Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az alsó társadalmi osztályb...

Mi az alsó társadalmi osztályba tartozunk a párommal?

Figyelt kérdés

Az én fizetésem:

160 nettó, nyelvet beszélek, pályakezdő vagyok, webfejlesztő


A barátnőm:

140 nettó, pályakezdő, eü asszisztens


Vidéki nagyváros. Szülők nélkül. Albérletben. 22 évesen.


Nem tudom eldönteni, mert az ismerőseim már kocsit vesznek, van aki már házat nézeget, a neten meg azt olvasom, hogy rengetegen 120-ból élnek. Mégis, rengeteg autót látok mindenhol és nyaralásos fotókat, főleg fiataloktól.


2018. máj. 31. 08:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Felső középosztály, hat már hogyne :D akinek meg fut egy 5 éves Audira az meg rögtön felső? Xd

Mi összesen 600+ t viszünk haza + cafi, és mi vagyunk a középosztály, nem is felső, és ebből Pesten meg így sem lesz lakás soha, hátszél nélkül a belátható jövőben...

2018. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

10:


Természetesen ennél picit bonyolultabb a dolog, de nem akartam túlkomplikálni a válaszom. Például ahogy hogy te is utaltál rá, nem a jövedelem számít, hanem az adott háztratásban egy főre eső jövedelem, így egy össz. 300 ezres havi bevétel gyerek születése esetén rögtön letaszítaná őket egy kategóriával.


Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy sokféleképpen definiált fogalom az "osztály", de ezen életszínvonalat felvető kérdés esetében szerintem ez a leginkább helytálló.


A KSH és az EuroStat legalábbis a mediánjövedelemhez viszonyítva határozza meg e csoportokat.


[link]

2018. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

+1


Csak annyit akarok mondani, hogy brutálisan sokan élnek alacsony bevételek mellett tengődve, de ők nem nagyon vannak szem előtt.

2018. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Téged brutálisan átvernek...

A barátnőd 140-e sajnos egészségügyben ennyi, de a jó webfejlesztő pályakezdő ismerőseim budapesten 280-300 nettóval kezdenek.

Szóval tessék elkérni a munkád reális árát.

2018. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

14:

Nem verik át, én is dolgoztam fejlesztőként (nem web, hanem backend) anno vidéken, és ez egy teljesen átlagos kezdő bér, a senior plafon vidéken olyan 300 körül lehet. Ha felmondana, akkor nagyon nehezen fog más munkát találni.

2018. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

Értem, hiszek neked.

De budapesten akkor a dupláját keresnék az ilyen webfejlesztők.

Ha felköltöznének, sokkal jobban élnének. Ez nagyon szomorú az országban hogy ez így van...

2018. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
#11: a 600 kettőtöknek, de ha ehhez hozzáraksz 2 gyereket és leosztod 4 felé akkor már csak 165/fő (adókedvezmény és családi pótlékkal) ami máris rosszabb kategória. :)
2018. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

"ismerőseim már kocsit vesznek, van aki már házat nézeget"


ez becsapós, sokszor hitel meg örökség van a háttérben. Nekem van egy ismerősöm, aki ugyan nettó 200-at keres pesten, de örökölt kb 30 millió forintot meg két budapesti ingatlant. :)

2018. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

Ezért jó a facebook világa. Mindenki az arcodba tolja a boldogságát. A hitel szerződését, a nehézségeit, a véres verejtékét bezzeg nem köti a nép orrára. Nem szabad bedőlni a facebooknak és főleg nem szabad emiatt rosszul érezned magad.

Mi ennél sokkal sokkal többet keresünk. Amikor feljöttünk Budapestre és találkoztunk a párommal néhány évvel ezelőtt, akkor itt volt ilyen a kezdő fizetésünk. Megoldottuk. Nem mondom, hogy nem fájt a fejünk, de félretettünk és bizony elmentünk néha pihenni. Abban az időben, amikor 20-30 ezer forintért lehet már találni wellness hétvégét akár félpanzióval 2 főre 2 éjszakára, avagy előszezonban 50 ezerből ki lehet hozni fejenként egy 8 napos buszos görög utat apartmanban (+költőpénz és kaja nyilván), akkor azért nem kell annyira elájulni, meg szétcsúszni, mert valakinek erre futja.

Erre a ti fizetésetekből is futja.

De jobbat mondok, mi pl. idén fejenként 25 ezerért foglaltunk repülőjegyet Ciprusra. A szállásunk dobja a költségeket, mert hotelt szerettünk volna félpanzióval. Egy apartmanban a 10 nap kijött volna 2 főre 100 ezerből ellátás nélkül (+ költőpénz és kaja). Ezek ma már a ti fizutok mellett sem elérhetetlen dolgok szerintem.

Nyilván bele kell kalkulálni, hogy akkor 100-200 ezer forinttal kevesebb maradt a kasszában, megtakarításban.

Valamit valamiért.

Én azt látom (28 vagyok), hogy az én korosztályomban is nagyon kevés fiatalnak van saját lakása, háza. Csak annak, aki hitelt vett fel, avagy aki örökölt, esetleg olyan családba született, ahol tudnak neki segíteni... Nekünk nem tudtak, így hitelt fizetünk, de ki vagyunk békülve a helyzetünkkel alapvetően.

2018. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mi az akadálya, hogy Bp-re vagy külföldre költözzetek? Mert vidéken csak egy helyben járás lesz anyagilag.
2018. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!