Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme spórolni, ha...

Mi értelme spórolni, ha mellette nem élvezi az életet az ember?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok aki keres havi 5-6 kilót vagy 1 milliót, és abból félretesz. Nyilván kell tartalék.


Hanem amikor keres az ember mondjuk 150-et és aszkéta módon "él". Se nyaralás, se fesztivál, se étterem, és mindenből a legolcsóbbat, legszükségesebbet veszi. Egy ruhát, cipőt hord hónapokig.


Mi értelme ilyen áron spórolni, nem a bevételt kellene növelni inkább?



2018. dec. 20. 01:53
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Törekedni kell rá, persze, de csak emiatt még nem kell az utolsó fillérig elverni a jövedelmedet. Pár tízes is jól jön, amikor szükséges. Nyaralni is lehet közelebb, jó előre elintézve mindent. A kisebb jövedelműek a legtöbbet egyébként piára, gyorskajára, vagy minimum péksüteményre költenek. Kajában előre gondolkodva, alkoholt hanyagolva már lehet is pakolgatni félre. Minden fillérrel magadat fizeted. Az a pénz ott lesz neked. Fontos, hogy belátható időn belül terveid szerinti X összeg legyen, tehát úgy kell dolgoznod, hogy nyugodtan tudj emelést kérni és ha fafej a főnök úr, akkor tényleg illő reakció egy táppénz és munkakeresés.
2018. dec. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emebere válogatja. Aki retteg a jövőtől vagy fontosabb neki valami, amire gyűjt, annak jobb így, de amúgy veled értek egyet.
2018. dec. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi értelme van más életével foglalkozni?
2018. dec. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert kell a tartalék. Sosem lehet tudni, hogy mikor kell valamire nagyobb összeg. Meg ugyebár senkinek nem biztos a munkahelye sem. Nekem anno nagyon jól jött, mikor kirúgtak és még nem találtam másikat. Nem kellett azért aggódnom, hogy nem tudom fizetni a számlákat. Én mindig teszek félre, de ez nem azt jelenti, hogy mindenből a legolcsóbbat veszem és soha nem megyek sehova. Kb. 150 ezret keresek és sosem volt olyan, hogy izgatottan vártam volna a következő havit, mert mindig maradt belőle. Pedig például nemrég vettem anyunak 55 ezer forintos vasalót. De a tartalékomból bőven volt is rá pénzem. Én azt nem értem, hogy lehet már jó néhány nappal a következő fizetés előtt valakinek 0 az egyenlege. Értem én, hogy éljünk, meg minden, de az nem azt jelenti, hogy mindent kell vennünk, ami tetszik. Ha ésszel élsz, azzal sokkal többre mész, mintha felelőtlen vagy. A spórolás nem azt jelenti, hogy valamitől megfosztod magad, hanem azt, hogy van annyi eszed, hogy tudd, semmi sem örök, sem a munka, sem az egészség. De persze ezt magyarázhatnám annak a kolléganőmnek, aki még az anyjával lakik és semmit nem ad bele a közösbe és így nullázza le folyton már 20.-án a számláját. Állítólag már annyi ruhája van, hogy be sem tudja csukni a szekrényét. Azért az már túlzás.
2018. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 142500 forintot, párom 200000 forintot keres. Számláink: 18e rezsi, 19e telefon, 6e internet. 150000 megy lakástakarékba, a cafetériát az esküvőnkre spóroljuk, mert sok étteremben lehet vele fizetni. A lakástakarék azért havi 150000, mert kinéztem álmaink házát és a csok mellé 4900000 forint kell így még 3 év. Mivel 1.5 éve hirdetik és elég nagy ház, az a tapasztalatom, az emberek nem szeretik a nagy házakat, de mivel mi 3 gyereket szeretnénk és 1 már van, jó volna..

