Közös megegyezés/munkavállalói felmondás?
Sziasztok!
Fel akarok mondani a munkahelyemen! Lassan 2 éve már, hogy ott vagyok. Úgy szeretnék felmondani, hogy sajnos még nincsen másik állás. Voltam interjúkon, de semmi nem biztos még. Ismerősöm azt mondta, hogy írjam a felmondásomba a közös megegyezést, arra az esetre, ha nem találnék azonnal másik állást és szeretnék elmenni munkanélkülire! Mert, ha nem közös megegyezéssel mondok fel, akkor nem leszek rá jogosult. Viszont én úgy tudom, ha átadom a felmondásomat és a munkáltató aláírja, akkor az eleve közös megegyezés nem? Pl. akkor lenne más, ha azonnali hatállyal mondanék fel stb...Jól tudom ezt, vagy mindenképp beleírjam a közös megegyezést? Mert ahol eddig felmondtam, abba nem írtam ilyet bele sosem, igaz akkor máshová már felvettek. Tudnátok nekem segíteni, hogy is van ez? De a felmondási idő úgy is 30 nap, úgyhogy addig találhatok másik állást még....
Köszönöm előre is! :)
Szia, közös megegyezésbem a munkáltatóval közösen szabjátok meg a felmondási feltételeket. Ha,, sima,, felmondást írsz akkor le kell dolgozni a felmondási időt, a kozosnel ettől el lehet tekinteni.
Az azonnali hatállyal felmondásnál 💪 indok kell hozzá, pl hónapok óta nem kapsz fizut, de ez a felmondás ritkán állja meg a helyét.
Szia! A felmondási időt mindenképpen ledolgozom! Más feltételem nincsen csak ki akarok lépni és ledolgozni a 30 napot. Addig is keresek mást vagy lehet visszajelzést is kapok. A lényeg az, hogy be akartam biztosítani magam, arra az esetre, ha sajnos munkanélkülire kell mennem. Mert nekem azt mondták, hogy ha simán kilépek, akkor nem jár a munkanélküli. És erre vagyok kíváncsi, hogy igaz-e.
Mert így is egy teljes és durván fél havi fizetést még megkapok. Na meg nem is szívesen mennék munkanélkülire sem :$
A munkakeresési járulék szempontjából teljesen mindegy, hogy miként szűnik meg a munkaviszony. Semmi jelentősége nincs, hogy simán felmondasz vagy közös megegyezéssel megegyeztek valamiben.
A különbség csupán annyi, hogy felmondás esetén neked kötelességed a szerződésedben kikötött felmondási idődet letölteni és tovább dolgozni (ha a munkavállaló másként nem dönt), míg közös megegyezés esetén abban egyeztek meg, amiben csak akartok és egyetértetek.
Ahogy az előző írta.
Korábban volt az a szabály, hogy ha te mondtál fel, akkor 90 napot várnod kellett a munkaviszony megszűnése után, hogy kérd a munkakeresési járadékot. Ma ilyen nincs. Akár már másnap bemehetsz és kérheted.
Ugyanebben a cipőben járok mint Te.
Ha felmondasz, 2 példányt készíts, s írasd alá minimum a főnököddel, de inkább HR-el is. Aztán 1-et leadsz HRnek, másikat megtartod. Meg is van a bizonyíték, bár, ismétlem, nem számít a járadékhoz.
Ne parázz ezen, nem szívességet teszel senkinek azzal hogy ott dolgozol, ez üzlet. És csak 1 hónap ha jól értem.
Nekem 3 hónap felmondásom volt, és a főnököm és 1-2 ember hetekig fújt rám, mert felmondtam. Hát, csak vigyorogtam rajtuk, most erre mit lehet mondani? :)
Tudod már, merre akarsz tovább menni, van stratégiád?
Sziasztok! 6-os!
Hát most meg már időm nincs....
Tegnap mondtam fel! És most meg dönteni nem tudok! Már mint reggel hívtak egy helyről, ahol felvennének mondtam nekik hogy még 1 hónapot fogok dolgozni. És kértem gondolkozási időt! A jövőhétre kell meghoznom! Viszont akadt még más is csak az a baj, hogy a határidő május elején jár le és csak utána szervezik az interjúkat. Éppen ezért tanácstalan vagyok. Jó lehet be sem hívnak meg nem pont engem vennének fel, de az nekem nagyon jó lenne mert érdekel és szeretném csinálni és, ha kapnék lehetőséget, akkor abban a munkakörben tudnék tovább tanulni is! Szóval a hajamat tépem, mert nem tudom, hogy kockáztassak-e. De ha pl. egyikre igent mondok, nem akarok paraszt lenni, hogy a végén meg lemondjam.....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!