Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem járhat az ember 25...

Miért nem járhat az ember 25 éves kor után nappali tagozatra?

Figyelt kérdés

Gyógymasszőr képzésre járok iskolarendszerű ingyenes 2 éves képzés. Viszont heti 1 alkalommal van az oktatás mert estire kell járnom, néztem a nappalisok órarendjét sokkal több mindent oktatnak, angol nyelv, német nyelvet is oktatnak. Ők is érettségi utáni vannak és többnyire 20 évesek. Nappali tagozat előnye TB támogatás, illetve lehet járni diákmunkára.

Na most 25 lassan 26 évesen én miért nem járhatok szintén érettségim van, rengetek időm lenne, mert munkám igy nincs, elvégezni egy 2 éves képzést nappalin, Ugy gondolom ilyen korban 18-26 év közöttiek között nem sok különbség van, Viszont 30 felett már igen, és egyszerűen nem engedi az iskola hogy átmenjek, oida, Igy én szenvedek, mert szerdánként van csak óra, estsieknek akkor is délutáán 14 re kell menni, tehát nem találok melette olyan munkát ahol heti 4 napot kell csak dolgozni, illetve, még az anatomiát sem kedztük el tanulni, ami nagyon fontos lenne egy ilyen képzésen.

Tehát heti 4 nap itthon unatkozok, bocsánat heti 6 nap.

Vicc ez az egész oktatási rendszer, nem igaz hogy egy szakmát nem lehet eljsajátítani nappali tagozaton. Igy soha az életben nem fogok munkát kapni, mert ami az esti tagozaton van az lo..f nem ér.


2018. okt. 10. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Megdöbbentő, ha ezt komolyan írtad le, de biztos vagyok benne, hogy nem.

Hangsúly az ingyenen van, 26 évesen dolgozni kell, nem unatkozni és ingyen suliba járni, de ezt pontosan tudod, mert ha ennyit sem fognál fel, akkor írni sem tudnál ennyire összeszedetten.

Az ilyen trollságokat nagyobb beleéléssel, fröcsögve és helytelenül szokás megírni, hogy a tisztelt olvasó közönség jobban beleélje magát és oszthassa az észt, hogy márpediglen takarodj dolgozni, mit csináltál eddig, mér nincs munkád.

2018. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hallottad mit irtam ember? Sima gimnáziumi.érettségim van, nincs végzettségem. Semmihez nem értek, eddig gyárban dolgoztam szuleim 18 évesen elkukdtek 6 évet huztam le.
2018. okt. 10. 11:39
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyébként más 18 évesen tanul,én mpst potolnám be.
2018. okt. 10. 11:48
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

A 90-es években nálunk a fősulin egy 32 éves is volt köztünk nappalin. Ezek szerint az általad említett iskola egyénileg döntött így hogy max. 25 éves mehet nappalira?

De nézd a jó oldalát. Például én levelezőn érettségiztem és a legszebb éveim voltak a diákévek közül. És nem a nappali fősuli, mert levelezőn családias volt a hangulat, volt időm élni.

2018. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, én sem hallom, hogy mit írsz. Írnád hangosabban kérlek?
2018. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

4-es, a kérdező OKJ-s tanfolyamra jár, nem főiskolára, vagy egyetemre. Felsőoktatásba mehetnek 25 felett is nappalira.


Kérdező, számtalan olyan munkahely van, ahol bőven lehetne dolgozni ilyen munka mellett: pl. kereskedelemben a nagy multiknál simán meg tudják oldani, hogy heti 1 nap el tudj menni.

De sok más helyen is boldogok lennének, hogy valakinek hét közben lehet kiadni a szabad/pihenőnapot.

2018. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

Az egyetem más, mint az ingyenes iskolarendszerű képzés. Ott meg van húzva a korhatár, hogy ne éljenek vissza a munkanélküliek az ingyenes képzésekkel, amik ideje alatt dolgozni nem kell, fizetik a TB-t, és többnyire pénzt is kapnak érte.


Kedves kérdező. Értem, hogy nehéz helyzetben vagy, DE, gondolkozhattál volna hamarabb is és munka mellett is elvégezhettél volna bármilyen képzést. Ne hazudj, hogy nem volt időd, mert én munka és család mellett végeztem egyetemi MSC képzést, ahogy édesanyám is 50 évesen, tehát huszonévesen az, hogy nem volt rá idő vagy lehetőség csak kifogáskeresés.

Ha gyenge a képzés, dolgozz és járj fizetősre, ennyire egyszerű. Azt pedig ne mondd, hogy a szüleid kényszerítettek, 18 évesen lett volna más választásod is.

2018. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Ja, majd elfelejtem: egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka) meg főleg akkor mész, amikor szeretnél.
2018. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen,de amikor 2014 ben 22 voltam akkor sem mehettem,akkor is pribálkoztam akkor azt mondták hogy 21 éves korig. Azota valoszinuleg emeltek a korhatáron,dede most se férek be, se akkor se most.
2018. okt. 10. 12:10
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Tanulhatsz basxod, egyetemen nincs korhatár. Hajrá !
2018. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!