Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy mindenhonna...

Miért van az, hogy mindenhonnan elutasítják a pályázatomat, mondván, hogy nincs gyakorlatom?

Figyelt kérdés
22 éves fiatalember vagyok felszolgáló végzettséggel, de sehol nem alkalmaznak mert nincs gyakorlatom a szakmában. De könyörgöm így hogyan lesz, ha nem is alkalmaznak? A legutolsó koszos kis putri helyről is simán elzavartak, hogy mit akarok én pincérként dolgozni amikor nincs gyakorlatom...
2010. jún. 14. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem volt kötelező gyakorlat az iskolában? Mert azt gyakorlatnak beírhatod! Egyébként pályakezdő vagy? Úgy értem 22 éves vagy, tehát gondolom nem most érettségiztél, hanem eddig tanultál, vagy mást dolgoztál. Ha mást dolgoztál, akkor abban a munkában keress párhuzamot a felszolgálós munkával.. Pl. teszem azt, eladó voltál valahol, akkor az önéletrajzodhoz csatolhatsz egy motivációs levelet, melyben leírhatod, hogy az ott szerzett tapasztalatokat+iskolai ismereteket hogy használnád a vendéglátásban.. Nagyon sok hely van, ahol alkalmaznak pályakezdőt is, csak sajnos nagy türelem kell, amíg megtalálod. Esetleg vissza is mehetsz a suliba, hogy nincsen-e valami lehetőség, olyan pályakezdőknek, mint amilyen te is vagy. Sokszor van az, hogy a suliban tudnak ajánlani valamit.

Sok sikert!!!

2010. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

23 éves leszek, 4 éve dolgozok... Dolgoztam eddig egy raktárban, illetve most recepciós vagyok egy irodaházban. Nem kenyerem a motivációs levél írás, vendéglátásban ráadásul nem is kérnek sehol. Meg szerintem tök hülyeség is.

De ne térjünk el a lényegtöl, akárhol voltam jelentkezni, ránéztek az önéletrajzomra és megköszönték a fáradalmaimat. Mindenhol kifogásolták a gyakorlatot. Iskolai gyakorlatom van, anélkül meg se lenne a szakma.

2010. jún. 14. 22:51
 3/19 anonim válasza:
Off lesz, de basszus ezért vagyok hálás a szüleimnek. 20 éves koromban kb 6 évnyi vendéglátós tapasztalatot tudtam felmutatni, először 12 évesen dolgoztam svéd asztalos üzletben ilyen reggeliztető lóti-futiként. Utáltam az egészet, mert sose akartam vendéglátós lenni, de azért mostanra jól jön, hogyha bármi történne tudnék vendéglátózni. Más szakmám lett, de minden állásinterjún elismerően bólogatnak, mikor összerakják, hogy 85-ben születtem, és már több, mint 10 éve dolgozom rendszeresen. Egyébként én a saját szakmámban ezt úgy oldottam meg, hogy suli mellett végig ingyen dolgoztam valami szakmámba vágót, így mire végeztem, volt tapasztalatom bőven. Úgyhogy ha most nincs munkád, javaslom addig is az ingyen munkát. Biztos van valami kedvenc helyed, ahol jóban vagy a pincérekkel, vagy volt sulitársaid dolgoznak, és ki tudod sírni. Addig is míg nincs melód, az ingyenmunka még mindig jobb az otthon ülésnél, és közben tudsz keresgélni. Meg legalább valószínűleg enni is kapsz :)
2010. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Gazdász vagyok, egy pár hónapja voltak gazdász napok, és oda jött miszter HVG beszélni nekünk az önéletrajz írásról. először is azt mondta, hogy 100 ból általában 5öt szoktak megválaszolni a "mi" berkeinkben mostanában (jó, ő a multikhoz akart minket mindenáron bepasszírozni, tehát iylen kisvállalkozási trükköket nem is mondott, csak hogy menjünk a zsigány és cidó barátaihoz és dögöljön meg a magyar vállalkozói szféra node ez OFF.)

De a tény az tény, hogy 5%ra válaszolnak valamit érdemben, úgyhogy ne add fel az önéletrajzozást.

Amit valaki előttem említett, hogy írd bele hogy a tapasztalataidat hogy tudnád kamatoztatni az is igaz.

Nekünk még mondtak ilyen trükköt is állásbörzére, hogy ahova menni akarsz nézz utána az adott cégnek olyan értelemben, hogy le tudd írni nekik a CV-ben hogy a te képességeid hogy passzolnak az ő profiljaikba, hogy mit tudnál tenni te Ő értük.

Ezen az előadáson még azt is mondta a faxi, hogy multinál egy CV-t kb olyan max 30 mp alatt bírálnak el. úgyhogy nemárt ha esetleg iylen here mész akkor a kép legyen a helyén lényegretörő kiemelt valamit találj ki rá.

ennyit tudtam segíteni, sok sikert!

2010. jún. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De miért jó az a munkáltatónak, hogy azzal villogjon, hogy tök jó hogy fiatal vagyok (ez elvárás), de legalább legyen több éves tapasztalatom a szakmában?

Így hogyan lesz szakmai tapapasztalatom?

2010. jún. 17. 09:34
 6/19 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy tobvábbtanulsz, a felszolgáló ugyanis nem szakma, csupán valami pótcselekvés mint pl a segédmunkás..


Nem akarlak kiborítani, de most komolyan mondom, hogy akik lediplomáznak például elvégzik a jogot, fél évig vagy akár egy évig is INGYEN dolgoznak egy ügyvédi irodának, mint gyakornok, hogy az leigazoljon nekik némi gyakorlatot..


Akik meg pl gazdasági végzettségűek, azoknak meg a nagyobb cégek hirdetnek gyakornoki programokat ami ugyanígy zajlik mint az előző példa..


Akkor hol akarsz te egyből pénzt keresni a felszolgálói okj-s papíroddal ebbe a világba??



Menj el pénztárosnak valamelyik multiba, oda felvesznek és egyből készpénzre is válthatod a tudásod..


Vagy tanulj tovább, mert ezzel a felszolgálóival úgysem jutsz sehova...

2010. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Felszolgálót középiskolában tanultam, nem gyorstalpalón...
2010. jún. 17. 11:35
 8/19 A kérdező kommentje:
Illetve miből tanuljak tovább, ha nincs rá pénzem mert fizetni kell a csekkeket, kaját stb...És a jelenlegi munkahelyem miatt időm sincs mert olyan a beosztásom. Se hétvége, se ünnepnap...
2010. jún. 17. 11:39
 9/19 A kérdező kommentje:

Mégegy hozzáfűzni való:

Nem meggazdagodni akarok, hanem csak simán a tanult szakmámban dolgozni...

2010. jún. 17. 11:41
 10/19 anonim ***** válasza:

Végzettség szempontjából mindegy, hogy gyorstalpalón tanultad e vagy suliban..


A két papír amit szerezni lehet egyenértékű, gyakorlatod meg igy sincs meg úgysincs!

2010. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!