Aki szerint a magyar vállalkozók keveset fizetnek, az miért nem indít saját vállalkozást?
Az a magyar vállalkozó, aki nem talál alkalmazottat, miért nem kér többet a szolgáltatásáért?
Nem tudom, hogy mit akarsz kiprovokálni. A vállalkozóknak is nehéz, harcolniuk kell az ügyfelekért, mindent kézben tartani, nehéz döntéseket meghozni, ezért cserébe magas fizetést is kapnak, ha sikeresek. A munkavállalóknak pedig robotolniuk kell, családot eltartani, lépést tartani az elszálló ingatlanárakkal, szolgáltatásárakkal. Egyik oldal sincs könnyű helyzetben és egyik fél sem tudja vagy szeretné a másik feladatát elvégezni. Felesleges itt puffogni.
De amúgy a szakik jó nagy része fogta magát és saját vállakozásba kezdett.
Mert az emberek nagy része alkalmatlan saját vállalkozást/céget alapítani és vezetni, sok esetben még alkalmazott vezetőnek is alkalmatlan (pun intended).
Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne vágyhatnának nagyobb bérre.
Akar a tököm vállalkozást indítani.
Már bocs, de hacsak nem vagy tök tanulatlan, akkor manapság simán meg lehet keresni 4-5-600 ezreket nettóban a piacképes diplomáddal alkalmazottként (vagy akár még többet, ha jó területen vagy), ez meg nekem speciel elég ahhoz amit én jelenleg akarok.
Nem mondom, hogy én nem akarnék többet, de nem hinném, hogy ennél jóval többet ki tudnék hozni magamból úgy, hogy marketingtől kezdve a beszerzésig, ügyfelekkel tárgyalásig nekem kell mindent gründolni és még fizetni a sápot az államnak a semmiért.
Majd ha egyszer elérjük a nirvánát, és csak akkor kell adóznod az államnak, ha ténylegesen bevételed is keletkezett abban a hónapban... na, majd akkor leszek vállalkozó (is).
Ehhez nem kell vállalkozást indítani.
Olyan ez mint, aki szerint egy étterem nem elég ízletes ételeket készít, az nem jelenti azt, hogy neki egy finom étkeket kínáló éttermet kellene megalapítania.
Bármi amiről megállapítják, hogy az a valami nem megfelelő valamiben, az sosem jelenti azt, hogy a megállapítást tevőnek kellene megmutatnia, miként kell az csinálni.
5-ös, de a kérdés nem azokról szól, akiknek piacképes diplomájuk van...ha te 4-500ezret megkeresel nettóban, az azért van, mert a te munkád annyit ér...de ha ezzel szemben az összes cég ezért a munkáért csak 200ezret akarna fizetni, te is kicsapnád a hisztit, hogy szerinted te alul vagy fizetve, és a te munkád hasznát a főnök elnyaralja.
na, dehát nincs így...akinek normális szakmai tudása van, azt megfizetik.
akinek meg nincs ilyen, az meg csak hőbörög, hogy a vállalkozó magára költi az ő pénzét, pedig fizethetne dupla annyit is.
hát nem így működik ez sem, teljesen helytálló ez a kérdés...3-as is. miért nem kér többet a szolgáltatásért? talán mert senki nem akar többet fizetni...és majd inkább keresnek más szolgáltatót.
a mi cégünk most jutott el arra a pontra 2 év után, hogy az se érdekel minket, ha az ügyfelek keresnek mást. 2 évig szolgáltattunk többnyire ugyanazon az egységáron, mert nem voltak hajlandóak többet fizetni, pedig tavaly is kaptak árajánlatot...van, aki elment. a többi meg alkudott egy olyan szintre, hogy mintha nem is emeltünk volna.
a magyar rendszer igazából a trükköző cégeket támogatja...amelyik meg rendesen bejelenti az összes alkalmazottat 8 órában, kifizet minden adót, az meg épp, hogy döglődik.
Mert a tanulatlan embernek fogalma sincs a vállalkozástanról. Hogy mibe kerül a semmiből létrehozni egy vállalkozást, hogy mennyit kell beruházni, hogy milyen járulékok és adók vannak, hogy évekbe telik, mire egy vállalkozás jövedelmező lesz. Hogy ennek ellenére a béreket és a járulékokat az első perctől fizetni kell, ha van bevétel, ha nincs. Hogy a vállalkozó felelőssége, hogy legyen minden napra megrendelés, mert ha nincs, a dolgozót az sem zavarja, sőt! Legalább nem kell dolgozni, de fizetést akkor is kap. Mindez a vállalkozó kockázata.
És ezek után persze meg vannak sértődve, hogy a bevételt nem osztja el egyenlően a beosztottjaival. Hát, nem.
Akkor meg lehet próbálni.
Amúgy én magam is úgy vagyok, hogy amíg alkalmazottként megélek a béremből, én nem kockáztatok. Apám vállalkozó volt, tanultam is ilyesmit, tudom mivel jár, köszi nem.
Én azt szeretem, ha bemegyek a munkahelyemre, megcsinálom a munkát, amit adnak. Nap végén hazamegyek, aztán nyugodtan alszom éjjel. A többi miatt meg fájjon a munkaadóm feje.
Már fárasztóak az ilyen kérdések...
Tudod, hogy mivel jár vállalkozást indítani manapság úgy, hogy piacképes legyél? Mi mindenre van szükség hozzá?
Én indítottam, még az 1980-as évek végén. Akkor egészen más piaci környezet volt. Nem volt ennyi összefonódás, korrupcióról nem is hallottunk. Hagytuk a hasonló vállalkozásokat is élni. Akkor hagytam abba (és velünk együtt többen), amikor már csak úgy lehetett munkát vállalni, hogy közölték, "akkor kapja a Te céged a munkát, ha..."
Csak egy adat: 1989-ben 70 ezer forint részesedést fizettünk fejenként a dolgozóknak a cég nyereségéből. Abban az évben a havi átlagkereset 9 ezer forint körül volt. 1994-ig minden évben fizettünk részesedést.
Mai világban nem vállalkoznék. Kicsiben sem. Nem vagyok sem könyöklős, sem seggnyalós típus. Nokiás dobozom meg pláne nincs. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!