Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában dolgozó magyarok!...

Angliában dolgozó magyarok! Milyen az élet, hol kezdtétek, milyen lehetőségeitek vannak?

Figyelt kérdés
21 éves fiatal vagyok, perfektül beszélem az angolt, szeretném kipróbálni magam Angliában, milyen az élet? Lehet feljebb jutni a ranglétrán? Ha kimegyek dolgozni pl. recepciósként, akkor idővel alkalmam lehet továbbképzéseken, szakképzéseken részt venni, hogy utána biztos állást kapjak Angliában?

#Anglia #munka #külföld #külföldi élet #dolgozás külföldön
2018. jan. 25. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

10 éve élünk Angliában. Az első pár év nagyon nehéz volt. Mivel mi lakást bérelünk vagyis nem élünk idegenekkel, így az én takarítói fizetésem teljes egészében el is ment az albérletre. Párom gyárban dolgozott, de így sem tudtunk félretenni.Voltaképpen hónapról hónapra éltünk. Majd jött egy világválság ahol a párom elvesztette a munkáját. Felvették egy elektronikai céghez, majd én is odamentem. Ott feljebb lépni nem lehetett, maradt az ember sima operator. Ezért a párom képezni kezdte magát. Buszvezetőnek tanult, majd villanyszerelőnek. Végül a tanulás hozta meg a lehetőséget. Felvették az erőműhöz, ott technikusként dolgozik. Olyan 3 éve mondhatom azt, hogy jól élünk. Még mindig abban a lakásban élünk, de már bőven tudunk félre tenni, évente 2-3 alkalommal nyaralunk, és mindenünk megvan.

Ha képzed magad, tanulsz akkor haladni fogsz, és jó életed lesz. Ha csak elvagy, és nem baj, hogy minimálbéres vagy akkor nem fogsz jól élni. Sajnos én még 10 év után sem tudok annyira angolul, hogy legyen bátorságom tanulni, tovább lépni, így én csak elvagyok. ( azért tudok angolul,de nincs önbizalmam)

Egy biztos: A szállás drága.

2018. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

sokan mennek Angliaba dolgozni, vagy akarnak, de senki nem emliti a legfontosabbat ,Anglia egy nagyon mas orszag

eddig 4 orszagban eltem + magyarorszag

anglia egeszen mas, szigetorszag, teljesen elhatarolt europatol es mintha nem csak foldrajzilag lenne igaz


konnyen talalsz munkat, elmesz egy utcaban es minden 2. boltra, etteremre ki lesz irva hogy staff needed

DE

keszulj fel hogy a mentalitas egeszen mas, soha sehol megkozelitoleg sem talalkoztam olyan ocsmany neppel mint a brit

rendkivul ketszinu ,hihetetlen mertekben rosszindulatu es gyuloli a bevandorlot

egy felsobbrendusegi erzes van bennuk mintha a mai napig ok lennenek a nagy hoditok....


Londonba ne menj mert kicsinal rovid tavon


szerintem meg lehet elni anyagilag, mert az arak nem magasabbak mint magyarorszagon foleg az elelmiszer de a fizetes sokszorosa

a lakhatas ami nehez, Londonban aranyarban van

es a szolgaltatasok nagyon dragak pl fodrasz, kozmetika, edzoterem stb. ezekrol jobb ha lemondasz

2018. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
szar hely.... igen, a külföldit lenézik a keleteurópai még a pakisztáni meg afrikai mögött van rangsorolva, agresszív buta nép nagy csalódás számomra. De el lehet lenni, előbb-utóbb megszokod mondjuk az időjárást nem lehet szerintem megszokni...
2018. jan. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hamarosan 5 eve elunk Angliaban. Foleg a gyerekeknek volt huzosabb angol suliban de hamar megszoktak ment is az angol. A legelso evunk olyan megelunk ami kell megvan de jobb volna tobb penz volt. Aztan sikerult elhelyezkednunk 2 eve olyan munkahelyen, ahol jo fizetesunk van es minden megvan mindemellett evi 2-3 nyaralas belefer.
2018. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

hello mindenkinek, en is angliaban elek immar 6 eve. Csatlakozom az elottem szolohoz, szar hely.....es valoban teljesen mas vilag, olyan mint egy masik bolygo. Az emberek furak, nem valami segitokeszek, es foleg a bevandorlo nezi le a masikat.

En 2012-ben jottem ki dolgozni, borzalmas munkak kozott valogathattam. Olyan, fizikalisan megterhelo munkak vannak itt, hogy munka utan egybol csak alszik az ember. A munkaltatokra es az agencykre is nagyon oda kell figyelni, mert sokszor becsapjak a munkavallalot, megroviditik a fizeteset (eszrevetlenul), nem fizetik ki a fizetett szabadsagot ami amugy mindenkinek jar.

Tapasztalataim szerint barki barmilyen jol beszel angolul kezdetben csak "alja" munkat kap, hiszen minden munkakozvetitonel az az elso kerdes, milyen munkatapasztalatod van Angliaban...ha nincs semmilyen, akkor valogathatsz hoteltakaritas, linen porter, tejgyari munkak kozott. Ezek nehezsegi fokat inkabb nem reszleteznem.....nagyon megviseli a szervezetet. En is diplomas vagyok, de Angliaban nem sokra megyunk az otthonrol hozott kepesitessel, hacsak nem beszelunk nagyon jol angolul es persze itt is a "jo ismerosok" dominalnak.

En szemely szerint nem szeretek itt elni, mondhatnam utalok,,, az idojaras borzalmas, most is futunk, hideg van, mikozben Magyarorszagon 35 fokok vannak. A szallas nagyon draga, ha csak nem akarsz meg 18 masik emberrel egyutt lakni, akkor fizetned kell, azonban igy mar nem is eri meg hogy itt legyel.

Tervezem a hazakoltozest, probalok munkat talalni a neten illetve barataim segitsegevel. Remelem minel hamarabb el tudok innen huzni, es soha tobbe nem jovok vissza!!

2018. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Utolsó, te merre laksz ha nem baj hogy kérdezem? :)

Csak mert ahol én élek (szintúgy 6 éve) már május eleje óta forróság van. Minden nyáron jó itt az idő, persze néha esik de messze van attól a mítosztól, hogy Angliában mindig esik az eső XD .

Én konkrétan színvonalas életet élek, nekem is csak az első 2 évben volt nehézkes.

Szóval szerintem ez mind attól függ hol él az ember.

Londonban én sem élnék, csak kirándultunk ott párszor de az elég is volt :D

Érdemes kijönni de jól kell tájékozódni, hogy hol érdemes tábort verni.

2018. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Előző vagyok

Nővérem bartender-ként kezdett és dolgozott 3 évig aztán szépen feltornázta magát Manager-i pozícióba.

Szóval semmi sem lehetetlen, itt is ugyanúgy dolgozni kell a pénzért.

2018. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!