Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nyáron dolgoztam Angliában...

A nyáron dolgoztam Angliában és hazahoztam a fizetésem KP-ban. Van kb 2500 fontom. Átváltsam forintra? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Angliában csináltattak velünk bankszámlát (HSBC bank), arra utalták, de Angliában ingyen ki lehet venni a bankból készpénzt (nem úgy, mint Magyarországon), úgyhogy kivettem mielőtt hazajöttem.


És most mindenki más tanácsot ad, hogy mit csináljak vele. Van aki azt mondja hagyjam meg így font kp-ban (nem kell sürgősen a pénz), van aki szerint váltsam forintra utcai pénzváltóban, van aki szerint nyissak devizás bankszámlát és tegyem be rá fontban. Nézegettem a font árfolyamát, elvileg az utóbbi 1 évben rosszabbodott, tehát ha fontban lett volna a pénzem, akkor buktam volna forinthoz képest, szóval nem tudom.


23/F


2018. aug. 26. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Elég nagy hülyeséget csináltál, okosabb lett volna direkt átutalni a bankba, akkor most nem lenne gond.

Ha bárhol befizeted, akkor bizonyítani kell, hogy nem bünözésböl ered, amit elég nehéz lesz.

2018. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beváltod egy részét Ftra a többit euróra ,befekteted felújításokba tanfolyamokra vagy veszel egy tuti leinformált autót kintről és eladod vagy megtartod .
2018. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: Mi? Tavaly nagymamám adott minden unokájának 200 ezer forintot (össz. 1 milliót, nekem, tesómnak és unokatesóimnak), amit sokáig gyűjtögetett és azt is befizettem a bankban a számlámra. Ott sem kérdezték, hogy drogdílerkedésből vagy lányok futtatásából szereztem-e. Meg volt munkaszerződésem, de még egy fizetési csekk-szerűség is van, tök legális és bejelentett volt a munka, ami után itthon elvileg nem kell adózni már.


A kérdés arra irányult, hogy mit kezdjek a készpénzzel így ebben a formában. Azért vettem így ki, mert így ingyen volt a kivétel és a befizetés, utalással meg a bank kb 15-20 ezer forintot levont volna, ha a fontos angol bankszámlámról közvetlenül utalom a forintos magyarra.

Azt nem tudom, amit írtam, hogy "Van aki azt mondja hagyjam meg így font kp-ban (nem kell sürgősen a pénz), van aki szerint váltsam forintra utcai pénzváltóban, van aki szerint nyissak devizás bankszámlát és tegyem be rá fontban. Nézegettem a font árfolyamát, elvileg az utóbbi 1 évben rosszabbodott, tehát ha fontban lett volna a pénzem, akkor buktam volna forinthoz képest, szóval nem tudom." - Hogy ezek közül melyik lehetne most a legjobb?


2: Még egyetemista vagyok, nincs jogsim, se saját lakásom.

2018. aug. 26. 19:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy fogalmazzak? Egy pénzügyekhez értő ember tanácsa érdekelne.
2018. aug. 26. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Írj egy email a kiszámoló blog gazdájának. Szívesen szokott válaszolni az emailekre, és ebben a témában elégge otthon van. Jobb forrást nem igen találaz.
2018. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*emailt

*találsz

(Átolvashattam volna a válaszomat miélőtt elküldöm.)

2018. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
#1 a világ baromságát mondta. Mégis miért kéne bármit bizonyítani? Senkinek semmi köze hozzá honnan van, ha megkérdeizk még válaszolnod se kell rá. Egyébként én fontba nem tartanám, max euróba.
2018. aug. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fontban szerintem jelenleg nem jó dolog tartani a pénzt, inkább euróban vagy dollárban. A legjobb az lenne ha nyitnál egy deviza számlát és azon tárolnád, lekötnéd vagy befektetnéd valamibe. Kb-ban annyira nem szerencsés tárolni szerintem.
2018. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átváltanám. Egyrészt ha itthon élsz sehol sem tudsz fizetni a Brit devizával, másrészt, ha jövőre "ténylegesen" kilépnek az Eu-ból biztos, h fog veszíteni az értékéből. Ha mész még vissza valamikor, hagynék 5-800 GBP-t, a maradékot forintra vagy euróra váltanám.
2018. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

£2500 az mi? 😂😂😂

Nem milliárdokról beszélünk, teljesen mindegy hol, miben tartod.

2018. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!