Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A műszaki menedzser diplomával...

A műszaki menedzser diplomával mi a baja sokaknak? A fejlett országokban ez jó végzettségnek számít.

Figyelt kérdés

Magyarországon nagyon sok ember leszólja ezt a szakot.


Igazából ez egy német eredetű szak, ott wirtschaftsingenieurnek nevezik, a lényege, hogy gazdasági,műszaki ismereteket is ad.

Az, hogy Magyarországon nem tükörfordítás után lett elnevezve (akkor gazdasági mérnök lett volna),hanem mű.menedzser az csak marketing, így jobban hangzik.



Van németországi tapasztalatom, ott ez nagyon jó, elismert végzettségnek számít, különösen az autóiparban.

Magyarországon, egyrészt fejletlen a gazdasági struktúra, emiatt a sok egyszerűbb ember nem tud mit kezdeni azzal, hogy , se nem mérnök, se nem közgazdász.

"Eszik vagy isszák?Nem is mérnök nem is gazdász, akkor az mi?Hát büfészak mi más"



Mondom,fejlett országokban ez jó végzettség, vagyis nem a magyarok a helikopterek.


2018. márc. 30. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezekkel a szakokkal általában az a baj, hogy két szakterületet akarnak lefedni és végeredményben mindkettőről csak részleges tudást adnak. Gondolj bele, egy műszaki képzés kb. 6-8 félév, egy gazdasági képzés 4-6. Ha a kettőt együtt akarod, akkor 14 féléves képzés kellene, hogy mindkettőt átfogóan lefedje.
2018. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer kellett műszaki menedzser szakon végzett kollégával dolgoznom, fejlesztőként "dolgozott", sok haszna nem volt. Nem is maradt sokáig.

Menedzserként lehet, hogy jók, arról nem tudok nyilatkozni. Szakkal gondolom az a gond, hogy egyik területen sem szerez elmélyült tudást, így egyiknél sem számít jó megoldásnak. Plusz könnyű is elvégezni, így a kevésbé jó képességű emberek választják a szakot.

Aki komolyabban gondolja és jobb képességű, az elvégez egy mérnökit, majd elvégez egy mérnök-közgazdász másoddiplomát.

2018. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A jó édes ***** válasza:
59%

Na ja, csak Németországban vannak is olyan oktatók, akik 30+ év gyakorlati tudást tudnak hozzáadni az oktatott anyaghoz, Magyarországon meg a '90-es évek előtt nem is tudta senki elképzelni, hogy a mérnök az gazdaságis dolgokkal foglalkozzon vagy vica versa - ezek nagyon homogénen elkülönült területek voltak.

Más felől büfészakok esetén soha nem a terület hasznosságával van a baj, hanem a felvett emberanyaggal. A többség nem azért jelentkezik ezekre a képzésekre, mert élete vágya, hogy műszaki menedzser legyen (el sem nagyon tudja képzelni, hogy egyébként mivel foglalkozik), hanem mert azt látja, hogy kevesebb matek kell hozzá vagy alacsonyabb a ponthatár. A szabadbölcsész is bizonyára nagyon hasznos szak lenne, ha kizárólag Platónok és Arisztotelészek jelentkeznének és a magyar szabadbölcsészet világszínvonalon ontatná magából a filozófiairodalmi remekműveket. Csak hogy a tehetséges fiatalok manapság már el tudják dönteni, hogy ők gazdasági vagy műszaki területre akarnak menni, műszaki menedzserre meg általában a "maradék" jelentkezik.

2018. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2.


Műszaki menedzser lehet konstruktőr,de Németországban ők többnyire folyamatmenedzsment,product data menedzsment és termékmenedzsment területen dolgoznak.


De, például egy beszerzői pozícióra,szériabeszerzési osztályon a kecskeméti Mercédesznél, előbb felvesznek egy műszaki menedzsert, mint egy közgazdászt.


