Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem járhat az ember 25...

Miért nem járhat az ember 25 éves kor után nappali tagozatra?

Figyelt kérdés

Gyógymasszőr képzésre járok iskolarendszerű ingyenes 2 éves képzés. Viszont heti 1 alkalommal van az oktatás mert estire kell járnom, néztem a nappalisok órarendjét sokkal több mindent oktatnak, angol nyelv, német nyelvet is oktatnak. Ők is érettségi utáni vannak és többnyire 20 évesek. Nappali tagozat előnye TB támogatás, illetve lehet járni diákmunkára.

Na most 25 lassan 26 évesen én miért nem járhatok szintén érettségim van, rengetek időm lenne, mert munkám igy nincs, elvégezni egy 2 éves képzést nappalin, Ugy gondolom ilyen korban 18-26 év közöttiek között nem sok különbség van, Viszont 30 felett már igen, és egyszerűen nem engedi az iskola hogy átmenjek, oida, Igy én szenvedek, mert szerdánként van csak óra, estsieknek akkor is délutáán 14 re kell menni, tehát nem találok melette olyan munkát ahol heti 4 napot kell csak dolgozni, illetve, még az anatomiát sem kedztük el tanulni, ami nagyon fontos lenne egy ilyen képzésen.

Tehát heti 4 nap itthon unatkozok, bocsánat heti 6 nap.

Vicc ez az egész oktatási rendszer, nem igaz hogy egy szakmát nem lehet eljsajátítani nappali tagozaton. Igy soha az életben nem fogok munkát kapni, mert ami az esti tagozaton van az lo..f nem ér.


2018. okt. 10. 11:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Pár éve emelték fel az ingyenes okj életkormaximumát 25 évre. Pontos jogszabályt nem ismerem de a lényege az hogy 25 éves korodig 2 okj-t elvégezhetsz ingyen. Nem az iskola gonoszkodik veled hanem a törvény ilyen és ők csak betartják.

A logikája az hogy az ember fiatalon tanuljon idősebb korban 25 felett meg akkor okj tanfolyamozzon ha fizet.

2018. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
28%

Utolsó ez nem igaz. Utána is ingyenes két OKJ, de már nem járhat nappalira, csak esti tagozatra.

Kérdező, tudom, hogy rossz, én levelezősként keresek teljes állást.

Viszont azért az nem igaz, hogy nehéz találni. Ha dolgozni akarsz, akkor tudsz bárhol. Nekem már van egy diplomám, szeretnék a szakmámmal egybevágó munkahelyet találni, ahol esetlegesen elnézik, hogy pénteken kicsit "lógok". Még így is be tudtam adni helyekre, nem lehetetlen.

Hajrá!

2018. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Dolgozni akarsz lehetsz bárhol? Ez igy igaz, de érettségivel tehát szakképzettség nélkül egy munkáltató sem hü..e hogy alkalmazzon ezért vok sz..r helyzetben.

ráadásul akkora a többleta diplomásokból hogy inkább őket részesitik előnyben.

Mondok egy példát: Pl. hirdetnek eladó állást, a tulajd nyilván nem fog felvenni szakképzetlen eladókat , mert megbüntetik a boltot.

Vagy vannak raktáros munkák, annyi a jelentkezés hogy targoncavezető engedély kell hozzá.

tehűt mindenhez kell valami , akár jogsi, akár nyelv bármi..

Nincs az hogy na most fogom és bárhová is felvesznek képzetlenül.

Régen lehet így volt, mostmár nincs ez. Diplomával felveszik az embert bolti eladónak.

Érettségivel mehetünka münkanélküli hivatalba, ahol jhónapok mulva adnak közmunkát havi 40-50 ezer forintért.

2018. okt. 10. 17:07
 14/18 anonim válasza:
57%
Képtelenségnek tartom, hogy pl. egy ruhabolti eladói állásra kérnének szakképzettséget. Rengeteg olyan ismerősöm van, aki teljes állásban dolgozik, érettségije van és életében nem csinált szakmát. Igen, nehéz az álláskeresés, de ez a diplomásokra is igaz! Már, akit érdekel, hogy hol dolgozik. Én pl. nem mennék el ruhabolti eladónak, nem azért tanultam. (Félreértés elkerülése végett nem nézek le senkit emiatt, de ez fizikai munka, nem pedig szellemi).
2018. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát nézzél körül.. De amugy ruhaboltba nőket vesznek fel,.. Ott b.tam el az életemet hogy mezei gimnáziumba jártam ami még csak szakképzettséget sem adot csak egy nyomoronc papírt, hogy sikerült a tör.i magyar stb.

És akik nem akarnak menni egyetemre, na ők vannak sz.. helyzetben.

Mert érettségivel egyetemre lehet menni, de dolgozni nem.

Ezért küldtek anno a szüleim dolgozni gyárba, ahol kcisit le is épültem.

De 2014-ben és most, akarnék /akartam volna tanulni szakmát, vagy gyógymasszőr, amivel egyéni vállakozást csinálhatok jó pénzért, vagy hegesztőnek ami szintén piacképes szakma.

csak hát hegesztést eleve nem is oktatnak estin. gyógymasszőri meg heti 1 szeri alkalom semmit nem é. Pont ez a két szakma az ami csak a gyakorlat, gyakorlat épül. És nem elméeltre, bár a masszőri anatomia az igen-

De estin azt se kedztük el tanulni.

És kibas.. sz helyeztben vagyok így. gyrába vissza nem megyek, csak majd a következő életemben, és ha el is végzem most estina masszőrit, kitudja hogy kapok e vele munkát gyakorlat hiányában.

Áhh. midnegy is, elrotottam az egész életemet. Ez a nagy helyzet.

2018. okt. 10. 17:27
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

“Mert érettségivel egyetemre lehet menni, de dolgozni nem.”

Informatikai projektmenedzserkent dolgozok, lassan 40 eves vagyok, se diploma, se OKJ, es netto 600k korul keresek. Fonokom (csoportvezetokent) szinten diploma nelkul van, az o fizuja gyanitom az enyem folott van.


De meg rengeteg pelda van, hogy erettsegivel is boven lehet dolgozni.

2018. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%
Hagyjátok rá, a kérdező eddig is kiírt 20 kérdést ilyen témában, és ezután is kifog még 20-at.
2018. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolso.Fater..sok hasonló kérdés van,de én másodszor teszek fel kérdést ezen az oldalon.

Az elsö kérdést teljesen más témában tettem fel.

Más 24-25 éves is van ahogy olvasgattam ,ezt jo tudni hogy nem én vagyok sz.. helyzetben.

De ha szt mondom hogy érdekelne az Informatikai Projektmenedzser ugyse vesznek fel.

2018. okt. 10. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!