Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek olyan helyre...

Ti elmennétek olyan helyre dolgozni, aminek köze sincs ahhoz, amit tanultatok, nem is irodai munka, de sokkal többet fizet?

Figyelt kérdés

Bátyám raktárosként dolgozik, sokszor targoncázik meg ilyenek (egyébként ő is ugyanazt a szakot végezte egyetemen, mint a barátom). Mondta, hogy most van hozzájuk felvétel. Ő nettó 350 ezret keresett most, Dél-Alföldről van amúgy szó.


A barátommal már tervezzük, hogy visszajönnéánk ebbe a városba, mert most az ő kedvéért lakunk az egyetemi városba, mert ő még odajárt fél évvel ezelöttig. Én ezért most olyan munkát dolgozok ott 1 éve, amit utálok, de csak azt találtam ott. Ebben a városban szüleimnek vannakl kapcsolatai és tudnának nekem a szakmámban szerezni munkát. Viszont ehhez vissza kéne költöznünk ide.


De a barátom olyat tanult, ami alig keresett szakma. Egy más jellegű OKJ-t is elvégzett, az keresett is, de ahhoz meg még nem ért, és ezért be sem adja azzal kapcsolatban sehova az önéletrajzát.


Szóval most jöhetnénk vissza, ha ő elmenne raktárosnak, 2-3X annyi fizetésért, amennyit most kap, ahol be sincs jelentve, TB-két sem fizetik. igaz nem irodába cseszegetnék, hanem mozognia kell és fizikai munkát végeznie, bár szuerintem átmeneti melónak még az is jobb. SZERINTEM.


De lehet h én gondolom rosszul? Mert én is az ő kedvéért dolgozom olyat, amit nem tanultam, és még csak meg sem fizeti, mert nettó 120-at kapok


2018. júl. 18. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2018. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Hmmm . A tb fizetés egy dolog mert belefér a fizuba ha sokat keres az ember . De semmi felelősséget nem vállal a cég ha feketén melóztok , a targira vagy jogsi kell ami 2 kiló vagy stikába ül fel aki kezeli . A 350 E fizu 15 órában heti 6 nap ami elképzelhető és semmi évi szabadság ...
2018. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tesóm nem dolgozik 15 órát, szabadságot valóban jórészt a cég határozza meg, mert van egy kötelező leállás. De ezen a másik munkahelyen a barátom nem sok szabadnapot vett ki egybéként, mert ugye azt nem fizetik ki, mert egyszerűsítettbe van bejelentve napi bejelentőn és itt be is szokták őket rendelni szombaton kötelező túlóra gyanánt.

Targonca jogsija meg nem volt a tesómnak mikor odament, de fizette a cég.

2018. júl. 18. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Én a szakmámba csak minimál bérre jelentenének be. 93 ezer semmire nem elég elmentem aminek köze sincs a szakmámhoz 180 netto. Ha egyedül vagy nem válogathatsz. Persze ha anyuci eltartana nagyon leszarnám.
2018. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel nem szerzel a szakmádban tapasztalatot, ami nem ér átmenetileg egy kicsit több pénzt. Viszont ha raktáros leszel ott rohadsz meg abban a munkakörben életed végéig, maximum máshova mehetsz raktárosnak, esetleg ha benyalsz valakinek és előléptetnek.
2018. júl. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!