Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállaló szemszögéből...

Munkavállaló szemszögéből hogyan zajlik egy felmondás?

Figyelt kérdés

Közel 3 évet töltöttem első és jelenlegi munkahelyemen de most már ideje megválnom a cégtől mert besokalltam. Indokom a kötelező túlóra ami napi szinten és előzetes bejelentés nélkül történik. Általában 1-4 óra túlórám van, a naptól függ. (erről jelenléti ív is van ha kell) tudtommal törvénytelen kötelezni a munkavállalót mind előzetes bejelentés nélkül, mind mindennaposan. Határozott munkaszerződésről van szó.


Kérdéseim a következők:


1, a felmondást a közvetlen felettesemnek vagy a területi vezetőnek kell beadnom?

2, kell-e indokolnom a felmondásomat?

3, kell-e abban az esetben indokolnom ha azonnal szeretnék eljönni?

4, indoklásnál (ha kell) a valódi okomat írjam-e vagy valami mást? (erre tippeket is kérnék)



2018. júl. 6. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1, a felmondást a közvetlen felettesemnek vagy a területi vezetőnek kell beadnom?


Közvetlen felettesnek.


2, kell-e indokolnom a felmondásomat?


Nem kötelező indokolni.


3, kell-e abban az esetben indokolnom ha azonnal szeretnék eljönni?

A rendkívüli felmondásnak komoly feltételei vannak, a túlóra ehhez édeskevés. Ha nem áll meg a rendkívüli felmondás indoka, kártérítésre kötelezhetnek.


4, indoklásnál (ha kell) a valódi okomat írjam-e vagy valami mást? (erre tippeket is kérnék)


Ha írsz okot, az csak a valóság legyen, egyébként jó kis munkaügyi pert kaphatsz a nyakadba.



Azt írtad határozott mhhnkaszerzodesed van. Ez nálad mig jelent, hatarozoitt idejű? Ha nem jár le a felmondás napjáig, akkor a hátralévő időszakra követelheti a munkáltató hogy a szerződés szerinti béredet fizesd meg neki a szerződés lejártáig

2018. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

1, a felmondást a közvetlen felettesemnek vagy a területi vezetőnek kell beadnom?

Én mindig a közvetlen felettesemnek adtam be, két példányban, hogy egyiket hozza vissza aláírba. Tudni fogja, kinek kell adnia.


2, kell-e indokolnom a felmondásomat?

3, kell-e abban az esetben indokolnom ha azonnal szeretnék eljönni?

Azonnali hatállyal akkor tudsz csak felmondani, ha valami nagyon durva okod van - törvénybe ütköző dolgot kér a felettesed vagy ilyesmi. A sok túlóra sajnos erre nem indok. Egyéb esetben nem kell indokolni a felmondást.


Most olvastam el újra a kérdést, a határozott munkaviszony alatt pontsan mit értesz? Ha határozott idejű, akkor viszont nem is tudsz csak úgy felmondani menet közben.

2018. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Határozott idejű szerződést nem egyszerű felmondani.


De ha elolvasod rendesen a munkaszerződésedet, benne van, milyen esetekben, és hogyan szüntethető meg.

2018. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

bocsánat bocsánat félreírtam határozatlan! időközben még egy kérdés eszembe jutott: egyoldalú felmondást azaz munkavállalói felmondást vagy kapásból közös megegyezéses felmondást vigyek hozzá?

köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. júl. 6. 14:24
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Első dolog, hogy olvasd végig a munkaszerződésed ide vonatkozó részeit.

Sok helyen van kötelező felmondási idő (nálunk ez 3 hónap). Ez alatt a munkáltatónak joga van ott tartani. Ha mégis elmész akkor követelheti rajtad a munkád értékét (munkabéred).


Nálunk ez úgy megy, hogy aki fel akar mondani az megkeresi a "munkáltatói jogkör gyakorlóját", nálunk ez az igazgató, lehet, hogy nálad ez a közvetlen felettes. Jelzi a felmondási szándékát. Amennyiben nincs a munkáltatónak ez ellen kifogása közös megegyezéssel akár másnapi időponttal felbontható a munkaszerződés vagy a felmondási időt követően. Elszámolnak és elválnak útjaik.

Ha valamelyik fél nem egyezik bele akkor már más a helyzet. Erről a munka törvénykönyve és a munkaszerződésed, (esetleg kollektív szerződés) rendelkezik.

2018. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

A felmondás munkavállalói felmondás.

Majd a munkaviszony megszüntetés lesz közös megegyezés.


Azonnali hatállyal csak rendkívüli indokkal mondhatsz fel (a túlóra nem az).

Amúgy 1 hónapos felmondási időd van. Ha már 3 éve ott vagy, csak kibírsz még 1 hónapot, nem???

A sima felmondást nem kell megindokolnod.

2018. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden kérdésemre választ kaptam ! még annyit szeretnék megkérdezni hogy a felmondási idő alatt viszont nem vagyok köteles túlórázni igaz? tehát ha lejár a munkaidőm hazamehetek?
2018. júl. 6. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Túlórára senki sem kötelezhető, és meg is tagadhatod, ha rád az hátrányos helyzettel jár. Viszont, ha előre elrendelik a túlórát (későbbi) napokra akkor azt már nem tagadhatod meg. Nézd meg, hogy a közel 3 év az pontosan mennyi, mert 3 év után már 35 nap a felmondási idő és ez munkanap nem naptári nap.
2018. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!