Az a szomorú, hogy ezzel lenézitek azt, aki komolyan vette, állást is talált.
A lányom végzett itt, aztán gyermekjogi szakokleveles képzést csinált, gyámhatóságon van, imádja ő is, szeretik az ügyfelek is. És nem haveri állás, nulla kapcsolattal került oda.
#11
Politikát a politikusok, csinálják, nem az itt végzettek. Akik ezt a képzést tudják használni azok a "valaki valakije" és úgy kerülnek be többnyire nem túl meritokratikus módon.
Ráadásul ahova jó ez, oda általában jó a jogász, és néha a közgazdász is, de ez fordítva nem igaz.
Közigálláson utána tudsz nézni, hogy hova, mi kell(bár már itt nem kötelező hirdetni), illetve az egyes minisztériumok honlapjain a pályázatoknál (bár a minisztériumok és hasonlók esetén Google előbb megtalálja, mint ahogy honlapon keresztüli navigációval lehet)
#12
Ott inkább a 2. képzés volt a döntő nem ?
Legfeljebb elfogadták felsőfokú "akármilyen" végzettségnek.
Egyébként nem nézem le, nem tudom honnan vetted ezt, csak azt mondom, hogy "feleslegesen szív" vele, és vannak olyan képzések, amivel az adott munkakörre IS jelentkezhet, de nem fog függeni a kapcsolatoktól, illetve attól, hogy 3-5 év múlva az aktuális kormánynak mi a véleménye a bürokrácia létszámától, illetve hány hely kell a haveroknak.
Több embert ismerek, aki megszívta vele, és most egy "alig van köze hozzá" kreditpótlásos MSc-n hátrányból indulva küzd a BSC-as alapozó tárgyak ismeretének hiányával, vagy "haver" beosztottjaként "adminisztrál", a havernál jobb végzettséggel, és tanulmányi eredménnyel.
#14
Ami egyezik a 13. válaszomban írtak első részével, azaz "Ráadásul ahova jó ez, oda általában jó a jogász, és néha a közgazdász is, de ez fordítva nem igaz."
Ráadásul pl Pécsen ez így néz ki:
Jelentkezési feltételek:
Bölcsészettudomány, társadalomtudomány, természettudomány, orvos- és egészségtudomány, pedagógusképzés képzési területen, továbbá a jogi, közigazgatási, rendészeti és katonai képzési terület igazgatási képzési ágában alapképzésben szerzet oklevél
De pl az eltén:
"A képzés megkezdéséhez az alábbi képzési területek valamelyikén legalább alapképzésben szerzett oklevéllel kell rendelkezni:
– bölcsészettudomány
– társadalomtudomány
– jogi
– orvos- és egészségtudomány
– pedagógusképzés
– sporttudomány
– természettudomány.
"
Azaz több esetben pont a köziget nem fogadják el, és a jogászt igen, holott nem könnyebb a képzés.
Azt gondoltam,a közigazgatas áll legközelebb a politikához.Akkor ha szerencsém van,nem vesznek fel.
2.helynek közgázt jelöltem meg.
Vagy ha tényleg felvesznek,ne iratkozzak be?Nem éri meg ez a sok hercehurca,kollégium,albérlet,tanulás stb egy semmit érő papírért
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!