Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy mindenhonna...

Miért van az, hogy mindenhonnan elutasítják a pályázatomat, mondván, hogy nincs gyakorlatom?

Figyelt kérdés
22 éves fiatalember vagyok felszolgáló végzettséggel, de sehol nem alkalmaznak mert nincs gyakorlatom a szakmában. De könyörgöm így hogyan lesz, ha nem is alkalmaznak? A legutolsó koszos kis putri helyről is simán elzavartak, hogy mit akarok én pincérként dolgozni amikor nincs gyakorlatom...
2010. jún. 14. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg pincérként akkor kereshetsz jól, és kaphatsz jó állást, ha


- jóképű vagy

- jól mozogsz, finomak a mozdulataid és stílusosak, mint egy modellnek

- beszélsz perfektül franciául, németül spanyolul angolul.

- képes vagy bármit lenyelni, és van humorérzéked.

- profi módon használod a protokoláris ismereteidet.



Nem hinném hogy te ezekkel mind rendelkezel a 4 éves, vagy a gyorstalpalón végzett iskola után, ugyanis amíg ezeket magadra szeded ahhoz éveknek kell eltelni, ezért is írtam, hogy a pincérkedés az nem szakma, erre részben születni kell ha valóban ebből akarsz megélni..


Különben csak vendéglátói segédmunkának minősül mint

pl a mosogató..

2010. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg azzal is gond, van, hogy neked betanítottak valami, vagy elképzelted magadban és azt hiszed a valóságban is így működik


"tanult szakmámban dolgozni"


Már nem a kommunizmusban élünk, nincsenek gyárak és szalagmunka, nincsenek "fogaskerék" emberek a gépezetben vagy "téglák" a falban..


Univerzális emberek vannak, akik egy területen otthon vannak ebben is abban is..


A Te területed a vendéglátás!

Ezen belül minél több dologhoz értesz annál nagyobb esélyed van munkát kapni az adott területen!!


Pl tudsz sokféle ételt változatosan főzni?

(kb 800 féle étel, mert annyit egy átlag szakács is meg tud csinálni fejből!)


- elmehetsz szakácsnak, vagy kuktának.


Elvállalod a mosogatást is?


- mehetsz mosogatni.



stb..



Szóval változtass a szemléleteden, és próbáld meg elfogadni a valódi világot, mert ezzel a felfogással csak falakba fogsz ütközni

2010. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Miből tanulj tovább??


Erre való a levelező szak, és a diákhitel!!


Levelezőre nem kell bejárni, csak felveszed szeptemberben a tárgyakat, aztán félévkor bemész vizsgázni, azt meg megoldhatod szabadnapokkal..


Ha meg van érvényes felvételid, akkor kérheted a diákhitelt, és akkor a sulid fizetve van!!


Egyébként 180-200 ezer egy félév, tehát van 6 hónapod az első és a második félév között hogy összehozd ezt a pénzt.

2010. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Elég a lakáshitelt fizetnem :) Nem hinném, hogy össze tudnék spórolni 200ezret fél év alatt. Ha az esküvőm előtt se sikerült akkor most sem fog, pedig akkor még volt miből :)
2010. jún. 17. 12:39
 15/19 anonim ***** válasza:

Hajóra nem próbáltál elhelyezkedni?

Ha van nyelvtudásod, simán kimehetsz pincérnek, ha nincs, akkor meg takarítani, aztán ha a nyelvet beszéled, akkor átmész étterembe.

A feleségeddel is mehettek együtt, csak akkor hosszabb időt kell várni, hogy egy helyre kerülhessetek.

A lakást meg kiadjátok, az kicsengeti a hiteltörlesztőt, de valaki nézzen rá a bérlőkre néha.

Mire hazakerültök, lesz 5*os étteremben tapasztalatod, nyelvtudásod, pénzed.

Csak sok kitartás kell, mert nehéz ott az élet, de ki lehet bírni.

2010. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor meg vedd fel a diákhitelt!


Amíg tanulsz addig felveheted, és fizetheted belőle a sulit, ha meg elvégezted a sulit akkor utánna kelél elkezdeni a törlesztést, ha okosan veszed fel több tíz évre akkor csak havi 4-5 ezer a törlesztőrészlet és ez fix, nem tud emelkedni se meg semmi..


Egyik ismerős így végezte el a jogot, és én is valószínüleg így fogom a mérnök informatikát megcsinálni, hacsak nem találok valami munkát amiből szeptemberre össze tudok kalapálni 180 at....

2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezzel én is ugyan így vagyok. Én az ELTE-n végeztem vegyészként jeles diplomával. Van egy jelentős impaktfaktorú kölföldi szaklapban egy publikációm, nyelvvizsgám. Részt vettem és előadást is tartottam külföldi és hazai konferenciákon. Az egyetemen dolgoztam a New York-i állami egyetemnek is. Ennek ellenére sorozatosan mindenhonnan elutasítanak, általában indok nélkül, vagy nem is válaszolnak. Már jelentkeztem középfokú végzettségnek megfelelő technikusi helyre is, de onnan azzal az indokkal hajtottak el, hogy túlképzett vagyok.

Évek óta nem találok munkát, úgyhogy teljes mértékben együttérzek veled.

2010. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Menj a Balatonra dolgozni. Ilyenkor keresik a szakképzett felszolgálókat. Pénzt is keresel és már meg is van a gyakorlat.
2010. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem értik meg a cégek, hogy senki se gyakorlattal született. Mert ugye a betanításra nincs idejük csak a profit számít.
2010. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!