A többiből élünk. Nekünk fontos a ház (most van egy saját, de a hozzáépítés többe kerülne, mint az új vásárlása e mellé) és az esküvő. Másnak a nyaralás a fontos, a fesztiválok. Nem vagyunk egyformák. Van a mániákus spórolás is, mikor mindenből a legolcsóbbat kell venni, én ezt a fajta spórolást nem kultiválom, inkább a számlák után teszek el, mintha újabb számla lenne, mintsem a kaján vagy az öltözködésen, vagy bármi máson spóroljak..:)

Nyaralni így nem fogunk jövő évig, az esküvőnkig, de üsse kavics. Úgy vagyunk vele, először nagyobb ház, esküvő, gyerekek és még akkor se leszünk idősek a nyaraláshoz, mikor már nagyok vagy kirepültek :)

És egyébként hihetetlen, mennyi energiát ad az embernek. Van, aki mással van ugyanígy.

2018. dec. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Az az értelme, hogy ő a bankbetét élvezi. Amikor kijön a banki értesítő hosszasan nézegeti a számjegyeket és fappol rá. Ez kielégíti a kövi hónapig.
2018. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én azt nem értem, hogy lehet már jó néhány nappal a következő fizetés előtt valakinek 0 az egyenlege."


Majd lehet hogy megérted, ha mondjuk egyszer nem lesz anyu, akinek vasalót vegyél 50 ezerért. Pláne ha örökölsz is utána valamit, amit fenn kell tartani.

Nekem volt olyan sokszor (mikor még hozzád hasonló nevetséges összeget kerestem), hogy egyszerűen elment minden számlára, biztosítási díjra, közös költségre, és csak a kaján tudtam spórolni, szóval kis zsömle maximum napokig, vagy már egyszerűen semmi nem maradt, még arra se. Azért szerencsére ez már egy ideje nincs így, de ehhez az is kellett, hogy otthagyjam a francba azt a nyüves közigazgatást és normális munkahelyet találjak.


Ha még annyit keresnék most is mint te, már szép lassan mindent elvesztettem volna amiért a szüleim évekig gürcöltek mert egyszerűen nem tudtam volna fenntartani. És akkor még szó sincs ilyesmiről, hogy szórnám a pénzt, meg nyaralgatni megyek. Szerencsére amíg ennyiből is meg lehetett élni, addig én mondjuk továbbképeztem magam és találtam is jó helyet, kb. pont időben mire jöttek a rossz idők, hogy mindent nekem kellett állnom.

De még így se mondhatom azt, hogy most már hawaii, mert ez még csak kicsit több annál, hogy ne legyek minuszban. Komolyabb tartalékot még nem sikerült képeznem, részben a korábbi hitelek miatt amit még mindig nyögök, és egyszerűen azért kellett felvennem, hogy akkor és ott ne haljak éhen. A másik ok a különböző jómunkásemberek, akik meg se mozdulnak ha elromlik valami, kb. annyi pénzért amennyit a te illetményednek csúfolnak.

2018. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért, hogy ne legyél kényszerhelyzetben. Amikor nettó 200-at kerestem, többet tettem félre, mint, amikor nettó 400-at, hogy tudjak munkahelyet váltani, ha kell. Mára szerencsére nem kell gondolkozom azon, hogy mennyit költhetek, de ha anno nem teszek félre, akkor még mindig szarul keresnék.


Minimum 6 havi megélhetéshez szükséges összeget tegyél félre, de inkább 1 évnyit, és gondolj rá úgy, mintha nem is létezne.

2018. dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csomóan félreértik a kérdezőt. Nem a spórolást kéri számon, ezt le is írta. Hanem hogy minek kuporgatni a pénzed egész életdben, amikor élhetnél magasabb színvonalon is.
2018. dec. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én azt nem értem, hogy lehet már jó néhány nappal a következő fizetés előtt valakinek 0 az egyenlege."


Szerintem ez nem jelent ténylegesen nullát. Meghatározod, hogy elraksz minden hónapban X összeget, marad mondjuk 100 ezer forint, csak abból költhetsz a hónapban. Előfordulhat, hogy hónap végén úgymond nullán vagy, de ez nem baj ha mondjuk előtte jól bevásároltál, pár nap múlva úgyis újra fizu, megtakarítás vész esetére is ott van.

2018. dec. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!