Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát választanád?...

Melyik munkát választanád? Ami boldoggá tesz, vagy ami gazdagabbá?

Figyelt kérdés
Jelenleg dolgozom egy helyen, ami nem a végzettségemnek megfelelő (közgazdász vagyok), nem fizet sokat, de nagyon szeretem (egyelőre nem vagyok bejelentve, elég kétséges, hogy felvesznek), de szüleim állandóan unszolnak, hogy keresgéljek, és jelentkezzek valami "normálisabb" munkahelyre, ami biztos és valószínűbb, hogy többet fizet, mint ez! Az a "gondom", hogy annyira megszerettem ezt, hogy az minden vágyam, hogy felvegyenek, mert mindennap úgy kelek fel, hogy "Jaj de jó, megint munka!" :) (Ez is irodai munka, de egy érettségivel is simán lehetne csinálni én meg tavaly végeztem egyetemen)
2010. jún. 7. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először azt, ami gazdaggá. Azután, ha már elég gazdag vagyok, lenne elég pénzem, hogy azt választhassam, ami boldoggá tesz. Fordítva nem működik.
2010. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nagyon ritka az olyan munkahely, ahol nem hajtják ki a beled, és örömmel mész be reggel. Becsüld meg, hogy találtál ilyet, hidd el, azért a több pénzért a legtöbb cégnél keményen meg kell fizetni.
2010. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Nehéz kérdés számomra..., de valószínűleg (ami ma errefelé megy), inkább azt, ami "gazdaggá" tenne...

20///L

2010. jún. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem fizet annyira rosszul, hogy ne lehessen megélni belőle és legalább egy kicsit félrerakni, akkor azt, ami boldoggá tesz. Dolgoztam olyan munkahelyen, ami gazdaggá tett volna, de ezzel olyan szolgáltatűst kellett volna eladnom (nem MLM, még csak nem is ilyesmi, hanem egy sima cég), ami szerintem nem ért még feleannyit sem. És nem bírtam csinálni. Nem voltam képes átverni az embereket azért, hogy én gazdag legyek, úgyhogy otthagytam. Egy másik helyen szintén messze átlagon felüli fizetést kaptam, de utáltam csinálni, ahány felettes volt, mind mást kért, és 5 percenként irányítottak ide vagy oda, szóval semmit nem fejezhettem be, valamint voltak olyan dolgozok, akik a nap felét (szó szerint) kávézással és cigizéssel és beszlgetéssel töltötték, mégis ők voltak megbecsülve, meg azok, akik azt hazudták, hogy kész a munka, közben láttam, hogy nem is dolgoztak vele, és ők voltak megbecsülve. A csapat is nagyon rossz volt. Utáltam bemenni, de kellett a pénz, míg végül egy leépítés során engem is kirúgtak még jópár kollégámmal együtt. De akkor úgy megkönnyebbültem, hogy nem kell többet odamennem.


Viszont ha nem tudnék megélni, akkor inkább a több pénzt fizető munkát választanám a boldog munka helyett. De csak akkor, ha ezzel másoknak nem ártok.


Nem mellesleg arra viszont kell gondolni, hogy be legyél jelentve, vagy legalább magadnak fizess be a nyugdíjpénztárba és a TB-re. (Már ha lesz még nyugdíjunk nekünk, fiataloknak, és ha van még értelme erre az egészségügyre támaszkodni.)

2010. jún. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
22/L
2010. jún. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a boldoggá tévő munka nem biztosítaná azt az életszínvonalat, amit minimálisan igénylek, akkor azt, ami gazdagabbá. Ha igen, akkor azt, ami boldogabbá.
2010. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt ami boldoggá tenne. Ha nincs hitel, van lakás, ak mindenből lehet takarékoskodni.Lehet, hogy nem fogsz magas életszínvonalon élni, de ha pl egy évig spórolsz ak kiélheted a vágyaidat pl. 1-1 nyaraláson. A jóközérzet, kiegyensúlyozottság nem pénzre váltható. Lehet, hogy nem lehet vele jól lakni, de sokkal kifizetődöbb, mint hangulatjavítókra és pszichológusokra költeni:)
2010. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Mit nem adnék érte ha tényleg azt csinálhatnám amit igazán szeretek :(( Jelenleg sajna nem úgy áll :(((

Korábban rendkívüli módon motivált a pénz, de mára elég lenne a minimálbér csak had azt amit szeretnék :(( Szerintem ebből leszűrhető mi a válaszom.

2010. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Ami gazdagabbá


egyértelmű!


Mivel ha elég gazdag leszek, akkor már nem kell dolgoznom, mert dolgozik helyettem az összegyüjtött vagyon.


És ha valakinek nem kell dolgoznia, akkor aztán valóban azt csinálhatja amit csak akar, és akkor amikor csak akarja!!!


Ha akarja király lehet a saját várában!!

2010. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyertelmu, hogy azt a munkat kell valasztanod, amit szeretsz, ellenkezojet csak az mondja, akinek meg nincs tapasztalata ilyen teren. en jol keresek most, de hiaba szerettem az elejen a munkat, mostmar alig varom, hogy juni vegen lejarjon a szerzodesem...hiaba keresel sokat, ha napi 8 orat ugy toltes el, h csak szenvedsz. nem csak azt a 8 orat teszi tonkre, de gorcsos/ideges leszel, ha csak a munkara gondolsz, a nap barmely szakaban.
2010. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!