Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy vegyem rá a főnökömet,...

Hogy vegyem rá a főnökömet, hogy jelentsen be magasabb fizetésre? Úgy néz ki, jön a második babánk, és nem akarok úgy járni, mint az elsővel, hogy minimálbér után kapom a GYED-et.

Figyelt kérdés
A fizum persze kicsit magasabb, mint a minimálbér, csak a bejelentés ugye... Mivel tudnám meggyözni, hogy a kellő időre (azt hiszem 6 hó)magasabb legyen a bejelentettem? Jótanácsok? Eléggé el vagyok keseredve.
2008. okt. 27. 19:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyedet az igénylést megelőző egy év napi átlagkeresetednek a harmincszorosából számolják, ha nincs egy évi jövedelmed, akkor az előző 180 nap jövedelmét vizsgálják így, ha nincs 180 nap, akkor veszik a bejelentett béred, de max a minimálbér kétszeresét.

Ha magasabb fizura jelent be és elmész betegállományba, akokr csak 15 napig fizet utánad a cég, utána nem ő állja a terheket. Én ugyanezt a helyzetet úgy oldottam meg, hogy gyes mellől papíron visszamentem teljesmunkaidőben dolgozni, megemelték a béremet, majd egy hét múlva visszamentem gyesre..... Mivel a gyes nem számít jövedelemnek, az azt megelőző évben gyedet kaptam az sem számít annak, így a bejelentett bérből számoltak! :)


Üdv

2008. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Hát, igaz hogy gyerek vagyok de akor még nem vagyok hülye szerintem csináld azt, hogy mond el a történetet hogy lesz uj gyerek a családba és meg fogja érteni hogy töb pénz kel és biztos meg fogja érteni remélem hogy segitetem.
2008. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!