ma meg már betanított munkás is a neten lóg.

Mióta annyi ága lehet az informatikának, meg indiai tehénpásztorok is átképzik magukat annak, ez a skatulyázás teljesen indokolatlan.

Az én főnököm pl. informatikus, de színházba jár, művelt, jól tud beszélni, fogalmazni és kellő eleganciával öltözködik. Persze láttam olyan informatikust is a cégnél, aki azt se értette meg, ha egy kéttagú összetett mondatot írtam neki. A szakterületén viszont jó volt.

Ugyanezt a legkülönbözőbb ágazatokban tapasztaltam.

2019. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Építőmérnök vagyok, üzemeltetésben dolgozom vezetőként nettó 500 ezerért (+caf. és céges autó magán használatra is).
2019. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
70%

A válaszolók semmit se tudnak. Nyilván nem nézhet ki jól egy informatikus csaj! Már az anyaméhben eldől, hogy informatikus lesz, és ez módosítja a dns-t, hogy jó ronda legyen!

/Sarcasm off/

Kérdező, hogy gondolod ezt? MIÉRT ne lehetne jó csaj egy informatikus vagy programozó? Jártam elte ik-ra, ugyanolyan arányban voltak "jó" és "nem jó" nők, mint bárhol máshol.

2019. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!