Aki szabadúszó mérnökinformatikus az mégis mit csinál? Hogy lehet ezt elképzelni?
1) A MI is ugyanúgy lehet programozó, SAP fejlesztő/tanácsadó, projektmenedzser, etc.
Nem minden MI dolgozik hardverközeli területen. Sőt. (De beágyazott rendszerekkel is lehet szabadúszóként foglalkozni.)
2) A szabadúszó egyébként is kb annyit jelenent hogy nem alkalmazottként vagy jelen, hanem KATA-sként beszámlázol. De gyakorlatilag mintha alkalmazott lennél, csak kevesebbet adózol. (A bujtatott munkaviszony miatt alapvetően nem kell aggódni, 6-ból (nem tutit hogy hat) valami két feltételt kell teljesíteni ahhoz hogy ebből ne legyen gond.)
Programozni nem csak személyesen megjelenve lehet. És dolgozhatsz saját laptopon. Meg is van a kettő.
Klasszikus mérnökinfós területeken itt lehet elcsúszni. Nem biztos hogy össze tudod kaparni a két feltételt. De az sem kehetetlen.
Mi ez, hogy mérnök informatikus és programtervező informatikus?
Ezek egyetemi szak elnevezések!
Köszi #1.!
Oké, hogy egyetemi szak elnevezések, de úgyértem, hogy mennyire jellemző, hogy a tanult területén tud elhelyezkedni...?
Tehát szabadúszóként leginkább a mérnökinformatikusok is azokat a skilleket alkalmazzák amit amúgy a proginfón tanítanak? Meg amit magától megtanult otthon programozni?
A fizikai részt csúnyán szólva kidobják?
Szóval olyan ez kicsit mint amikor a biomérnök nem a gyógyszeriparban helyezkedik el, hogy antibiotikumokkal, hormonokkal, szteroidokkal kapcsolatos szerek előállításán dolgozzon, hanem elmegy élelmiszeriparba projektmenedzsernek, fejlesztőnek, minőségellenőrnek stb. (most nem az akar lenni a párhuzam, hogy ezek alasóbbrendű melók) ahova éppenséggel mehet a diplomájával, de akkor egyszerűbb lett volna célirányosan inkább élelmiszermérnöknek tanulni egyetmen, biomérnök helyett...
Szóval ez hasonló, nem annyira mérnökimformarikus lesz így a szabadúszóként dolgozó ember? Vagy csinálhatja a "meta" szerint is szabadúszóként, nagyjából teljesen azt amit alkalmazott társai a Bosch-nál pl?
A mérnökinformatikus és a programtervező informatikus között az a különbség, hogy az előbbi a BMEn végzett, utóbbi az ELTÉn :)
Amúgy szabadúszóként dolgozni is sokféleképpen lehet, ez önmagában csak annyit jelent, hogy vállalkozóként és nem alkalmazottként végzed a munkát. Ha semmi kapcsolatod nincs, akkor lehet online szerezni munkát erre kitalált oldalakon (freelancer.com, upwork.com), amennyiben sikerül a kínai és indiai konkurencia elől megnyerni az ügyfelet. De lehet hosszútávú alvállalkozóként dolgozni cégeknél, teljesállásnyi időt fektetve bele, ami a mindennapokat tekintve akár hasonlíthat egy "rendes" alkalmazotti munkához. Meg persze elkezdheted felépíteni a saját kapcsolati hálódat, portfóliódat, és ha jól csinálod, idővel téged keresnek meg munkával, és nem te loholsz utána. Amennyiben hosszútávú karrierként szeretnél szabadúszni és nem alkalmi fizetéskiegészítésként, akkor ez utóbbi irányba érdemes elindulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!