Az iskola csak a rabszolgaságra készít fel, akkor miért fontos tanulni?
A többség elvégzi az iskolát, utána beül valami átlag állásba átlag fizetésért.
Tanulni, fejlődni persze mindig kell viszont az "életben" szerzett tudás sokkal inkább számít.
Tapasztalatom szerint azok csinálják ezt, akik "könnyű pénzt" akarnak keresni, értsd: nem akarják bevállalni a magasabb fizetésért járó felelősséget. Nem azt mondom, hogy ez baj!
A másik lehetőség az, hogy nem tud állást találni a környéken a végzettségével, mert egyszerűen nincs olyan cég a környéken. Ez gyakorlatilag a nagyvárosok kivételével mindenhol így van és ezért bizony a kormány és a helyi önkormányzat felelős, mert a nagycégeknek nem nyújtanak annyi támogatást, hogy megérje nekik vidékre települni.
Óvodába azért jársz, hogy kialakuljon benned egy kötelességtudat, alkalmazkodóképesség, alapvető szociális képességek és egy napirend, ami ahhoz kell hogy utána dinamikusan boldogulj az általánosban.
Általános iskolába azért jársz, hogy megtanuld a mai társadalomban fennmaradáshoz szükséges alapvető természettudományos ismereteket, kapsz egy gyengébb világképet hogy tulajdonképpen ki vagy, hol élsz, mit csinálsz, kik vannak körülötted, hogyan jutottunk el idáig, és elkezded megismerni saját magadat (minden értelemben).
A középiskola/gimnázium gyakorlatilag az általános ismereteket mélyíti el olyan szinten, amit 10-13 éves fejjel még képtelen lennél felfogni és a gondokozásmódodat felemeli egy olyan szintre amire tudsz építeni (akár tanulással, akár tapasztalatokkal), valamint el tudod (illetve el kellene tudni) döntened, hogyan tovább. Primitíven fogalmazva megtanít tanulni (az tanulás jellege mindegy).
A főiskola egy adott szakma több szeletében mélyíti ela (főleg az elméleti) tudásodat, ad egy olyan látásmódot amiből több fele indulhatsz. Az evidens, hogy nem az egyetemen fogsz megtanulni tervezni, programozni, vagy végig menedzselni egy projektet. Csak megadja azt az alapot, amire a gyakorlati tudást ráépítve egy valóban jó szakember lehet belőled.
Az egyetem ugyan ezt teszi csak magasabb szinten, mélyebb ismeretekkel.
Az oktatási rendszer, annak ellenére hogy vannak hibái (nagyon nagy hibái) minden ember készségeibe, jellemfejlődésébe, leendő munkájába, jövedelmébe beleszól elég nagy százalékban. De főleg abba, hogy JÓL megismered-e magad, a határaidat, jól választasz-e pályát. Nem vagyunk egyformák, van akinek könnyű, van akinek nehéz, de az biztos hogy ezen a szamárlétrán mindenki elindult.A lehetőség mindnekinek adott, a tanköteles kor határát elérve mindenki maga dönt a sorsáról.
Lehet leszólni az egyetemeket, a diplomás embereket, de az még ma is jellemző tendencia, hogy aki a saját szakmájában felsőfokú végzettséggel elhelyezkedik, 1,5-2x annyit keres napi 8 óra munkával, mint aki nem tette be a lábát az egyetemre.
Persze, a szakmunkások is jól keresnek, a kőművesek napi 15-25 eft-ot, csak amíg ők hóban, fagyban, 35-40 fokban nehéz fizikai munkát végeznek, a mérnök ugyan ennyi pénzért egy hűtött-fűtött helyiségben dolgozik, fizikailag nem rombolva a saját testét. (hozzáteszem, a jó mérnöknek szintén kell hogy legyen terepi gyakorlata, a nélkül lehetetlen jól csinálni)
El lehet gondolkozni, hogy hosszú távon (évtizedekben gondolkozva) melyik jövedelmezőbb, illetve mik az egészségügyi vonzatai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!