Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz munkát találni...

Mennyire nehéz munkát találni érettségivel?

Figyelt kérdés

21éves lány vagyok, és érettségim van. Anyáék nem engedig h a főikolát folytassam mivel szerintük hülye vagyok hozzá (3-4es jegyeim vannak informatika szakon).

Így el kell mennem dolgozni .

ECDL vizsgám van, számítógépekhez értek. Jogosítvány + angol nyelvtudás.

Milyen munkát érdemes keresnem? Ha kell pestre is tudok költözi


2010. jún. 7. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

egyik ismerősömnek elég jó melója van, 1-2 hóapon belül megtalálta.

mondjuk neki 4-5-ös jegyei voltak, meg eléggé dekoratív.


állj neki keresgélni, mást úgyse tudsz csinálni. (max mellette egyetemet.)


titkárnő, személyi asszisztens....valami ilyesmit.

sok sikert!

2010. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
21 éves vagy, miért hagyod, hogy a szüleid így beleszóljanak az életedbe? Ha neked a főiskola tetszik, akkor folytasd.
2010. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nem nagyon tehetek mást, mivel ameddig velük lakok addig azt kell csinálnom amit mondanak. különben befenyítenek és se telefon se net se tv. :S

diákmunkából meg nem tudnák egy albit fenttartani, diákhitelt meg nem szeretnék fel venni ez miatt .

így marad a munka. de akkor el is kedzek keresgélni

2010. jún. 7. 10:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, infó szakon kijártál 3-4 átlaggal 2 vagy 3 évet?

Ez esetben tudsz pl. programozni, értesz egy-két nyelvet, miért kérdés, hogy milyen munkát keress?

Egyébként igenis fenn lehet tartani diákmunkából albérletet. Nekem legalábbis megy :)

2010. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"3-4es jegyeim vannak informatika szakon"

főiskolán tök mindegy, milyen a jegy, csak végezd el.

ezt a szüleidnek üzenem.

2010. jún. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

mondam én nekik h nem a jegyek számítanak. de anyának van egy barátnője és annak a fia biológusnak tanul és a 4év alatt csak 5öse volt, és mindig hozzá hasonlít :S


szerintetek melyik városban van a legnagyobb esély arra h munkát találjak?

2010. jún. 8. 21:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kellene szuleidre hallgatni, miert ne mehetnel fosulira?? persze csak ha akarsz... ha olyat tanulsz, ami erdekel, az neked is jol fog menni!!! a szuloknek amugy is mindig batoritani kellene a gyerekuket, es nem elegedetlenkedni es hasonlitgatni masokhoz...
2010. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
simán tudsz munkát találni. bár én grafikus vagyok ,de nem a munkámban dolgozom, éretségim van, meg számgép ismeretem d enyelv nuku. minél nagyobb városban keresgélsz annál nagyobb az esély, h találsz is melót. tégy fel apróhirdetést minél több oldalra és tölts sok időt munkakereséssel. előbb-utóbb megtalálod a neked illöt.
2010. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

basszus,hagynád elúszni az egyetemen az eddig megszerzett féléveidet?? Nehogy már a szüleidre hallgass!

Vedd fel a diákhitelt és keress diákmunkát. Ezzel már ki tudsz venni valahol egy szobát és elkezdheted az önálló életed.Nem hiszem el h vannak ilyen szülők...S :S

2010. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass anyáődékra!! Őka hülyék! A 3-4 es simán jó, de tudod még egy elégséges diploma is jobb mint egy érettségi, mert a legtöbb állás alapkövetelménye a diploma, és sok állásnál tökmindegy miyeln csak meglegyen..


Ha nem csinálod meg, akkor ezekből a munkákból már eleve kizártad magad!!


Arról nem beszélve, ha megvan az első diplomád, utána később bármikor elkezdheted a másoddiplomát, vagy a phd-t..



Ha abbahagyod a fősulit, életed legnagyobb hibáját követed el!!


Nem is értem miféle szülő lehet az aki ezt akarja a gyerekének..


Melelsleg érettségivel mint nő sehol sem fogsz többet keresni netto 90 ezernél még 5 év múlva se, de akkor már az is kérdéses hoyg egyáltalán kapsz e majd állást diploma nélkül..


Akarsz menni a tescoba nyomorogni a 70 ezres fizetésért, ami 2 év múlva is ugyanannyi lesz??



Végezd el a fősulit, ha anyádék belebolondulnak is!

2010. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!