Sok álláspozíciónál miért van beleírva, hogy
felsőfokú végzettséget kér, viszont az mindegy nekik,
hogy mi csak felsőfokú legyen?
Figyelt kérdés
Vannak ugyebár azok az állások,ahol célzottan beleírják,hogy "műszaki diploma, gazdasági diploma...stb"
Viszont vannak olyanok,ahol csak az van írva,hogy felsőfokú végzettség, vagyis mindegy,hogy mi, csak diploma legyen.Ennek mi értelme van, őszintén?
2018. okt. 23. 18:56
1/5 anonim válasza:
Mondjuk ha én azt olvasom, hogy pénzügyi ügyintézőt keresnek, vagy főkönyvelőt, akkor nekem anélkül, hogy konkrétan megneveznék, hogy közgazdasági diplomát kérnek, csak annyit írnak, hogy főiskolai végzettség szükséges, akkor egyértelmű, hogy ha műszaki diplomám van, az akkor nem jó.:)
2018. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Alapvetően van értelme. Aki képes egy főiskolát elvégezni, az képes tanulni nagyobb mennyiségű anyagot például. Egy érettségihez képest azért egy diplomát sokkal nagyobb munka megszerezni, meg egy büfé szakon is.
Nagyon erős általánosítás, de aki alapvetően az érettségi szintjén megragad, pedig lenne lehetősége még tovább fejlődni!! (ez kulcsfontosságú), az legtöbbször kevesebbre képes, mint akinek van egy diplomája.
És most tekintsünk el a gimiből kibukott, majd céget alapít és multimilliárdos lesz zseniktől, átlagemberekről beszélek.
2018. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
A diploma nem azért kell, hogy az iskolában megszerzett tudásodat használd. A munkád során szinte biztos, hogy nem, vagy csak nagyon kis mértékben fogsz a tanulmányaidra támaszkodni. A diploma megléte inkább egy szűrő, mint ahogy az előző válaszoló is írja. Aki képes lediplomázni, főleg mondjuk egy komolyabb egyetemen, annak bizonyára van munkabírása, kitartó, képes áldozatokat hozni, jó a problémamegoldó képessége, céltudatos, alázatos, stb. Ezek mind olyan tulajdonságok, amelyeket szívesen vesz egy munkáltató, hiszen kamatoztatni tudja saját javára. Persze komolyabb munkakörökbe továbbra is többnyire szakirányú diplomát várnak.
2018. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Az elmúlt 10-15 évben sikerült rettenetes mennyiségű hasznavehetetlen diplomát kiállítania a felsőoktatási intézményeknek. Ennek köszönhetően a diplomák értéke erősen lecsökkent. Jó 20 éve annak, aki nagyjából 3-asra érettségizett, esetleg 1-2 tárgyban az írásbelin vagy szóbelin a hóna alá kellett nyúlni, nehogy elhasaljon, az lett a sorsa, hogy a bizonyítványával tanult valami szakmát, aztán annak örült. Ma az ilyennek van egy turizmus-vendéglátás, földrajz-testnevelés vagy egyéb BSc. diplomája. Vagyis az analfabéta falu bikája cigányrajkónál kicsit is értelmesebbek a 20-as, 30-as korosztályban már rendelkezhetnek diplomával. A munkáltatóknál pedig az írás-olvasás tudását igénylő, de szakmailag nem nagy szám munkahelyeknél az érettségit (amit amúgy analfabétaként is meg lehet már szerezni) felváltotta a diploma, mint alapkövetelmény.
2018. okt. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Azért mert egy érettségit manapság már szinte bárki le tud tenni aki nem a cigánytelepen nőtt fel vagy nem totál analfabéta, egy diploma megszerzéséhez pedig kitartás és viszonylag nagy szorgalom, "önerő" szükséges. Magyarán egy jó szűrő, hogy ki az aki képes magától megtanulni dolgokat és ki az aki nem. Egy diplomás nagyobb eséllyel válik jó (jobb) munkaerővé, mint egy sima érettségivel rendelkező ember.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!