Mennyire van szükség a közgázra ha gazdasági/pénzügyi területen szeretnék karriert?
Elsőéves NG szakos hallgató vagyok, mellette gyakornokoskodom egy cégnél, adózási területen. Főleg SAP riportokat csinálok, meg a transzfer árakkal foglalkozok éppen, illetve a konyvvizsgalokkal találkozok.
Heti 24 órában dolgozok, suliba túl sok időm nincs bejarni, de amikor bent vagyok sem erőltetem meg magam túlságosan, sokkal tobbet tanulok a cégnél. A ZH-im a suliban nem valami fenyesek, legtöbb a 2-est súrolja alulról, a cégnél viszont elégedettek velem. Múlt héten azonban osszeult a nagy család egy szülinap miatt, és amikor mondtam, hogy a jegyeim nem a legjobbak és utalom az egyetemet mert félévente 1 tárgyamnak van értelme, a többi bullshit, elhordtak mindennek. Hogy én minek mentem erre a szakra ha utalom a közgazdaságtant, meg ha lusta vagyok tanulni az 5-ösert mentem volna inkább OKJ-ra, meg hogy akarok én később feljebb jutni a munkahelyemen ha nem lesz meg az egyetemről a tárgyi tudásom, aminek persze a mikroökonomia az alapja..
Én nem gondolnám, hogy a munkámban valaha szükségem lenne az integralasra meg a giffen javakrol vagy a tlh görberol tanultakra.. Ebben a szemeszterben a pénzügy tantárgy kivételével semmire nincs szükségem, és nem hinném, hogy a későbbiekben hiányozna a közgáz.
De azért megkerdezlek titeket, gazdasági területeken dolgozokat: mennyi tudást használtok a munkátok során az egyetemen tanultakbol?
Szia!
Szerintem ne hagyd abba a sulit, ki tudja mikor kell a papír, ha csak kettesekkel is de csináld végig. Annak idején én is így gondolkoztam és kevés tanulással hármas jegyekkel csináltam végig.
Amúgy úgy gondolom, hogy most, közel 10 év munkában eltöltött idő után kellene fősulira mennem, most tudnám értékelni a tudást, amit ad. Illetve most tudnék szelektálni, hogy melyik tárgy az ami értelmetlen és melyik az amire nagyon feküdjek rá. Nyilván attól függ mivel szeretnél a későbbiekben foglalkozni, de szerintem pénzügy (annak minden fajtája), számvitel (ha van), nyelvtudás, matek ami fontos...
Amúgy érdekes az élet, a számvitelt utáltam a legjobban (kb. semmit nem tudtam mikor végeztem) és úgy hozta az élet, hogy most meg ezzel foglalkozom, persze fősuli után tanulhattam újra az egészet az elejétől.....
Egyrészt fontos a papír is, másrészt egy tanulva elvégzett egyetem nagy rugalmasságot ad. Én már túl vagyok két gyökeres pályaváltáson és mindkétszer nagyon hasznos volt leporolni az egyetemi jegyzeteket. Azért, mert a mostani helyen nem kell a tárgyaid 80%-a, 3 év múlva lehet más a helyzet. Az egyetem amúgy is egy alapozó műhely és nem egy szakiskola.
Most egy alapkezelőnél dolgozom és látni, hogy ki tanulta egyetemen a szakmát és ki szedegetett össze autodidakta tudást. Utóbbi azért nem olyan erős.
Persze nekem jó tanáraim voltak az esetek döntő többségében a BME-n, lehet, hogy más helyen kevesebb értelme van tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!