Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan vállalhatok ilyen munkát?

Vanessza099 kérdése:

Hogyan vállalhatok ilyen munkát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, tudom furcsa és álmodozónak fog tűnni ez a kérdés, de megkockáztatom a sok negatív válasz ellenére is.

Feltételezzük, hogy kitanultam az elektronikus, és hangoló szakmát. (Például az olyan emberek munkája, akik koncertekkor, fesztiválokkor a színpadon szerelik össze a hangszereket, a hangosítást stbstb) Akkor, hogy kerülhetek be esetleg egy fesztiválra vagy akár egy bandához ilyen munkakörben? Úgy értem... ha magasra tesszük a lécet, akkor vegyünk példába egy nagyobb bandát, ugyebár oda nehéz bekerülni, de nem lehetetlen. Szerintetek. Hátha van itt valaki aki tapasztalt esetleg hallott ilyenről.

Igen, tudom kicsit nagyravágyó terv lehet ez, de a negatív válaszokat alapból ignorálni fogom, mert szerintem meg csak minden hozzáállás kérdése. A válaszokat pedig előre is köszönöm!



2018. dec. 10. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van ennek is szamárlétrája. Nyilván nem a legnagyobb nemzetközi bandáknál kezdenél, hanem itthon, plázarendezvényeken, majd jönnének a kisebb együttesek, aztán a nagyobbak. Közben bekerülsz egy olyan szakmai körbe, ahol már ismernek és elismernek, és ha valahol munka adódik, gondolnak rád is. Én úgy gondolnám laikusként hogy pl bekerülni a Szigetre vagy más fesztiválokra, és nemzetközi stábokkal találkozni lehet a legértékesebb tapasztalat. Fáradságos, kitartó, precíz munkával nem lehetetlen, sőt.

Sok sikert kívánok hozzá!

2018. dec. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd: első lépésként legalább találd meg a "karrier" kategóriát. Ennyi önállóság tényleg már belépőnek kell ehhez a témához. E nélkül nem csak "kicsit" nagyravágyó a kérés.


...ott pedig már talán konkrét tanács is lesz.

2018. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amire Te gondolsz, azt úgy hívják, hogy hangtechnikus. Először ki kell tanulni, utána kisebb zenekaroknál - ha keresnek ilyen embert - gyakorolni, aztán bekerülsz a zenei életbe és nagyon jó vagy a szakmában, akkor onnantól már akár ajánlanak is.
2018. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig működik, de helyenként és időnként színházakba is be lehet kerülni asszisztensnek. Ez aprópénzért megy, de onnan már csak feljebb van, volt ismerősöm aki ezt csinálta, de utána inkább saját vállalkozást indított hasonló területen.

Papír általában nem számít, főleg akkor nem, ha tudsz már mutatni egy kis tapasztalatot (mindegy hogy mi, lehet házi-stúdió is). Vannak hangmédia szakok is, ide nagyon nehéz bekerülni (az alacsony létszámlimit miatt), de ezzel általában jóval könnyebben el tudsz helyezkedni.

2018. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2018. dec. 21. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!