Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy vegyem rá a főnökömet,...

Hogy vegyem rá a főnökömet, hogy jelentsen be magasabb fizetésre? Úgy néz ki, jön a második babánk, és nem akarok úgy járni, mint az elsővel, hogy minimálbér után kapom a GYED-et.

Figyelt kérdés
A fizum persze kicsit magasabb, mint a minimálbér, csak a bejelentés ugye... Mivel tudnám meggyözni, hogy a kellő időre (azt hiszem 6 hó)magasabb legyen a bejelentettem? Jótanácsok? Eléggé el vagyok keseredve.
2008. okt. 27. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mai gazdasági helyzetben maximum úgy, hogy leitatod, és részegen aláíratsz vele gy papírt :). Szóval ha magasabb bérre vagy bejelentve, akkor a munkáltató által utánad fizetendő járulékok is magasabbak. Ha eddig minimálbérre jelentett be, akkor sajnos kicsi az esélye, hogy pont most fog ezen változtatni :(. Én sajnos nem tudlak biztatni. De ha nagyon humánus, és nem olyan cégről van szó, amire nagy hatással lenne a jelenlegi pénzügyi válság, akkor lehet, hogy rá tudod beszélni, hogy magasabb bérrel jelentsen be... Én drukkolok.
2008. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor többet kapsz, mint amivel be vagy jelentve. Szerintem csakis úgy mennének bele, ha csökkentenék a "plusz" fizudat. Egyébként ki tudod számolni, hogy összesen mennyibe kerülsz a munkáltatódnak.

[link]

Ha ide beírod a bejelentett bruttó béredet, akkor kiírja a munkaadód összes havi költségét is. Pl. Ha 80ezer a bruttód, akkor a munkáltatód 108.750-et fizet összesen. Ha zsebbe mondjuk kapsz 20-at, akkor összesen 128.750-et fizet ki összesen utánad/neked. A kalkulátor segítségével ki tudod számolni, hogy mennyire jönne ki a max. bejelentetted. Remélem érthető voltam. Sok sikert!

2008. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy a példám esetében 95ezer lehetne a bruttó bejelentett, de mellette megszűnne a "plusz" fizu.
2008. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fizesd ki a több bérből származó többletköltségét... Számold ki, hogy neked hogy éri meg...
2008. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jaja, fizesd ki, amennyivel tobbe kerulne nekik. de elotte szamold ki, megéri e
2008. okt. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánanéztem a dolgoknak, számolgattam, és ha jól számoltam, akkor bele fog menni, és mindketten jól is járnánk. Most kicsit megkönnyebbültem, de remélem neki is tetszik az "ajánlatom".
2008. okt. 29. 08:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia én amikor terhes voltam megkérdeztem a főnökömet, hogy nem lehetne e emelni a fizumon (br 90 aminek a 70%át kapod, plusz a tb meg adó levonás tehát kb 50ezer, ami édeskevés), erre közölte, hogy őt nem érdekli, hogy keveset kapok, nem fog emelni. pedig én is kapok azon kívül plusz pénzt, tehát meg lehetett volna oldani így is. De ő megmondta, hogy semmi féle képpen nem emeli meg a bruttót, mert mi van ha 1hónap múlva elmegyek táppénzre és akkor ő jár szarul. Ilyen is van! Azért majd írd meg, hogy sikerült!
2008. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja egyébként ha jól tudom a GYED-nél a szülés előtti évet nézik. Tehát ha jövőre szülsz, akkor az idei bruttód után kapod majd a pénzt és az egész évet nézik.
2008. okt. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Eddig lehetett beszélni a főnökömmel, mindig jól kijöttünk, bizalmi beosztásom van a cégnél, ezért reménykedem, hogy belemegy. Idén szeptemberig gyeden voltam, ilyenkor hogy számítják az új gyedet? Lehet hogy semmi értelme akkor megemeltetni a fizum?
2008. okt. 29. 09:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Picit off: az a nagy baj, hogy Magyarországon a vállalkozások TÚL VANNAK ADÓZTATVA!!! Fejétől bűzlik a hal. Ezért ad mindenki nehezen magas bért.
2008. okt. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!