Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs lehetőség távmunkára, részmunkaidőre (olyan pozíciókban ahol ez amúgy lehetséges lenne)?

Figyelt kérdés

A cégvezetők inkább kifizetik a nagy és drága iroda bérleti díját, ahelyett hogy a kollégák egy része home office-ban lenne, ezáltal nemcsak olcsóbb munkaerő, de hatékonyabb (hiszen nincs az open office miatti állandó zavaró tényező, jobban tud összpontosító) és elégedettebb is, az életminősége is magasabb (hiszen nem kell reggel 1 órát BKV-znia).

A részmunkaidő pedig számos pozícióban lehetőség lenne, mégis gyakorlatilag nem látok ilyet, csak diákmunkáknál. Bár felmerül, hogy ha a diák dolgozhat heti 20 órát, egy 40 éves 3 gyerekes anya miért nem?


2018. márc. 27. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

távmunkában dolgozom kb 8-9 éve. Fejlesztőként.

Olyan is volt, hogy 2 helyen dolgoztam egyszerre, mindkét helyen 4 órában.

2018. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
A távmunka, részmunkaidő az olyan pozícióknál működik, ahol fix feladataid vannak, így a munkáltatódnak édesmindegy, hogy azt honnan és mennyi idő alatt csinálod meg. Magyarországon viszont a legtöbb munkáltató amolyan jolly jokerként használja az összes alkalmazottat: ha kész vagy azzal, ami a te dolgod, akkor rádsóznak mást mindaddig, amíg le nem telik a munkaidőd. Na ez mindjárt nem működik, ha nem vagy a szemük előtt, mert nem látják, hogyan gazdálkodsz az időddel.
2018. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
A férjem évekig dolgozott távmunkában, mellette még egy vállalkozást is vezetett. Egy barátnőm szintén távmunkában dolgozik, részmunkaidőben. Szerintem Magyarországon nincs meg erre a munkakultúra a dolgozók részéről sem, még mindig megy a sumákolás, hogyan ússzam meg a munkát hozzáállás.
2018. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Nek volt ilyen munkám, közel 2 évig. Egyetem alatt csináltam, de nem diákmunka volt.
2018. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Pedig van
2018. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Hogyne lenne, de pl. ha egyszer az irodában vannak meg azok az eszközök, amin dolgozni kell, hogy képzeled el a távmunkát?
2018. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Én 38 éves 3 gyerekes anyuka vagyok és dolgoztam 25 órában is és most 15 órában vagyok.
2018. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

"Magyarországon viszont a legtöbb munkáltató amolyan jolly jokerként használja az összes alkalmazottat: ha kész vagy azzal, ami a te dolgod, akkor rádsóznak mást mindaddig, amíg le nem telik a munkaidőd."


Fejlesztokent dolgozok kulfoldi ugyfeleknek tavmunkaban, pont igy csinaljak es remekul mukodik mindkettonknek. Csak a kozalkalmazottaknal van, hogy nincs mivel kitolteni a munkaidod, mert ott nem kell megtermelni a fizut, ugyis annyit nyulnak le az adonkbol, amennyi szukseges.

2018. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Milyen képzettséged és végzettséged van, amivel távmunkáznál, kedves negyvenéves, háromgyerekes anyuka?


Sajnos, aki hozzám bejön, hogy távmunkázni szeretne, a többségük, amikor a klaviatúra elé ültetem, hogy nézzük meg a gyakorlatban, tud-e 120 karakter/perc sebességgel vakon gépelni, megsértődve néz rám, hogy milyen idióta vagyok...

2018. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Létezik a távmunka és sokan dolgoznak így Magyarországon is. Én nem tenném programozóként. Kevesebbet fizetnek, az amúgy is flexibilis beosztás nem megterhelő és így jobban tudok fúkuszálni a munkámra, mintha otthon lennék és mindig eltudnám halogatni, hogy "Jó ha este 9kor elkezdem és hajnali 3ig megcsinálom".


Plusz sokkal struktúráltabb az életem. Van egy fix ébredési és felekvési időpontom, ami a hétvégén is betartok.


Magyarul sokka kiegyensúlyozotabb az életem úgy, hogy külön ki van alakítva egy hely és idő intervallum a munkára.

2018. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!