Beperelhetnek, ha a volt munkaadómat a HR-esnek negatívan értékelem az interjú során?
Elmondom a konkrét szitut.
2 helyről szakmai-szervezeti okok miatt jöttem el. Ez OK.
De másik kettőről személyi: egyiken nem jöttem ki az EGÉSZ társasággal (az egész cégkultúrával), mert a -áson meg a nemi szerveiken kívül nem érdekelte őket semmi más. A mostani helyről azért keresnék, mert a női főnököm teljesen meg van őrülve, amióta elvált, egyszerűen állandóan a nyomomban van, folyton a magánéletemről faggat, beleokoskodik, hogy mit hogy csináljak, meg nekem már egy kicsit ízléstelen, hogy mennyire bratyizni akar velem, persze csak azért, hogy aztán minden helyzetből azt hozza ki, hogy ő az okos, a szép meg a gazdag. Meg folyton negatív megjegyzéseket tesz a külsőmre. Folyton dicsekszik hogy mit vettek, és mennyiért, hol volt nyarlni stb.
Nem tudom, ezeket hogy lehetne állásinterjún normálisan megfogalmazni. De nem akarom nagyon takargatni, meg szerintem nem az én szociális képességemmel van probléma, hogy extrém embereket nem akarok elviselni napi szinten, amúgy sem vagyok az a kurvulós típus.
Nem feltétlen helyes döntés, ha valaki azért menekül egy munkahelyről mert a főnökkel és/vagy a kollégákkal gondja van. Azokat a játszmákat meg kell(ene) vívni, ami persze nem könnyű, de nagyon kifizetődő lehet, ha sikerül.
Az új munkahelyen sem garantáltak a "steril állapotok" sőt ott még azt sem tudod kinél mire számíthatsz. Egy bejáratott melóhelyen legalább tudod kinél mire számíthatsz és kiépítheted a megfelelő stratégiákat.
Aki munkahelyet vált, arról eleve feltételezik a gyengeséget (azaz, hogy nem volt képes kivívni magának az előző helyen a megfelelő állapotokat).
Persze, aki szereti az extra kihívást, amit egy új munkahely jelent, annak nem jelenthet gondot a váltás.
Hú de mézesmázos elképzelések vannak az őszinte válaszról. Különbséget kellene tudni tenni az ócsárlás és szidalmazás hangneme, valamint az egyszerű és tárgyilagos közlés között.
Aki nem akar faragatlan kollégákat az nyugodtan váltson, de csak ha az indokolt is, nem apróságok miatt. Egy ordibálós főnök az bizony indok! Akinek ez normál kommunikáció az nem tudom miben nőtt fel, de alapvetően egy ember nem kiabál másokkal, se itt se ott. Munkahelyen sem.
Kisebb dolgokat megoldunk, vagy hagyjuk a csudába, de aki bármit tűr az elég bárgyú. Bocsi a kifejezésért csak hát ...
Az ordítozó vezető az nem megvívós játszma, azért mert olyankor "neki van igaza" és simán kirúghat valamivel, vagy leépít.
Másik munkahelyen sem fenékig tejfel az élet, csak szinte biztos nem üvölt a főnök, mert, hogy az nem normális dolog. Tehát van az amikor váltani jobb és van amikor megoldást jobb keresni, vagy nem is kell foglalkozni vele.
Válaszolva a többi badarságra. Aki munkahelyet vált az nem gyenge, hanem érti a helyzetet és tudja mit akar. Aki nem vált nyomós okok esetén sem az az aki gyenge, csak tűr és nem mer. Valójában sokan váltanak csak azért is mert megvan az amit csinálnának és haladnak a felé.
Jóhogy nem veri a főnök és ne váltson, mert akkor gyenge. És ha erre kérdez a HR-es mondjon valami ködös semmitmondó hazugságot.
Kérdező, mindent elmondhatsz a HR-esnek ami emberileg érthető és komoly indok a váltásra. Csak normálisan, közlöd és ennyi. Olyanokat mint ordítozó vezető, ki nem fizetett fizetés, ki nem fizetett túlórák. Oda nem adott védőfelszerelés (ez mostanában volt itt a gyakorin valakivel). Télen sincs fűtés és nagykabátban fagytok meg, mert a jogilag alap sem jár, ez is nyomós érv.
Kérdező ezek amiket felsoroltál általában a megoldós területhez tartoznak. De! Csak akkor ha szórványos. Amikor ez napi szinten akár többször is kialakul, az egy összeférhetetlen vezető. Részletezni akkor sem kell, csak éppen pár szóban megemlíted, hogy rád szállt pedig te nem vagy egy problémás eset, el is tűrsz hétköznapibb néha előforduló atrocitásokat, de az illető túlzásba vitte és nem akartál visszabeszélni egy vezetőnek. Így te illedelmes voltál és józanul ítélted meg azt ami a vezetőnek nem sikerült. Úgyis csak még jobban megnehezítette volna a dolgodat, ha felfelé próbálsz moderálni.
Egy vezetőnek tudnia kell illedelmesen és kulturáltan viselkedni. Jó érzéke kell legyen emberi kapcsolatok terén, tudnia kell mikor mit és hogyan és meddig. Ha ez nem megy az nem normális dolog és valójában alkalmatlan vezetőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!