Ilyen dolgok miatt jött létre ez a szak, vagyis,műszaki terület, de nem konkrétan fejlesztés.Az ipar nem csak fejlesztésből áll.

2018. márc. 30. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a baj hogy igazából egyik területen se mélyednek el kicsit tanulnak ebből meg kicsit abból, de végeredményben egyikbe se túl járatosak. Kevés olyan pozíció van amihez elég ennyi gazdasági és műszaki tudás. Beszerzésen meg a logisztikát végzetteket preferálják sok helyen. Nem csak fejlesztésből áll nyilván az ipar, de abban sok pénz van úgyhogy sok műmenes próbálkozik ilyen munkát kifogni. Lehet németeknél jobb az oktatás, de itt nem kapkodnak annyira a műmenesekért.
2018. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Az emberek azt hiszik, hogy ez a szak menedzseri poziciora keszitene fel, ami nem eletszeru, ezert gondoljak ertelmetlennek. Sokan nem tudjak, hogy van sok nem menedzseri pozicio, ahol ilyen kepzes hasznos.
2018. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sokat ér.

Bár én most jelentkeztem műszaki menedzser msc-re, de nekem már van egy villamosmérnöki diplomám, úgy már tetszik a dolog.

Amúgy meg ez Magyarország. Verheted a melled, hogy ez kint mennyire sokat ér, ha itthon alig a minimálbér felett keresel vele :)

2018. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Csak a fas.fej mérnökök szidják,meg akik azt se tudják mit tanulnak.Amúgy meg az összes mérnök is kitörölheti a diplomájával a seggét,nem egyet ismertem,hogy jobban tudtam pl. a mechanikát,mint a mérnök.Ha nem tanul senki magától,akkor a mérnök szak is csak arra jó,hogy gépiesen számoljon,arra meg ott a gép.Le kell szarni az ilyen büfészakozókat,magadat képezd!Pl. projektmenedzser bárhol lehetsz és nem csicska mérnöki munka!
2018. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Magyarországon, egyrészt fejletlen a gazdasági struktúra, emiatt a sok egyszerűbb ember nem tud mit kezdeni azzal, hogy , se nem mérnök, se nem közgazdász"

Nem tartom kizártnak, hogy Németországban a hallgatók hozzáállása is más, mint itthon. Sikerült több olyan felsőoktatási intézménybe járnom, ahol volt "rendes" műszaki képzés, mellette pedig műszaki menedzsereket is képeztek. Kivétel nélkül mindenhol arról volt szó, hogy sem az intézmény vezetői, sem a képzést indító tanszék illetékesei, sem maguk az oktatók nem tudták, mire való ez a képzés, ráadásul a hallgatók is úgy tekintettek rá, mint menekülőszakra azoknak, akik kiesnek a mérnöki képzésből. Aki már középiskolásként is félt a matektól és fizikától, az ezt jelölte meg, aki pedig sehogy sem verekedte át magát a függvényanalízisen a gépészmérnök BSc-n első félévben, az már februárban felvételizett műszaki menedzserre, mondván, hogy azt majd elvégzi. Ilyen hozzáállás mellett persze, hogy nem értékeli nagyra a munkaerőpiac sem a műszaki menedzsereket.

Egyébként meg egy olyan országról beszélünk, ahol kutatás-fejlesztés csak nyomokban van, a versenyszféra legnagyobb cégei termelő vagy összeszerelő üzemek, gépész-, vegyész- vagy élelmiszermérnökök végzik a technikusi feladatokat (és sorban is állnak a technikusi munkákért), az irodákban pedig anglisztika, kommunikáció, nemzetközi kapcsolatok és egyéb szakos diplomás emberek végzik az érettséginél nagyobb tudást nem igénylő, 2-3 nap alatt betanítható adminisztrációs feladatokat. Ilyen papírmániás, túlképzett közegben mégis mi keresnivalója van egy ilyen, egyébként nehezen megfogható szaknak?

2018. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!