Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az alsó társadalmi osztályb...

Mi az alsó társadalmi osztályba tartozunk a párommal?

Figyelt kérdés

Az én fizetésem:

160 nettó, nyelvet beszélek, pályakezdő vagyok, webfejlesztő


A barátnőm:

140 nettó, pályakezdő, eü asszisztens


Vidéki nagyváros. Szülők nélkül. Albérletben. 22 évesen.


Nem tudom eldönteni, mert az ismerőseim már kocsit vesznek, van aki már házat nézeget, a neten meg azt olvasom, hogy rengetegen 120-ból élnek. Mégis, rengeteg autót látok mindenhol és nyaralásos fotókat, főleg fiataloktól.


2018. máj. 31. 08:06
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Nem mindegy h van e anyagi támogatás a kocsira nyaralásra stb v teljesen egyedül oldják meg. Nekünk van autónk, házat most veszünk de idejét nem tudom h nyaralni mikor voltunk, tizenéve. Sógoromék minden évben nyaralnak de önerőböl semmijük sincs...vmit vmiért. Mások az igények. Fiatal pályakezdő párnak a 300netto szerintem kezdésnek nem rossz.
2018. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Elég komolyan elbizonytalanodtam, amióta jobban körbenéztem az országban és a társaságomban is.

A nyári fesztiválokra is mindig eljutnak stb.


Máshol meg azt hallom, hogy óriási a szegénység.

2018. máj. 31. 09:08
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Helyben lehet, hogy az átlaghoz tartoztok, de országosan ez inkabb alsó oaztálybeli fizetés. Webfejlesztőként alsó hangon dupláját keresnéd Budapesten.
2018. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Pályakezdőként is?
2018. máj. 31. 09:31
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
also teteje
2018. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ok, talan csak 250 nettót. Mondjuk örülhetsz, hogy vidéken egyáltalan találtal munkát, a legtöbben nem találnak, ezért mennek Pestre.
2018. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon messze vagy az alsóbb társadalmi csoportoktól, a jövedelmed kb. középre tehető, súrolod a felső-középosztályt. Ez nem azt jelenti, hogy olyan hű de jó a fizud, hanem hogy a nagy többség ennél sokkal rosszabbul keres.


Statisztikában a mediánjövedelem alapján (azaz hogy mennyit keres a többség) határozzák meg azt, hogy melyik társadalmi csoportba tartozol, és ti a nettó 150 ezres havi jövedelmetekkel a középosztály és a felső-középosztály között vagytok.


000 ezer - 065 ezer: alsó

065 ezer - 104 ezer: alsó-közép

104 ezer - 155 ezer: közép

155 ezer - 259 ezer: felső-közép

259 ezer - : felső

2018. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

7:

Nagyon rossz felosztás. Vállalnak 2 gyereket, és feleződik, ha egy beteg családtagjukat veszik maguk mellé, még lejjebb megy. Nagyon sokféle felosztás van, de jellemzően a középosztályt nem a medián környékére teszik, az minden felosztásban bőven az alsó osztályban van. Ugyanis minden társadalomban az alsó osztály a legnépesebb. De a jövedelmen kívül a vagyoni helyzetet, vagy a kulturális szokásokat ia figyelembe szokták venni.


A te felosztásod szerint én a feleségemmel a felső osztályban lennék, szerintem meg alsó-középosztályban. A felső osztály meg nem alkalmazottakból áll, hanem sikeres vállalkozókból, és nagyjából a top 10 ezer tartozik ida.

2018. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem az én felosztásom, ez a világszerte elfogadott és alkalmazott definíció. :)
2018. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Valami forrás erre? Mert ugye ha a teljes lakosságot nézed, akkor a te felosztásod szerint csak a tartós munkanéliek vannak az alsó-közép alatt.
2018. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!