Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs lehetőség távmunkára, részmunkaidőre (olyan pozíciókban ahol ez amúgy lehetséges lenne)?

Figyelt kérdés

A cégvezetők inkább kifizetik a nagy és drága iroda bérleti díját, ahelyett hogy a kollégák egy része home office-ban lenne, ezáltal nemcsak olcsóbb munkaerő, de hatékonyabb (hiszen nincs az open office miatti állandó zavaró tényező, jobban tud összpontosító) és elégedettebb is, az életminősége is magasabb (hiszen nem kell reggel 1 órát BKV-znia).

A részmunkaidő pedig számos pozícióban lehetőség lenne, mégis gyakorlatilag nem látok ilyet, csak diákmunkáknál. Bár felmerül, hogy ha a diák dolgozhat heti 20 órát, egy 40 éves 3 gyerekes anya miért nem?


2018. márc. 27. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10# Vagyok. A fizetés akár lehet jobb is ha külföldi cégnek dolgozol itthonról, de ilyet még nem csináltam és nem ismerek senkit sem aki csinált így nem tudom mivel jár...
2018. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sajnos a munkaerő jelentős része szereti elkummantani a munkaidőt.


Én még így is azt látom, hogy a fele csapat óránként 2x megy ki cigizni. Kaja előtti cigi, kaja utáni cigi, reggeli cigi, kis cigi, nagy cigi, cigi utáni cigi, fél ötös cigi.


Nem mellesleg létezik Home office. Több ismerősöm csinálja. Mindegyiknek abból áll a nap, hogy felkelnek, nyomják a Tindert, nézik a TV-t és időnként ránéznek a gépükre.

2018. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Én amúgy személyesen az irodai, helyszíni munka híve vagyok ha magamról van szó.


Egyrészt hajlamos vagyok halogatni, halmozni a feladatokat, elkalandozni. Irodában egyszerűen jobban nekiáll az ember. Az sem lényegtelen, hogy ott vannak a kollégák, mindig van segítség, mindig fel lehet tenni a kérdéseket, könnyebb átnézni, egyeztetni a dolgokat. Mellette vannak eszközök mint nyomtató, scanner, stb.


Ettől függetlenül itthon is képes vagyok nekiállni és dolgozni ha kell. Volt már, hogy lefeküdtem 6-kor aludni, felkeltem hajnal 2 kor és reggelig megírtam 10 szerződést, ugyanennyi rendelést, gyakorlatilag elindítottam egy projektet.


Meg alapvetően amit szeretek, hogy kap egy ritmust az életem. Fel kell kelni, el kell menni, haza kell jönni, ki kell mozdulni. Itthon meg eltolódnak, összefolynak a napok.


Az sem mindegy, hogy bár felelősségtudatosan dolgozom, de jobbnak érzem elválasztani a munkát a pihenéstől, magánélettől.

2018. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

Ha van ehhez kapcsolódó zakképesítésed mindn tovbbi nélkül dolgozhastz otthonról :D


Ja, hogy az nincs? Akkor így jártál.

2018. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Távmunkát " nyomja " kormányunk. Több lehetőség miatt. De nem tudok én se ilyent.

( jó az hogy időbe kell kelni, elmenni, odaérni, aztán munkaidő lejár haza. rendszeresség )

2018. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!